Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Hej,

Mam problem z nieregularną miesiączką (mój wiek 21) Kiedyś już miałam to samo i będąc u lekarza, ten nie wykrył nic, a przepisał lek provere na wywołanie miesiączki. Pomogło, okres wrócił i się utrzymywał w miarę regularnie.

Od około 1,5 roku powrócił problem i potrafię nie mieć np. 2 miesiące okresu. Ostatnio nie miałam aż 3 razy, dlatego skonsultowałam się z ginekologiem online z uwagi na pandemie, ten przepisał mi raz jeszcze provere.  Wzięłam jedną, okres wrócił.

W między czasie zrobiłam badania krwi, skonsultowałam to z rodzinnym, a potem z endokrynologiem, który nie zauważył dziwnych odchyleń od normy  z wyjątkiem delikatnie niskiego FT3 i FT4 i kazał czekać, aż sytuacja samoistnie się unormuje.

Niestety 11 stycznia powinnam dostać okres i nie dostałam. Współżyje z chłopakiem, używamy prezerwatyw, chociaż mimo to partner nie dochodzi w prezerwatywie we mnie.

Już nie wiem co mam robić, raz jeszcze wziąć provere? Ktoś przerabiał ten problem?

Dziękuję za odpowiedź

Edytowano przez Olalesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy nieregularnych cyklach możesz sprawdzać płodność (dni płodne) poprzez badanie poziomu lh w ślinie, jest taki tester owulacyjny, umożliwiający badanie. Wtedy wiesz, kiedy zabezpieczać się mechanicznie (koniecznie). 

Ogólnie skoro u endokrynologa nic nie wyszło, to dziwne. Ja miałam zaburzenia (czasem okresu nie było kilka miesięcy) dostałam chyba luteinę na wywołanie i później zazwyczaj krwawienie bywało, ale też dramatycznie nieregularnie. Ale w badaniach wyszły podwyższone wyniki TSH, FT3 i FT4. 

Zawsze możesz dla pewności iść do innego ginekologa i skonfrontować diagnozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie TSH mam w normie, natomiast FT3 i FT4 poniżej normy.

Endokrynolog zbadał mi tarczyce i nic nie stwierdził. Ogólnei to mam też kłopot od dawna z zimnymi dłońmi/stopami, niskim ciśnieniem. Endokrynolog mówił, że to właśnie przez obniżony FT3 i FT4, ale to mnie nie martwi, tylko ten okres....

 

Edytowano przez Olalesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A współżycie od dawna? Niestety czasem jedynym wyjściem na regularne krwawienia jest antykoncepcja hormonalna. Piszę niestety, bo po odstawieniu pigułek z reguły wracają nieregularne cykle. Zawsze można mieć monitor płodności i sobie tę owulację obserwować, komputerów cyklu jest sporo, ja słyszałam o cyclotesterze. Ale to jest w celu poznania cyklu. Zależy czy chcesz wyregulować krwawienia czy tylko znać terminy dni płodnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lat regularnie z jednym partnerem.

Nie stosuje antykoncepcji, tylko prezerwatywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem rownież przeciwna antykoncepcji hormonalnej, ale z prezerwatywą nie czuje się pewnie. Wiec używam silikonową wkładkę dopochwową.. 😉 jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejny dzień jak nie wystąpiła miesiączka, nawet brak jej objawów, już sama nie wiem 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wracam z wieściami, co się u mnie zmieniło od ostatniego posta.

Byłam u ginekologa, zostałam zbadana + USG przezpochwowe. Wszystko ok, ale dalej nie mam okresu. Ginekolog prosiła, aby zrobić jeszcze badania hormonalne, na podstawie których przepisze mi ewentualnie leki 🙂

Edytowano przez Olalesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×