Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
UżytkownikBasia

Tab.antykoncepcyjne, a migrena-odstawić?

Polecane posty

Dziewczyny mam dylemat... od 11 lat biorę tabletki antykoncepcyjne i od 3 miesięcy mam migrenę miesiączkową. Jaka może być tego przyczyna, tyle lat brałam i było okej, nagle zmieniło się. Mój lekarz radzi, żebym odstawiła już na zawsze, wolałabym nie. Pytanie do Was: czy po odstawieniu hormonów minęła Wam migrena?

Edytowano przez UżytkownikBasia
Zapomniałam dopisać wyraz w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a słyszałam o migrenie, sama miałam na przykład problemy skórne po pigułkach, dlatego zmuszona byłam odstawić. Znalazłam swoją metodę antykoncepcji, który nie ingeruje w moje zdrowie. Używam wkładki silikonowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po odstawieniu można sprawdzać płodnośc np. na testerze owulacyjnym na ślinę. Jak się zna termin owulacji, to wiadomo kiedy stosować mechaniczne zabezpieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2021 o 22:51, Sylwusia napisał:

Po odstawieniu można sprawdzać płodnośc np. na testerze owulacyjnym na ślinę. Jak się zna termin owulacji, to wiadomo kiedy stosować mechaniczne zabezpieczenie

racja, a jak nie tester to termometr owulacyjny też daje radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu bym odstawiła. Sama miałam cztery miesiące temu akcje po której wylądowałam na Sorze. Zemdlałam, tak o po prostu gdzie nigdy wcześniej mi się to nie zdarzało. Wynik D dimerow prawie 4 tys. Odstawiłam tabletki, bo spanikowałam że może gdzieś robić mi się zakrzep. Około 5 lat temu moja mama miała, właśnie przez tabletki. Z czego wiem to w ulotce zaznaczone jest, że migreny są przeciwskazaniem. Ja przy braniu hormonów miałam migreny i bóle nóg na początku pierwszych 3 opakowań. Oczywiście od ginekologa nigdy nie dostałam skierowania na badania. Nawet nie wiedziałam jakie trzeba wykonać. 

Edytowano przez Angelika1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2021 o 01:57, UżytkownikBasia napisał:

Dziewczyny mam dylemat... od 11 lat biorę tabletki antykoncepcyjne i od 3 miesięcy mam migrenę miesiączkową. Jaka może być tego przyczyna, tyle lat brałam i było okej, nagle zmieniło się. Mój lekarz radzi, żebym odstawiła już na zawsze, wolałabym nie. Pytanie do Was: czy po odstawieniu hormonów minęła Wam migrena?

migrena miesiączkowa nie ma nic związanego z tabletkami.. to po prostu starość.. serio kiedyś tez tego nie miałam, a mam. trzeba leczyć migrene. a nie odstawiać tabletki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×