Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
AniaZa

Nieregularny cykl, palmienie, niska PTC, staraniano dziecko

Polecane posty

Cześć. 

Mam problem. Otóż brałam tabletki antykoncepcyjne, nie biorę ich już od 21.12.2020, i w tedy też był "normalny" okres. Zaczęłam mierzyć temperaturę. I 15 dc zaczęłam robić testy owulacyjne, wszystkie wychodziły negatywne, temperatura też jakąś dziwna.. A. 7.02 pojawiło się u mnie brązowe plamienie, nic mnie nie bolało, jedynie tak bardzo delikatnie, a wcześniej przy miesiączkach zawsze mówiłam, że umieram 😅 I to plamienie trwało tak 4 5 dni. I nie wiem czy podejrzewać ciąże czy to po tabletkach czy o co już chodzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, apula napisał:

jak długo brałaś tabletki ?

Od 27.08.2020 do 20.12.2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogólnie organizm musi wrócic do normy po tabletkach anty, więc szanse są słabe szczerze mówiąc.

po odstawieniu tabletek okres jest inny, więc to może też dlatego, plus jak masz nieregularny cykl to warto zrobić badania hormonów z krwi i wtedy zobaczysz. Możliwe, że musisz brać coś co wyreguluje hormony, aczkolwiek nie wiem czy miesiąc po odstawieniu to nie za szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2021 o 13:43, apula napisał:

ogólnie organizm musi wrócic do normy po tabletkach anty, więc szanse są słabe szczerze mówiąc.

po odstawieniu tabletek okres jest inny, więc to może też dlatego, plus jak masz nieregularny cykl to warto zrobić badania hormonów z krwi i wtedy zobaczysz. Możliwe, że musisz brać coś co wyreguluje hormony, aczkolwiek nie wiem czy miesiąc po odstawieniu to nie za szybko.

Ale na co za szybko. Na ciąże? Dlaczego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo po odstawieniu tabletek anty (hormonów) organizm musi się skapnąć, że już ich nie bierzesz i sam na nowo musi zacząć je regulować(nawet pół roku). Dlatego też zajście w ciążę od razu po odstawieniu jest raczej ciężkie. Poczytaj w necie na ten temat więcej, bo lekarzem nie jestem 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2021 o 09:01, apula napisał:

Bo po odstawieniu tabletek anty (hormonów) organizm musi się skapnąć, że już ich nie bierzesz i sam na nowo musi zacząć je regulować(nawet pół roku). Dlatego też zajście w ciążę od razu po odstawieniu jest raczej ciężkie. Poczytaj w necie na ten temat więcej, bo lekarzem nie jestem 😉

Wiesz co no ogólnie masz rację. Czytałam o tym. Głównie chodzi o to, żeby hormony mogły wrócić do normy. Tylko właśnie u mnie jest ten problem, że nie mają żadnej normy 🤭 Rozmawiałam z lekarzem i powiedział, że u mnie to trochę bez różnicy bo mam problemy z hormanami i nigdy nie wiem kiedy mam dostać okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×