Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
angeluus

Ślub nieletniej

Polecane posty

Witam! 

Jestem tu nowa:classic_biggrin: Chciałabym zwrócić się z  prośbą o pomoc w spawie wniosku na zawarcie ślubu przez 17 latkę, czy któraś z Pań miała podobną sytuację ,lub zna osoby które też się o to starały? W wielu artykułach piszą że najczęstszym branym powodem na udzielenie ślubu jest ciąża nieletniej i dobro

rodziny.

Ja jestem w rodzinie zastępczej od 2 lat, są to osoby starsze już przy emeryturze, nie jestem z opiekunami spokrewniona. Z chłopakiem znamy się 10 miesięcy, a 11 marca będzie 6 miesięcy jak jesteśmy razem. Oboje jesteśmy bardzo dojrzali i we wszystkim doskonale się rozumiemy. Niestety nie jesteśmy pewni czy sąd wyrazi zgodę. Jako powody chcemy podać:                                                       1.Długość naszej znajomości i to jak bardzo jesteśmy ze sobą szczęśliwi oraz jak się kochamy. 2.Chcę napisać że moi opiekunowie są w podeszłym wieku i już ciężko zajmować im się dziećmi. Do tego dodam że w lutym 2022 roku kończy im się zgoda na dalsze stanowienie pieczy zastępczej, a ja jeszcze nie będę miała ukończonych osiemnastu lat. 3. I ten najważniejszy powód to staranie się o dziecko. Do tej pory nam się nie udawało, dlatego też podejrzewam że mamy marne szanse na udzielenie zgody przez sąd:classic_sad:.

Dodam że chłopak wynajmuje spore mieszkanie i świetnie sobie ze wszystkim radzi, a co kilka miesięcy wyjeżdża na 2/3 miesiące za granicę. 

Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×