Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
pinkfloyd

Wózek dla dziecka

Polecane posty

Dziewczyny, może podpowiecie mi na co mam zwrócić uwagę przy kupnie wózka?

1. Najlepiej 2w1, odpadają wózki 3w1, bo chyba mało który ma w zestawie porządny fotelik, a nie jakiś antymandat

2. Nie chcę wydawać dużo pieniędzy, ale z drugiej strony - nie wiem ile w kwestii wózka to dużo tak naprawdę. Oglądałam wiele i po prostu nie wiem czym się różnią tańsze od droższych - czy tylko designem, czy czymś istotnym

3. Będę jeździć tym wózkiem raczej po mieście i takich stabilnych terenach, ale fajnie by było gdyby wózek sobie radził na nierównościach na spacerach np. w lesie

4. Używanych nie biorę pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup najtansza gondole. W tym dziecko jezdzi krotko. 

Potem doloz do lekkie spacerowki na duzych piankowych kolach.

Te wozki 2w1 , 3w1 sa okropnie gramotne,ciezko je wlozyc do bagaznika. Maja ladne gondole ale potem bywaja utrapiebiem. Przejdz sie po miescie zobacz ile siedzacych dzieci siedzi w takim wozku 2w1, znikoma ilosc i sa to dzieci do ok roku zycia,pozniej spacerowka z tych wozkow robi sie zbyt mala.

Male lekkie i zgrabne spacerowki kosztuja ok 700-1200 zl,skladasz jednym ruchem i po klopocie. Waza ok 6-8kg.

Wozek powinien byc na 4kolach i miec skretne przednie kola,najlepiej piankowe ,sa duzo lzejsze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup jak największą gondole. Mialam fajną dużą (roan marita prestige, ze wzgledu na nieskretne kola nie polecam) i to było super. Śpiwór wlozylam, dziecko nie bylo scisniete, nie wyrosla z gondoli, a bardzo dlugo nie siedziala. Kolezanka za to miala wózek z wąską i całkiem krotka gondola, a dziecko bardzo szybko rosło pomimo tego, ze urodzilo sie malutkie. Od początku problem ze spiworem, bo dziecko nie mialo zadnej swobody ruchów, scisniete bylo. Jak mialo 4 miesiące to juz praktycznie wyroslo z tej gondoli, musiala zmieniac na spacerowke, co tez dla takiego malucha bylo malo komfortowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bugaboo kameleon,gondola ok,później spacerówka służyła mi 1,5 roku doskonała.  Nie musiałam kupować dodatkowych parasolek,bo była lekka dobrze się składała i była wygodna,  po 2 roku życia to już w większości na piechotę,wózek był wożony w samochodzie i używany tylko na większe zakupy.żeby młoda nie biegała po sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny. Póki co przyszło mi do głowy też tyle, że przy wyborze spacerówki będę patrzeć na to czy można montować siedzisko twarzą dziecka do mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pinkfloyd napisał:

Dzięki dziewczyny. Póki co przyszło mi do głowy też tyle, że przy wyborze spacerówki będę patrzeć na to czy można montować siedzisko twarzą dziecka do mnie. 

przy wyborze spacerowki pacz na budke. Powinna byc duza,taka niemalze do polowy siedziska. Chroni przed sloncem i wiatrem. Przy wyborze gondoli niemal ze konieczne jest rozpiecie budy z tylu (pod pokrowcem jest taka siatka przewiewna)

W lecie bywa goraco,a idac naspacer majac slonce za plecami dziecku razi w oczy. Mozna przykryc pielucha, ale robisz dziecku tam niesamowita duchote. Czytalam nawet kiedys ze noworodek sie udusil. Kiedy jest rozpiecie z tylu,zaspaniasz pielucha buzke dziecka (wieszajac ja nabudzie) a ppwietrze wpada z tylu. Mozna oczywiscie kupic parasolke,ale z doswiadczenia wiem ze przy nawet lekkim wietrze bywa utrapieniem. 

Jezeli myslisz o spacerowce przodem do rodzica,to lepszym wyjsciem jest przekladana raczka. Bo idac na spacer dziecko od slonca,wiatru,a wracajac przekladasz raczke.  W przypadku gdy przeklada sie tylko siedzisko ,musialabys wyciagnac dziecko z wozka. Tylko bardzo malo jest takich wozkow,a szkoda.

Wozek powinien miec mozliwosc zmiay wysokosci raczki,bo wyzszemu tacie bedzie ciezko. 

Najwazniejsze jednak by wozek latwo dalo ie podwazyc. Niektore spacerowki to koszmar.

Ja mialam 8wozkow roznych firm i moge powiedziec tylko tyle. Nie ma idealnego. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, .Gość napisał:

przy wyborze spacerowki pacz na budke. Powinna byc duza,taka niemalze do polowy siedziska. Chroni przed sloncem i wiatrem. Przy wyborze gondoli niemal ze konieczne jest rozpiecie budy z tylu (pod pokrowcem jest taka siatka przewiewna)

W lecie bywa goraco,a idac naspacer majac slonce za plecami dziecku razi w oczy. Mozna przykryc pielucha, ale robisz dziecku tam niesamowita duchote. Czytalam nawet kiedys ze noworodek sie udusil. Kiedy jest rozpiecie z tylu,zaspaniasz pielucha buzke dziecka (wieszajac ja nabudzie) a ppwietrze wpada z tylu. Mozna oczywiscie kupic parasolke,ale z doswiadczenia wiem ze przy nawet lekkim wietrze bywa utrapieniem. 

Jezeli myslisz o spacerowce przodem do rodzica,to lepszym wyjsciem jest przekladana raczka. Bo idac na spacer dziecko od slonca,wiatru,a wracajac przekladasz raczke.  W przypadku gdy przeklada sie tylko siedzisko ,musialabys wyciagnac dziecko z wozka. Tylko bardzo malo jest takich wozkow,a szkoda.

Wozek powinien miec mozliwosc zmiay wysokosci raczki,bo wyzszemu tacie bedzie ciezko. 

Najwazniejsze jednak by wozek latwo dalo ie podwazyc. Niektore spacerowki to koszmar.

Ja mialam 8wozkow roznych firm i moge powiedziec tylko tyle. Nie ma idealnego. 

Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz wózek najłatwiej jest dostać przez Internet. Co do konkretnego modelu to ciężko jest się zdecydować bo ofert jest dużo, ale myślę, że warto zastanowić się gdzie będziemy chodzić na spacer, jaki rodzaj nawierzchni mamy koło domu, gdzie mieszkamy i ile mamy miejsca. To zawęzi nasz krąg poszukiwań i na pewno będzie można coś znaleźć. Ja wzięłam to wszystko pod uwagę i zdecydowałam się na zakup wózka 3w1 Bueno. Wyboru nie żałuję, bo w praktyce sprawdza się super i drugi raz kupiłabym taki sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie ma problemów z zamówieniem na przykład x-landera i tu plus dla producenta że pozwala na wypróbowanie za darmo wózka w domu, nie kupujesz wtedy w ciemno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałam ostatnio Leclerc. Fajny wózek holenderskiej produkcji. Jego zaletą jest zdecydowanie składanie jedną ręką. Niestety nie wszędzie go można dostać. My z mężem wypatrzyliśmy na Muppetshop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem, że idealny wózek musi być stabilny, wygodny dla maluszka, a jednocześnie łatwy w obsłudze dla rodziców. Jeżeli szukasz wózka, który sprawdzi się i w mieście, i w lesie czy na nierównym terenie, to zainteresuj się firmą Peg-Pérego – ja kupiłam swój model u poznańskiej firmy Akord. Peg-Pérego to włoska marka, której wózki są lekkie, ale wytrzymałe, a przy tym pięknie, starannie wykonane. Sprawdź np. ten zestaw: https://www.pegperego-polska.com.pl/produkt/ypsi_combo ze spacerówką i gondolą. Moje koleżanki używały produktów tej marki przede mną i nasłuchałam się tylu zachwytów, że sama postawiłam na wózek tej firmy i również mam same pozytywne odczucia, także jestem pewna, że Ty też będziesz zadowolona. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wózki Riko najlepsze, model Riko Basic Pastel można kupić do 1000 zł a sprawdza się zarówno wersja z gondolą jak i ze spacerówką. Wózek z dobrą amortyzacją, oprócz tego pompowane koła  także wjedzie spokojnie na każdy teren. Można montować przodem i tyłem do kierunku jazdy gondolę i spacerówkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Euro-Cart Volt Pro. Jest to wózek, w którym sama wożę swoje dziecko. Każdego dnia zachwyca mnie lekkością w sterowaniu, podbiciu i składaniu. Moje dziecko też bardzo lubi w nim jeździć - to od razu widać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2023 o 21:33, katarzynapardela napisał:

My mamy Baby Jogger City Sights 2w1. Swietny jest. Skrętny, wygodny, spore koła, wygodny dla malucha. Ja brałam tylko dwa modele pod uwage ale padlo na ten bo tesciowie wkoncu sprezentowali. Generalnie cudowny jest!

Popieram koleżankę. Świetny jest, też mamy baby jogger i nie zamienilabym go na zaden inny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wózek 2w1 to polecam zakupić anex e type, sprawdza się świetnie. Ma dobrą amortyzację, sprawdza się na każdym terenie i jest leciutki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×