Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Ewaa22

Czy mogę podpisać umowę będąc w ciąży?

Polecane posty

Witam. Jestem w 17 TC i mam okazję pójścia do pracy jako dostawca pizzy. Czuje się dobrze i chciałabym pracować dopóki będę mogła. Brzuch nie jest mocno widoczny. Wiem, że nie muszę informować pracodawcy o ciąży. Czy poniosę jakieś konsekwencje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ewaa22 napisał:

Witam. Jestem w 17 TC i mam okazję pójścia do pracy jako dostawca pizzy. Czuje się dobrze i chciałabym pracować dopóki będę mogła. Brzuch nie jest mocno widoczny. Wiem, że nie muszę informować pracodawcy o ciąży. Czy poniosę jakieś konsekwencje? 

Nawet jeśli pracownica nie poinformuje przełożonego o ciąży, nadal przysługują jej ochrona prawna, w tym zakaz zwalniania z pracy. Przepisy kodeksu pracy nie precyzują, kiedy pracownica powinna poinformować pracodawcę o ciąży. Kodeks pracy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ewaa22 napisał:

Witam. Jestem w 17 TC i mam okazję pójścia do pracy jako dostawca pizzy. Czuje się dobrze i chciałabym pracować dopóki będę mogła. Brzuch nie jest mocno widoczny. Wiem, że nie muszę informować pracodawcy o ciąży. Czy poniosę jakieś konsekwencje? 

Zwykle ZUS sprawdza takie umowy, więc możliwe, że uzna to za wyłudzenie i nie dostaniesz zasiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć spore problemy, ty oraz pracodawca, więc zalecam tego nie robić. Jeszcze warto wspomnieć o negatywnych skutkach takiej pracy na zdrowie dziecka, znalazłam stronę z dokładniejszymi informacjami na ten temat https://e-baseus.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×