Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Paulina0101

Nieregularne okresy, duphaston

Polecane posty

Hej, mam 24 lata i od 2 lat zmagam się z nieregularnymi cyklami. Zaczęło się od tego że cykle zaczely sie wydluzac do 40-55 dni nawet. Progesteron odrobine za niski, prolaktyna troche powyzej normy. Ginekolog przepisal mi luteine 50 w 16-25dc oraz bromergon codziennie po 0.5 tabl. Po ponad roku odstawilam tabletki okresy z powrotem zaczely sie wydluzac. Od listopada z powrotem zaczelam brac to samo jednak moje cykle zaczely jeszcze bardziej wariowac, pomimo brania luteiny okres dostawalam w 20 dc, 22dc a nawet raz w 15 dc. Dodatkowo 2 miesiace temu mialam brazowe plamienie przez 2 tygodnie od polowy cyklu oraz ból piersi towarzyszy wiekszą czesc cyklu. Ginekolog zmienił luteine 50 na duphaston, zobaczymy co z tego będzie. Czy ktoś miał podobnie? Czy udało się komuś zajść w ciaże przy tego typu zaburzeniach? 

Z góry dziękuje za odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam pcos i przy nieregularnych cyklach pomocna okazała sie dla mnie farmakoterapia oraz monitor cyklu cyclotest mySense

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaszłam w ciążę przy bardzo nieregularnych cyklach. Ale warto kontrolować to również w domu. Ja korzystam z cyclotestera i jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mój cykl trwa aktualnie 43 dni.

Od wczoraj biorę duphaston na wywołanie.

Dzis odbyłam stosunek z wytryskiem.

Czy podczas stosowania duphastonu mogę zajść w ciąże? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2021 o 23:22, IngaXV18 napisał:

Hej, mój cykl trwa aktualnie 43 dni.

Od wczoraj biorę duphaston na wywołanie.

Dzis odbyłam stosunek z wytryskiem.

Czy podczas stosowania duphastonu mogę zajść w ciąże? 

wpisałam w google i pierwsze co wyskakuje to:

"Wykorzystywany jest w leczeniu niedoboru progesteronu. Doskonale sprawdzi się w terapii endometriozy. Przez pacjentki lek często kojarzony jest z terapią, która pomaga zajść w ciążę. Substancja czynna pozwala bowiem na unormowanie nieregularnych cykli miesiączkowania."

czyli wychodzi, że tak, ogólnie dobrze jakbyś cykle zapisywała, może na testerze na ślinę lh ze specjalną aplikacją na tel. Życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaburzenia to nie koniec świata, tylko trzeba to kontrolować, badać i stosować jakieś wspomagacze. Warto też zadbać o zdrową dietę i płodność partnera. Kupcie może żel pobudzający plemniki Prefert, na pewno nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×