Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

W jakim tygodniu ciąży poroniłyscie i z jakiego powodu. Nie chciałbym żeby mi się coś stało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Początki ciąży są trudne i najgorsze co można sobie zrobić, to wpędzić sie w dodatkowy stres analizując niepowodzenia innych. 

Najwięcej poronień zdarza sie w pierwszych tygodniach (do 5-6) ale jest możliwe i później w 8,9 czy nawet 12 tc. O ile możesz mieć wpływ na to co jesz, gdzie przebywasz, czy palisz, rozjaśniasz włosy w I trymestrze itp lub nawet zachorujesz, to wpływu na samoistne poronienie już nie masz. Dlatego myślenie o tym jest bez sensu i wpędza Cię w niepotrzebny stres. Większość ciąż kończy sie sukcesem przed duże S i w ten sposób staraj sie o tym myśleć. (Stres również nie wpływa dobrze na dziecko i ciążę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz za wczasu myślec o poronieniu. Zwykle poronienia są na początku ciąży, wiele kobiet nie wie ile razy tak zaprawdę poroniło, bo to było tak bardzo wcześnie. Jeśli moge jakoś pomóc, to przy staraniach i planowaniu warto zapisywać cykle, ja korzystam z afrodyty smart. Wtedy masz przekrojowo zapisane wszystkie cykle i wiesz ja plasuje się Twoja płodność. Ale jeśli już jesteś w ciąży to myśl o swoim zdrowiu, dbaj o siebie, a nie myśl o takich rzeczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś na etapie starania się o dzidziusia, to niepotrzebnie się stresujesz, możesz spowodować stresem przesunięcia cyklu. Jak kontrolujesz cykle, to wiesz, kiedy masz owulację, czy występuje regularnie i takie tam. Ja na cyclotesterze miałam wykresy cyklu i pokazywałam ginekologowi na wizytach i on stawiał diagnozę, ewentualnie przepisywał leki, jak nie było owulacji. Może zbadaj hormony i wtedy będziesz wiedziała, co się dzieje u Cb w organizmie. Jak masz np. wysokie THS to jest duże prawdopodobieństwo poronienia, jeśli się nie leczysz na tarczycę≥ Ja zaszłam w ciążę mimo wysokiego THS, ale byłam pod stałą opieką endokrynologa i urodziłam zdrowego chłopca prawie o czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×