Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Misia 83

Zazdrość o młodsze rodzeństwo

Polecane posty

Witam niedawno urodziłam syna ma 4 miesiące ,mam też syna 5 lat , odkad pojawił się w domu malutki mój starszy syn chce być w centrum uwagi ,często płacze próbując coś wymusić ,domaga się ciągłego przytulania gdzie wcześniej tego nie lubił ,jak wasze dzieci reagowały na młodsze rodzeństwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szpilka913
3 godziny temu, Misia 83 napisał:

Witam niedawno urodziłam syna ma 4 miesiące ,mam też syna 5 lat , odkad pojawił się w domu malutki mój starszy syn chce być w centrum uwagi ,często płacze próbując coś wymusić ,domaga się ciągłego przytulania gdzie wcześniej tego nie lubił ,jak wasze dzieci reagowały na młodsze rodzeństwo?

To raczej normalna reakcja. Twój starszy syn jak dotąd miał uwagę skupiona na sobie. 5 latek to już rozumny chłopiec. Staraj się mu tłumaczyć, może pozwól na to by Ci pomógł lub chociaz uczestniczył w czynnościach przebierania/ kąpania maluszka. Wydaje mi się, ze chłopcy inaczej reagują na młodsze rodzeństwo niż dziewczynki, w których jednak instynkt macierzyński jest od urodzenia. Z praktyki Ci nic nie powiem. Mam 7 letnia córkę jedynaczkę. Zarówno ja nie planuje już dzieci, jak i ona rodzeństwa mieć nie chce. Akurat wynika to z tego, ze z moja straszą siostra nie mam kontaktu i raczej nigdy nie mogłam na nią liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja 12 latka byla zazdrosna o mlodszego brata. 

Wytlumaczzylam to tak ze w sumie fajnie miec mlodsze rodzenstwo,bo przeciez 10 latek juz nie bawi sie w piaskownicy bo go koledzy wysmieja,a ty pod przykrywka tego ze bawisz sie z mlodszym bratem dalej bedziesz mogla,podobnie z hustawkami itd. Ze bedze mogla mu pokazac wszystko co ona juz umie i nuczyc.

Kupilam zabawki ktorymi moze sie bawic male dziecko ale zajma tez 13 latke na chwile np drewniane srubki i basenik zpileczkami,bujak itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Szpilka913 napisał:

To raczej normalna reakcja. Twój starszy syn jak dotąd miał uwagę skupiona na sobie. 5 latek to już rozumny chłopiec. Staraj się mu tłumaczyć, może pozwól na to by Ci pomógł lub chociaz uczestniczył w czynnościach przebierania/ kąpania maluszka. Wydaje mi się, ze chłopcy inaczej reagują na młodsze rodzeństwo niż dziewczynki, w których jednak instynkt macierzyński jest od urodzenia. Z praktyki Ci nic nie powiem. Mam 7 letnia córkę jedynaczkę. Zarówno ja nie planuje już dzieci, jak i ona rodzeństwa mieć nie chce. Akurat wynika to z tego, ze z moja straszą siostra nie mam kontaktu i raczej nigdy nie mogłam na nią liczyć.

Nie gadacie z sobą wcale?Nawet się nie widujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szpilka913
Dnia 2.04.2021 o 19:36, Agnieszka0 napisał:

Nie gadacie z sobą wcale?Nawet się nie widujecie?

Widujemy się. Na tyle ile możemy. Mieszkamy w miejscowościach oddalonych od siebie ponad 100 km. Co do gadania. Sporadycznie. A widujemy się na uroczystościach rodzinnych, świętach. Nie mamy wspólnych tematów, nigdy nie miałyśmy. Ona ma swoją rodzine i życie, ja swoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szpilka913
Przed chwilą, Szpilka913 napisał:

Widujemy się. Na tyle ile możemy. Mieszkamy w miejscowościach oddalonych od siebie ponad 100 km. Co do gadania. Sporadycznie. A widujemy się na uroczystościach rodzinnych, świętach. Nie mamy wspólnych tematów, nigdy nie miałyśmy. Ona ma swoją rodzine i życie, ja swoją.

Raczej gadamy przymusowo o pierdołach typu pogoda etc, bo wypada i tak trzeba. Osobiście mam większa zażyłość z obcymi osobami niż z nią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×