Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Klara 151213

Brak krwawienia z odstawienia

Polecane posty

Cześć, biorę tabletki anty od półtora roku. Dopiero od kilku miesięcy moje cykle są regularne. W tym miesiącu jednak krwawienie nie przyszło. Zestresowałam się, ponieważ tabletki biorę regularnie, codziennie o tej samej godzinie pilnuje tego jak oczka w głowie. Nie doszło również do wymiotów, biegunki i nie brałam leków mogących zakłócić ich działanie. Z chłopakiem zabezpieczamy się dodatkowo, prezerwatywą. W tym miesiącu 2/3 stosunki odbyły się bez prezerwatywy na początku cyklu. Obawiam się, ponieważ myślałam ze zabezpieczam się na tyle dobrze, żeby nie musieć się martwić, a tu jednak zdziwienie. Wiem, że tabletki nie dają 100% pewności, ale przestrzeganie zasad i stosowanie dodatkowej metody sprawia, że szanse są bardzo znikome, jeżeli w ogóle są. Czytałam też na różnych forach, że niekiedy po prostu krwawienie nie występuje, a za miesiąc przychodzi. Jest to spowodowane zbyt małą ilością błony, która się nie złuszcza lub utrzymaniem hormonów a nie wyznacznik ciąży.Czy któraś z was tak miała? Chciałabym przegadać ten temat bo myśle, że jest dość istotny a wiele młodych kobiet stresuje się niechcianą ciążą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro regularnie stosujesz pigułki, to ich prawidłowe działanie powinno zatrzymać owulację, zatem o ciążę nie powinnaś się raczej bać. Nie zaszkodzi zrobienie testu ciążowego - tak dla świętego spokoju. Ja przy tabletkach i tak nie zrezygnowałam z mechanicznej ochrony i mam diafragmę Caya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś czasie okazuje się konieczna zmiana pigułek. Jak sytuacja się powtórzy to idź do ginekologa na wizytę. Może trzeba rozważyć zmianę metody antykoncepcji. Ja przekonałam się do obserwacji cyklu na termometrze owulacyjnym z funkcją bluetooth. Wyznaczam w ten sposób dni płodne, jest do tego aplikacja na tel i w dni płodne barierowo zabezpieczam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam zmianę antykoncepcji, ja stosuje antykoncepcje bez hormonów komputer cyklu cycotest myWay, jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×