Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ktoś1111

Jak zrobić domowe kosmetyki?

Polecane posty

Jest w necie sporo przepisów, dopasuj do swojego rodzaju cery/skóry 

Jeśli chodzi o kosmetyki to kupuje gotowe produkty np peeling enzymatyczny do twarzy, a do ciała może być czarne mydło + rękawica, nic innego tak dobrze nie złuszcza martwego naskórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2021 o 12:29, MalinKa napisał:

Kilka razy próbowałam zrobić peeling na skórę, mam wielki cellulit 😞 i nawet pokusiłam się o nagietkowy domowy krem do twarzy. W obydwu przypadkach była to raczej klapa i wróciłam do gotowych produktów. Na szczęście polskie bio produkty są stosunkowo tanie, i nie marnuje czasu i nerwów na produkcję.

A jakie polskie bio produkty polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krem na dzień

Produkty olejowe:

Mieszanka wybranych olei+ 10ml, olej konopny 1 płaska łyżeczka, olej z nasion mali 1 płaska łyżeczka, wosk pszczeli 1 płaska łyżeczka, włókna pomarańczy 1 płaska łyżeczka.

Produkty wodne

hydrolat lawendowy 30,25 ml, gliceryna pół łyżeczki.

Dodatki

tlenek cynku 2,5 łyżeczki, olejek eteryczny lawendowy 2 krople.

 

Wszystkie składniki olejowe umieścić w zlewce 25 ml, podgrzać, aż stopią się wosk pszczeli i włókna pomarańczy, wymieszać. Składniki wodne umieścić w zlewce 100ml. Podgrzać do 50 stopni. Produkty olejowe wlać do produktów wodnych ciągle mieszając. Należy mieszać produkty tak długo, aż wszystko się schłodzi i zgęstnieje. (5-10minut). Po lekkim ostygnięciu dodać dodatkowo tlenek cynku i olejek eteryczny i dokładnie wymieszać. Całość przełożyć do wyparzonego słoika do całkowitego wystygnięcia. Przechowywać w lodówce do 3 tygodni.

 

Polecam ten przepis :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W internecie znajdziesz bardzo wiele przepisów na domowe kosmetyki od peelingów, aż po mieszanki olejków, masła do ciała oraz balsamy. Domowy peeling czy maseczkę możesz zacząć robić od np.: fusów z grubo zmielonej kawy 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×