Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Od roku przeglądam psy do adopcji. Przejrzałam mnóstwo fundacji, chyba wszystkie ogłoszenia na olx, zwierzęta w schroniskach. Po tych wszystkich poszukiwaniach jednak zrezygnowałam i sobie odpuszczam. Jednak dziwi mnie jedna rzecz. Kiedy pies jest rasowy i mały zawsze jest zaznaczone, że dom bez dzieci mimo, że stosunek do dzieci ma łagodny. Jednak kiedy jest wielki, ogromny pies lub kundelek bury burek to wciskają komu popadnie nawet rodzinom z dziesiątką dzieci, babką, szmatką i bez domu. Stosunek do dzieci nieważny. No serio, chore. Pies to członek rodziny. Mieliśmy psa kiedy dzieci były małe i przekochały go najbardziej na świecie. Chodzi o to, że specjaliści mają dziwne podejście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o to by nie brać psa jako taką żywą maskotkę dla dzieci która jak podrośnie to się znudzi i znowu wróci do adopcji... Małe psy mają większe wzięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie były takie sytuacje ale to takie trochę szufladkowanie. Z drugiej strony jeśli wezmę teraz psa, a za 2 lata znajdę w ciążę to też co mam go oddać, bo w umowie podpisałam , że bez dzieci... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, VivienneLeigh napisał:

Pewnie były takie sytuacje ale to takie trochę szufladkowanie. Z drugiej strony jeśli wezmę teraz psa, a za 2 lata znajdę w ciążę to też co mam go oddać, bo w umowie podpisałam , że bez dzieci... 

To jest tylko moja interpretacja, ale myślę, że ma trochę sensu bo pewnie sama też wiele razy słyszałaś o takich sytuacjach...

Jeśli po 2latach zajdziesz w ciążę to Twój pies będzie już dorosłym psem który musi się oswoić z nową sytuacją : )

PS jeśli popytasz wśród znajomych lub dalszych znajomych moze ktoś zna kogoś kto ma na wydaniu małe kotki lub psy one też mogą szukać domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, ze psy często pochodza z pseudohodowli i sa psami lękowymi. Przy dzieciach będzie im trudno. A zalozeniem adopcji jest, zeby piesek nie wrocil za tydzien bo warknie na malucha 😉 Druga sprawa jak pieski są male to dziecko może zrobić niechcący krzywdę. Jest dużo zwierząt w schroniskach, nie musisz adoptować rasowego 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, VivienneLeigh napisał:

Ale wasze odpowiedzi sa sensowne dzięki 

Na olx są bardzo dziwne te ogłoszenia... nabralam sie na jedno , oddam pieska za darmo kundelek z maltańczyka, malutki. Napisałam  , baba do mnie ze odda ale nie za darmo. Pytam za ile, odpisala ze ma sporo chętnych i jak zaproponuje wysoką cene to mi "odda" . 

Druga sytuacja szczeniaczki z pitbulla. Wyraznie napisane ze za darmo, dzwonię  a ta do mnie ze 900zl. 

 

Wg mnie jeżeli nadal chcesz psa, idź do schroniska. Oni przyjdą do domu, zobaczą warunki i wtedy jest możliwa adopcja 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×