Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Malowana_marzeniem

Szczepienie na Covid podczas chemioterapii

Polecane posty

Na wstępie zaznaczam, że jestem przeciwna tym szczepieniom. Między innymi dlatego, że wpisują się w definicję eksperymentu medycznego, co zresztą potwierdza przekaz ze strony Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, płynący z komunikatu pod tytułem Na czym polega warunkowe dopuszczenie do obrotu szczepionek przeciw COVID-19 w Europejskiej Agencji Leków.

W nawiązaniu do Twojego zapytania:

Nawet eksperci z Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO, ang. European Society for Medical Oncology) wskazali na to, że dowody dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności szczepień ochronnych u chorych na nowotwory są ograniczone i że badania kliniczne wykazały mniejszy efekt szczepienia u chorych otrzymujących chemioterapię. Mimo to pozwalają oni, by tzw.szczepionki na COVID-19 były rekomendowane w tej grupie pacjentów... Cóż, wybór należy do chorego. Treść stanowiska w/w znajdziesz na stronie Polskiej Ligii Walki z Rakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Malowana_marzeniem napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Osoba zainteresowana jest już zaszczepiona 🙂 Pozdrawiam Serdecznie

Odczuwa jakiekolwiek skutki uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka42

Witam szczepiła się was któraś z Was w sposób zastrzyku domięśniowo ( w dupe ) ? u mnie krążą takie pogłoski że będą tak szczepić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka42

Pytanie czy ewentualnie są jakieś czopki ze szczepionką szczerze wole to niż zastrzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×