Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Flanela

Suchość pochwy - żele, kremy czy dłuższa gra wstępna?

Polecane posty

Jak sobie radzicie z suchością. Używacie kremów, żeli czy lubrykantów, a może stawiacie na dłuższe gry wstępne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dluzsza gra wstepna na bank pomoze 🙂  Ale czasami przy problemach hormonalnych moze sie nie obyc bez zelu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Flanela napisał:

Jak sobie radzicie z suchością. Używacie kremów, żeli czy lubrykantów, a może stawiacie na dłuższe gry wstępne? 

Wiesz co, lubrykanty są zazwyczaj na bazie wody i sprawdzają się, ale wiadomo, że na chwilę. Ja stosuję globulki Vagisan (teraz już dwa razy w tygodniu) i fajnie nawilżają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2021 o 23:26, Tikamthe napisał:

Wiesz co, lubrykanty są zazwyczaj na bazie wody i sprawdzają się, ale wiadomo, że na chwilę. Ja stosuję globulki Vagisan (teraz już dwa razy w tygodniu) i fajnie nawilżają. 

Vagisan chyba ma skład bardziej natłuszczający prawda? A stosujesz globulki czy krem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2021 o 15:29, Flanela napisał:

Jak sobie radzicie z suchością. Używacie kremów, żeli czy lubrykantów, a może stawiacie na dłuższe gry wstępne? 

dłuższa gra wstępna .... o ile pamiętam z żadną partnerką nie miałem problemu z suchością i nigdy nie stosowałem i nie stosuje lubrykantów (zresztą kiedyś nie było) . Ślina i naturalne soki jej wystarczały. Ale faktycznie wiem, że takie problemy się zdarzają i teraz na prawdę lubrykantów jest bardzo dużo. Można wybrać. Nie doradzę bo nie mam doświadczenia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2021 o 23:26, Tikamthe napisał:

Wiesz co, lubrykanty są zazwyczaj na bazie wody i sprawdzają się, ale wiadomo, że na chwilę. Ja stosuję globulki Vagisan (teraz już dwa razy w tygodniu) i fajnie nawilżają. 

A po jakim czasie od stosowania tego Vagisan zauważyłaś efekty ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2021 o 16:14, ddt60 napisał:

dłuższa gra wstępna .... o ile pamiętam z żadną partnerką nie miałem problemu z suchością i nigdy nie stosowałem i nie stosuje lubrykantów (zresztą kiedyś nie było) . Ślina i naturalne soki jej wystarczały. Ale faktycznie wiem, że takie problemy się zdarzają i teraz na prawdę lubrykantów jest bardzo dużo. Można wybrać. Nie doradzę bo nie mam doświadczenia.

Lizanie na plus, ale to zawsze ślina. Pamiętam z młodszych lat że wystarczyła chwila i byłam mokra od razu, a teraz jednak trochę uwagi potrzebuję, żeby się rozruszać. Tylko czasem taka suchość wpływa nie tylko na sam sex ale też codzienne funkcjonowanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2021 o 15:54, robięjaklubię napisał:

Różne mogą być przyczyny wiek, zaburzenia hormanalne, przebyte infekcje, które wymagą czasu by śluzówka wróciła do normy.

 

czasami może nigdy nie wrócić jeśli to Sjoegren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2021 o 12:45, robięjaklubię napisał:

Tak ale to objawia się suchością wszystkich śluzówek w jamie ustnej też, w tym przypadku obstawiam zmiany spowodowane wiekiem, ale trzeba by zrobić badania hormonów

Nie zawsze suchość pochwy ma wiele wspólnego z wiekiem. Niestety zdarza się i młodym dziewczynom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2021 o 12:45, robięjaklubię napisał:

Tak ale to objawia się suchością wszystkich śluzówek w jamie ustnej też, w tym przypadku obstawiam zmiany spowodowane wiekiem, ale trzeba by zrobić badania hormonów

w jamie ustnej też ale najbardziej jest zaburzone wydzielanie łez i podobno tak się to diagnozuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Flanela napisał:

Niestety zdarza się i młodym dziewczynom. 

dość rzadko, przynajmniej ja na taką nie natrafiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suchość sprawia, że dziewczyna przy lizaniu robi się mokra ale już w trakcie sexu wysycha. Dlatego takie kremy czy globulki  jak Vagisan regulują to. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Flanela napisał:

Suchość sprawia, że dziewczyna przy lizaniu robi się mokra ale już w trakcie sexu wysycha. Dlatego takie kremy czy globulki  jak Vagisan regulują to. 

idealnie jest jak przy lizaniu jest mokra i w trakcie seksu nie wysycha. Lizanie może jest zbyt krótkie - czyli najlepiej aby w takiej sytuacji pierwszy orgazm był wywołany stymulacją zewnętrzną a poprzez penetrację drugi. Ale gdybym natrafił na taką, która potrzebowałaby dodatkowej lubrykacji to nie byłoby dla mnie problemu. Tyle, że żadna z moich partnerek tego nie potrzebowała. Nawet jeśli seks był w prezerwatywie stąd w zasadzie nie wiem jakie lubrykanty są najlepsze.

Edytowano przez ddt60
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Flanela napisał:

Nie zawsze suchość pochwy ma wiele wspólnego z wiekiem. Niestety zdarza się i młodym dziewczynom. 

To zależy od stopnia podniecenia i który to dzień cyklu. 

Przy właściwym partnerze obecność globulek potrzebna nie będzie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko Vagisan w kremie, inne mnie uczulają i zamiast nawilżać to podrażniają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2021 o 17:06, marinero napisał:

Zazadaj od partnera co najmniej 20-30 min gry wstepnej i bedziesz sama czula jak sie

O ile nie ma Sjoegrena lub innych chorób no i o ile facet ją podnieca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZOSIA SAMOSIA

ja nic nie uzywam mi sie robi mokro jak tylko facet mnie dotknie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×