Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Domi99

Dlaczego ludzie piszą zamiast dzwonić?

Polecane posty

Dlaczego ludzie piszą SMS zamiast dzwonić?

strach, brak umiejętności interpersonalnych, lenistwo, oraz wygoda, .... ale to młodsze pokolenie zwykle, ja tam wole pogadać na głos albo osobiście albo przez tel czy jakiś komunikator, tylko weź kogoś do tego znajdź, wszyscy srają w gacie jak mają na głos rozmawiać

Ludzie piszą, bo tak uważają za stosowne i nie należy tego osądzać. A może zwyczajnie dlatego, że ktoś ma mało czasu, jest zajęty...nie zawsze ma czas na dłuższe rozmowy, a przeczytać może w dowolnym czasie.

Napisano (edytowany)

I chyba z  reguły piszą ci, którzy w mowie trochę gubią się. Pisać można lepiej, niż mówić, szczególnie jeśli jesteśmy zdenerwowani. 

Edytowano przez amareee infortunii

Niektórzy są takimi gadułami że jak zadzwonie to mam pół godziny wycięte z życiorysu. Sms jest bezpieczniejszy

2 minuty temu, Qwerty82 napisał:

Niektórzy są takimi gadułami że jak zadzwonie to mam pół godziny wycięte z życiorysu. Sms jest bezpieczniejszy

Ja też tak mam, dlatego czasem wolę napisać. 

Piszę z grzeczności. Nie chcę temu do kogo pisze, zabierać  cennego czasu i absorbować go rozmową. Więc piszę, krótko i zwięźle. 

Czasem po prostu wygodniej i krocej do kogos napisac zamiast zadzwonic. Choc czasem latwiej zadzwonic zamiast tlumaczyc przez wiadomosc, zalezy od informacji.

10 godzin temu, Domi99 napisał:

Dlaczego?

Niektórzy mają głos taki że się go wstydzą.

Przed chwilą, Niby normalny napisał:

Niektórzy mają głos taki że się go wstydzą.

Redaktor głosu. Niezła opcja. Polecam.

1 minutę temu, Stała napisał:

A na spotkaniu zawód.

Przed chwilą, Niby normalny napisał:

A na spotkaniu zawód.

Do spotkania nie dochodzi. Teraz wszystko załatwia słownik. Porażka.

Nie chce im się gadać z ludzmi;)

2 minuty temu, TwojaMuuza napisał:

Nie chce im się gadać z ludzmi;)

Ja tam wole się spotykać twarzą w twarz. 

3 minuty temu, Niby normalny napisał:

Ja tam wole się spotykać twarzą w twarz. 

Zeby sie spotkac twarza w twarz to trzeba sie najpeirw umowic, czyli napisac albo zadzwonic.

21 minut temu, Stała napisał:

I jak rozmawiasz to masz inny głos ? Jak to działa ?

2 minuty temu, Anastazja 94 napisał:

Tak to działa. Masz wiele opcji głosu. Raz można być Szołajskim a raz Czubówną. Znajdziesz tę aplikację w sklepie. Ja używam do zamawiania książek.

6 minut temu, Stała napisał:

Tak to działa. Masz wiele opcji głosu. Raz można być Szołajskim a raz Czubówną. Znajdziesz tę aplikację w sklepie. Ja używam do zamawiania książek.

Wow.  Świetna sprawa.  Dobrze wiedzieć 😀

31 minut temu, Kulfon napisał:

Zeby sie spotkac twarza w twarz to trzeba sie najpeirw umowic, czyli napisac albo zadzwonic.

no tak, napisać.

20 minut temu, Anastazja 94 napisał:

I cały czas aż do spotkania masz wrażenie że rozmawiasz z kobietą 😀

6 minut temu, Niby normalny napisał:

I cały czas aż do spotkania masz wrażenie że rozmawiasz z kobietą 😀

Gdyby ktoś chciał to wykorzystać i wkręcić to faktycznie ma pełne pole do popisu.  😮 Nawet nie wiedziałam że tak można.  

Napisano (edytowany)
5 minut temu, Anastazja 94 napisał:

Gdyby ktoś chciał to wykorzystać i wkręcić to faktycznie ma pełne pole do popisu.  😮 Nawet nie wiedziałam że tak można.  

I tak powstaje brak ufności do kogokolwiek.

Jak będzie coraz więcej możliwości by kogoś oszukać, to ludzie będą coraz mniej ufni. 

Żyjemy w naprawdę porytych czasach gdzie nawet jest strach już wysłać cv by ktoś nie posługiwał się twoimi danymi w celu zarobku twoim kosztem, albo dają pracę i wpadasz w piramidę finansową.

Edytowano przez Niby normalny

Ostatnio pokazywali w telewizji jakas kobiete, ktora od roku rozmawiala z jakims przystojnym zolnierzem przez internet. I nawet do niej niby dzwonil z kamerka, a potem sie okazalo, ze to bylo wideo innego goscia z internetu. Dopoki czlowiek sie nie spotka to nie ma pewnosci, a i wtedy niektorzy klamia, masakra.

4 minuty temu, Niby normalny napisał:

I tak powstaje brak ufności do kogokolwiek.

Jak będzie coraz więcej możliwości by kogoś oszukać, to ludzie będą coraz mniej ufni. 

Żyjemy w naprawdę porytych czasach gdzie nawet jest strach już wysłać cv by ktoś nie posługiwał się twoimi danymi w celu zarobku twoim kosztem, albo dają pracę i wpadasz w piramidę finansową.

Racja.  To jest najgorsze że nawet wysyłanie CV nie jest bezpieczne.  Na olx obojętnie kto może dodać ofertę pracy.  

A jeśli chodzi o aplikacje na każdą okazję , od koloru do wyboru to też nic dobrego . Np ta z zmiana głosu ? Można się podszyć za wnuka , nauczycielkę .. żonę , kobietę / faceta.  Złodziei / manipulantów nie brakuje.  

2 minuty temu, Kulfon napisał:

Ostatnio pokazywali w telewizji jakas kobiete, ktora od roku rozmawiala z jakims przystojnym zolnierzem przez internet. I nawet do niej niby dzwonil z kamerka, a potem sie okazalo, ze to bylo wideo innego goscia z internetu. Dopoki czlowiek sie nie spotka to nie ma pewnosci, a i wtedy niektorzy klamia, masakra.

Dlatego nie warto nikogo szukać z daleka i umawiać się na spotkania dosyć szybko a nie przeciągać miesiącami.

Bo potem wielki zawód, a lata lecą.

Świat wirtualny. Witam.

Przed chwilą, Anastazja 94 napisał:

Racja.  To jest najgorsze że nawet wysyłanie CV nie jest bezpieczne.  Na olx obojętnie kto może dodać ofertę pracy.  

A jeśli chodzi o aplikacje na każdą okazję , od koloru do wyboru to też nic dobrego . Np ta z zmiana głosu ? Można się podszyć za wnuka , nauczycielkę .. żonę , kobietę / faceta.  Złodziei / manipulantów nie brakuje.  

Na olxie to ukraińcy jeszcze mogą cię oszukać wysyłają niby kuriera za pobraniem a potem okazuje się że jednak nie i tracisz tylko to co wysłałaś, jeszcze gorsze jest jak wysyłają ci fałszywe linki z gdzie masz wpisać numer karty a potem nic na koncie nie masz. albo ostatnio na fb koleś podesłał link do artykułu z dziwnymi linkiem gdzie żeby obejrzeć musisz zalogować się do fb, i jakbyś to zrobiła to by znał twój login i hasło i tak oto wysyła z twojego konta więcej spamu do innych albo co gorsza pożycza od rodziny (bo nie wiedzą że to nie ty) pieniądze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się