Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PYZY

PYZY - znacie przepis..?

Polecane posty

Gość PYZY

Od kilku dni tak chodzą za mną te pyzy i chodzą.. a ze sklepu są takie troche niepewne.. i czasem bardzo niedobre.. Tak sie zastanawiam, czy ktoś może ma jakiś przepisik żeby zrobić sobie dobre pyzy samemu..? Ja nigdy nie słyszałam żeby ktoś sam robił pyzy, ale może czasem... chodzi mi oczywiście o pyzy z mięskiem takie okrągłe.. nie przepadam za jakimiś truskawkowymi i innymi ekserymentami.. Jeśli ktoś zna jakiś przepisik jak wyczarować jakieś pyszne pyzy z mięskiem, to bardzo prosze o podanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzierzymorda
dobry śląski przepis mojej mamy: ugotuj kawałek wołowiny ok. 0.5 kg z warzywami - potem z tego można zrobic pyszny barszcz mięsko przekręcić przez maszynkę, dodać 1 cebule pokrojoną w drobną kostkei usmażoną , pieprzu i soli do smaku - oraz 1 jajko - wyrobić farsz ugotowac ok, 1 kg ziemniaków i przecisnąć przez praskę - wylożyc do miski i ostudzić - następnie poddzielić ziemniaki na 4 części - po prosty przedzielić ręką na krzyż - jedną część wybrać a miejsce wypełnić mąką ziemniaczaną - potem wszysto razem - łacznie z tą wybraną częścią i 1 jajkiem wyrobić na gładką masę - To jest przepis na IDEALNE kluski śląskie!!! nabierać kulki ciasta rozpłaszczyć w dłoni i na środek łyżeczką nakładać trochę farszu a poten zlepić tak jak pączki - można składać w misce jedne na drugie bo nie kleją się do siebie. Wrzucać na wrzącą osoloną wodę i gotować aż wypłyną na powierzchnie podawać ze smażonym w drobną kostkę boczkiem - pychotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale nie..
Mi nie chodziło o kluski śląskie :(.. prosiłam o przepisik na takie najnormalniejsze w świecie pyzy.. takie jak sie kupuje w sklepie.. mrożone.. okrągłe.. z mięskiem.. kluski śląskie to z tego co wiem to co innego jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalniczka
no to co sie czepiasz!? przeczytaj przepis - sa okragle i z "mieskiem"! Jak sobie zamrozisz to bedziesz miala takie jakie chcialas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzierzymorda
ale to są właśnie PYZY!!! a przy okazji przepis na kluski te pyzy też możesz nadziać truskawkami albo śliwkami a jeżeli do ciasta dodasz 3 utarte surowe ziemniaki - masz wtedy pyzy o innym smaku superrrr... zamiast wolowiny można dać mięso np, kurczaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też zainteresowana
NO A JAK ZROBIĆ TAKIE NORMALNE PYZY ZIEMNIACZANE....BEZ MIĘSA??? (NIE JEM MIĘSA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzierzymorda
ciasto jak podałam - a można nadziać grzybami - grzyby jak do uszek a reszta jak wyżej można tez nadziać pieczarkami - też dobre - pieczarki oczyścić poddusić z cebulką na maśle dodać Vegety, pieprzu i wykonanie jak wyżej dooobre....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PYZY
do zapalniczka Czy Ty widzisz zebym ja sie kogoś tu czepiała..? Wez sie troche zastanow zanim coś piszesz.. W przepisie, który podała Dzierzymorda jest napisane, ze to przepis na kluski śląskie, a dla mnie kluski to co innego... Weź naprawde troche czasem pomyśł zanim cos piszesz.. Dzierzymorda.. Oki dziękuje, skoro mówisz, że smakuje jak pyzy to oki.. wyprobuje..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpisałam hasło pyzy w wyszukiwarkę ma o2.pl, oto efekt: http://www.kuchnia.3miasto.pl/861.htm Cepeliny, czyli pyzy ziemniaczane Kuchnia litewska: (didżkukuliai cepelinai) SKŁADNIKI 20 szt ziemniaków (15 surowych i 5 gotowanych) sól Ziemniaki surowe obrać, umyć i zetrzeć na drobnej tarce (sokowirówka). Odcisnąć, soku nie wylewając, lecz odstawić na 10-15 min. Zlać z wierzchu, a osiadłą na dnie naczynia warstwę krochmalu wyjąć i dodać do odciśniętych ziemniaków. Dodać gotowane, tłuczone ziemniaki, osolić i dokładnie wyrobić. Formować kule, wielkości dużego jabłka, spłaszczyć, nakładać nadzienie i dobrze ścisnąć formując obłe, podłużne pyzy. Wkładać je pojedyńczo do gotującej się osolonej wody, uważając, aby nie przestała wrzeć. Gotować 25-30 min. Ugotowane pyzy wyjąć łyżką cedzakową, użyć na półmisku, polać stopionym masłem z dodatkiem śmietany lub innym sosem zharmonizowanym z rodzajem nadzienia. Nadzienie z polędwicy wołowej: 50 dag polędwicy wołowej (może być tatar), łyżka łoju wołowego lub świeżego smalcu, pieprz, sól, ząbek czosnku, otarty majeranek. Polędwicę i łój wołowy posiekać tasakiem (zemleć w maszynce). Dodać pieprz, zmiażdżony z solą ząbek czosnku i majeranek, mięso dobrze wyrobić i nadziewać nim pyzy. Jeżeli zamiast łoju ma być użyty smalec, należy go stopić i wlać gorący do mięsa. Podawać z topionym masłem wymieszanym ze śmietaną. Nadzienie z mięsa wieprzowego: 50 dag mięsa wieprzowego niezbyt chudego jajo kurze Dalej jak wyżej. Podawać polane skwareczkami ze świeżej słoniny i z kiszoną kapustą. Nadzienie z wędzonej szynki: 50 dag domowej szynki, cebula, mielony pieprz, sól, jajo. Szynkę wędzoną namoczyć i ugotować, wkładając do gorącej wody. następnie drobniutko posiekać, dodając posiekaną cebulę i pieprz, wbić jajo. Wymieszać. Do pyz nadziewanych w ten sposób podaje się następujący sos tzw. maczankę : 30 dag wędzonego boczku przesmażyć z posiekaną niewielką cebulą, wsypać mąki, zrumienić, mieszając rozcieńczyć ok szklanki mleka, lekko osolić i zagotować. Nadzienie z twarogu: 40 dag twarogu, jajo, łyżeczka masła, sól, listki zielonego estragonu lub świeżej mięty. Twaróg przetrzeć przez sito (zemleć, malakser!).wbić jajo, dodać masło, drobniutko posiekany estragon lub miętę, sól i dokładnie wymieszać. Nadziać pyzy. Podawać polane stopionym masłem ze śmietaną. Nadzienie z grzybów: 2 szklanki kiszonych grzybów, 15 dag boczku, cebula, jajo, 3 łyżki tartej bułki, pieprz, mleko. Grzyby ugotować w mleku, dodać pokrajany boczek i przepuścić razem przez maszynkę. dodać jajo, nomoczoną w mleku i odciśniętą bułkę, zrumienioną na tłuszczu cebulę, osolić do smaku. Dokładnie wymieszać. Pyzy gotowane z tym nadzieniem podake się z sosem grzybowym. Nadzienie ze śledzia: duży śledź, jajo, tarta bułka, cebula, pieprz. Śledź wymoczyć, usunąć kręgosłup, ości, skóre. Przepuścić przez maszynkę, dodać namoczoną w mleku i odciśniętą bułkę, wbić jajo, dodać mielony pieprz i posiekaną cebulę. Wymieszać. Podawać polane stopionym masłem wymieszanym z kwaśną śmietaną. Nadzienie z kapusty: 3 szklanki kwaszonej kapusty, 10 dag słoniny lub boczku. Kapustę odciśnąć z nadmiaru soku. W rondlu stopić pokrojoną słoninę lub boczek, dodać kapustę i udusić. Tak nadziewane pyzy podawać z usmażonym boczkiem lub skwareczkami ze świeżej słoniny. Nadzienie z boczku: 25 dag wędzonego boczku pokrajać (posiekać niezbyt grubo), posypać pieprzem i nadziewać pyzy. podawać polane skwareczkami ze świeżej słoniny. Nadzienie z jabłek: 3 duże jabłka, cukier, cynamon. Jabłak obrać, zetrzeć na grubej tarce jarzynowej, posypać cynamonem i niewielką ilością cukru. Tak nadziewane pyzy należy robić znacznie mniejsze i formować je w kształcie kulek. Podawać polane kwaśną śmietaną i posypane cukrem, lub słodką podgrzaną śmietanką. Nadzienie z marchwi: 40 dag marchwi, 10 dag cukru, płaska łyżeczka mielonego cynamonu, 2 łyżeczki masła, małe jajo, łyżka maku. Marchew ugotować, zetrzeć na drobnej tarce, dodać masło, cukier cynamon, mak i wbić jajo. Wszystko dokładnie wymieszaźć. nadziewać pyzy, formując je w niewielkie kule. Podawać polane śmietaną. Nadzienie z maku: 2 szklanki maku, 5 dag cukru, jajo. Mak sparzyć wrzątkiem i zostawić na sicie, żeby dokładnie odciekł. Następnie przepuścić przez maszynkę, dodać cukier jajo i dobrze wymieszać. Tak nadziewane pyzy formuje się w niewielkie kulki i podaje zalane gorącym mlekiem ( lub mlekiem z maku). SMACZNEGO !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Babcia zawsze robila pyzy z surowych ziemniakow, wiec przepis Dzierzymordy, choc interesujacy tez mi wygladal podejrzanie ;-). Przepis, ktory podalam nie jest wyprobowany, ale wyprobuje go i ja, pamietam tylko ze ta ziemniaczana surowa masa lubi ciemniec i pyzy staja sie szarawe, ciekawe, jak tego uniknąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapaliniczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalniczka
autorko tego topiku - to byla ironia... sama pomysl zanim cos napiszesz pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynyyyyy ten przepis jes WYPRÓBOWANY przez pokolenia kobiet w mojej rodzinie jest prosty jak budowa cepa pyzy się zawsze udają - jak kto nie wierzy - trudno - chyba że wolicie wymyslne przepisy z gazet dodatek surowych ziemniaków powoduje ciemnienie klusek - są tez twardsze na tym kończę akcję kulinarną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm chce mi sie pyz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×