Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Agu77

Złamane narzędzie po leczeniu kanałowym zęba

Polecane posty

Cześć 🙂 

Ostatnio miałam dwukrotnie czyszczone kanały w dolnej 6. Po tym drugim razie dentystka stwierdziła ,ze ząb jest do wyrwania ponieważ jest już ropa i ostry stan zapalny. Postanowiłam jednak powalczyć o tego zęba bo jednak swój to swój a wychodzę z założenia ,ze zęba w każdej chwili można jak coś wyrwać. Udałam się więc do kobitki w Bełchatowie co leczy pod mikroskopem , która podobno wielu osobom pomogła w dramatycznym stanie i nie było konieczności wyrywania. Zrobili mi Rtg i co się okazało ? W kanale po tym czyszczeniu w skutek ułamania został kawałek narzędzia ( chyba taki drucik co czyści się nim kanały) . I tutaj moje pytanie. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem albo sam tego doświadczył ? Pani stomatolog stwierdziła ,ze jest to do uratowania, ale tez z drugiej strony czytałam w internecie ,ze czasami nie da się tego wyciągnąć i ząb albo korzeń do wyrwania jest. Byłabym wdzięczna za odpowiedz , czy komuś wydarzyła się taka sytuacja.

Pozdrawiam serdecznie 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy w jakim miejscu złamie się narzędzie, ja mam tez z6 z narzedziem,i nic sie nie dzieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×