Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
zielonka10

Dzisiaj liczy się tylko szpan

Polecane posty

Witam wszystkich. Jak zwykle, kiedy zbliża się lato, zauważam, że w dzisiejszych czasach liczy się tylko szpan. Ja od 25 lat mieszkam w mieście, ale moja rodzina pochodzi ze wsi. Chociaż mamy pieniądze, moja rodzina od zawsze żyje skromnie i nie lubi zbędnych szaleństw. Jesteśmy typami domatorów, lubimy siedzieć w domu a wolny czas spędzamy w ogrodzie i nigdy nigdzie nie wyjeżdżamy. Niestety, zauważyłam, że dzisiaj takich ludzi jak my już prawie nie ma. Dzisiaj z każdej strony widzę tylko napływ szpanu i przechwalania się wszystkim. Jak tylko zaczął się czerwiec, oczywiście widzę wszędzie zdjęcia znajomych którzy już powyjeżdżali nad morze, w góry albo za granicę i oczywiście muszą pokazywać każdy szczegół swoich podróży. A ja tam wolę nasze spokojne i skromne życie, przynajmniej nie muszę pokazywać innym, że jestem kimś lepszym bo ciągle gdzieś wyjeżdżam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie zawsze jest szpan. Są ludzie, którzy zwyczajnie mają potrzebę dzielić się (w innym sensie niż przechwalać się) tym, co im sprawia radość. I są tacy, którzy lubią podzielać radość innych.

Piszesz: "oczywiście widzę wszędzie zdjęcia". Wszędzie, czyli gdzie? Bo raczej nikt Ci ich nie wiesza na oknach domu ani w ogrodzie. Widocznie coś Cię ciągnie do podglądania znajomych. Może w Twoim spokojnym i skromnym życiu czegoś Ci jednak brakuje.

"Niestety, zauważyłam, że dzisiaj takich ludzi jak my już prawie nie ma." Ależ są. Tylko nie ogłaszają swojego istnienia na zdjęciach :classic_smile:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację i trochę źle to wszystko odbieram. Miałam oczywiście na myśli portale społecznościowe mówiąc ,,wszędzie''. Faktycznie zauważyłam, że mogę podzielić moich znajomych na 2 części - tych którzy ciągle pokazują każdą chwilę ze swojego życia i tych którzy nigdy niczego nie publikują bo strzegą swojej prywatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I większość szpanuje na kredyt raz do roku,a później cały rok spamuje zdjęciami 😉

Mi zdjęcia nie przeszkadzają,lubię pooglądać. Głównie po to mam fb czy insta. Ale tak na prawdę znam 3 dziewczyny które zwiedzają sporo,bo mają taką pracę. Reszta to są wycieczki po okolicy lub jw jeden wyjazd i tysiac zdjęć. Jeśli jesteś domatorem to nie wiem dlaczego cię ten widok denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tego dużo w tym świecie, ale nie ma co popadać ani w jedną ani w drugą skrajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×