Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
szywia

Terapia psychodynamiczna

Polecane posty

Terapia psychodynamiczna

9 posty

Zapisz temat

melka7741 · Autor(ka)

21 godzin temu

8

Chodzę na terapię w tym.nurcie tzn w psychodynamiczna. teraz wiem że to nie jest łatwy nurt ale mam wrażenie że nie w nurcie jest problem.odnosze wrażenie że terapia jest nie prawidłowo prowadzona mogłem się mylić.1 sesja to powiedziałam o czym chce rozmawiać nad czym pracowac i taka pogawędka o niczym nie było jakieś głębszej analizy w moje problemy z jakim się zmagam.tylko a dobrze że pani tak zrobiła a dobrze że że pani o sobie zadbała .nasz dialog wygląda tak ja coś mówię ona zatrzymuje i mnie chwali.bez sensu ale ok. 2-3 sesje i tak jak wcześniej opisałam wyglądało .zero wywiadu kontraktu planu nic. Nawet nie. Wiedziałam w jakim nurcie. Na 5 sesji powiedziałam jej że oczekiwałam czegoś innego że jakas analiza plan terapia zasady i w ogóle .a ona że to taki nurt że ona NIE Musi robić żadnego wywiadu! To polega na tym że w czasie rozmowy będzie wyłapywać.i do mnie pytanie czy ja myślałam że ona będzie prowadzić terapię? Ja że myślałam że to będzie inaczej wyglądać. Ona że nie że będziemy sobie rozmawiać ! Ja mam wrażenie że ona się w ogóle nie wysila.np pyta o dzieciństwo ja że rodziny alkoholowej a ona jak sobie pani radziła a ja jakoś musiałam a ona aha i koniec tematu.pyyala o ostatni związek ile byliśmy ja że rok ona coś pani tak chłodno o tym mówi ja że był toksyczny ona to musiało być pani ciężko i dalej nie wnika.bez sensu.tak chyba nie powinno to wyglądać?zaczyna temat trochę rozwinie pochwali że ja tak dobrze robię itd za dużo nie wnika w temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to najmniej skuteczna forma terapii, przynajmniej dla mnie. Ja jestem ukierunkowany na cele, a nie na gadanie o problemie. Pogadać mogę hobbystycznie na Kafeterii. Podobają mi się elementy terapii Gestalt. 
Każdy ma swoje preferencje, jeśli Ci coś nie odpowiada, zmień terapię albo terapeutę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cele mamy tylko to w sumie. nie wiem ile będzie to trwało jakie ma plany zasady też nie umówiliśmy wywiadu analitycznego też nie.dla mnie to jakiś bez sensu .jak na razie 5 sesji i w sumie bez głębszych analiz.na razie czuje się jak u przycholog a niż u psychoterapeuty.chodzi o to że ja płacę 150 zł za to.

Edytowano przez szywia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, szywia napisał:

cele mamy tylko to w sumie. nie wiem ile będzie to trwało jakie ma plany zasady też nie umówiliśmy wywiadu analitycznego też nie.dla mnie to jakiś bez sensu .jak na razie 5 sesji i w sumie bez głębszych analiz.na razie czuje się jak u przycholog a niż u psychoterapeuty.chodzi o to że ja płacę 150 zł za to.

mamy cele ,ale się na nich nie skupiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, agent of Asgard napisał:

Moim zdaniem to najmniej skuteczna forma terapii, przynajmniej dla mnie. Ja jestem ukierunkowany na cele, a nie na gadanie o problemie. Pogadać mogę hobbystycznie na Kafeterii. Podobają mi się elementy terapii Gestalt. 
Każdy ma swoje preferencje, jeśli Ci coś nie odpowiada, zmień terapię albo terapeutę. 

No dobra a miałeś wywiad? Kontrakt plan działania .ile to będzie trwało.etc ramy czasowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szywia napisał:

No dobra a miałeś wywiad? Kontrakt plan działania .ile to będzie trwało.etc ramy czasowe?

Byłem ze 3 razy w życiu u psychologa, raz na NFZ i 2x płatnie. Na NFZ żadnych konkretów, prywatnie babka chciała się taplać w moim dzieciństwie, z czym sobie dawno poradziłem i nie chciałem wracać. Poznawać przyczyny mogę hobbystycznie, docelowo poszukiwałem skutecznych narzędzi, które ostatecznie znalazłem. Ale to nie znaczy, że moja droga będzie dobra dla każdego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×