Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
kolezanka 2525

Miesiączki w okresie przed menopauzą.

Polecane posty

Jak wyglądały u Was miesiączki krótko przed menopauzą? A może miałyście normalnie okres, a potem już nie? Miałyście jakieś zaburzenia miesiączkowania? W jakim wieku wtedy byłyście? A jeśli nie Wy, to może wiecie, jak to było w przypadku Waszych Mam albo Babć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia miesiączka w sierpniu potem nic ....totalne zatrzymanie.Od stycznia przez 3 miesiące brałam htz plastry,które ginekolog odradzała ,po plastrach miesiączka normalnie się pojawiała.odstawiłam i znowu brak miesiączki  .Po czym pod koniec maja nagle 1 się pojawiła i znowu nic. To normalne,ginekolog powiedziała że to okres przedmenopauzalny ,który może trochę potrwać, i menopauzie mówi się wtedy gdy nie ma okresu przez 12 miesięcy.Chociaż FSH mam 26,więc to już na pewno koniec.....co mnie cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja mama miała bardzo mocno obfite miesiączki i po wizycie u ginekologa miała łyżeczkowanie.  Trzeba uważać i lepiej pójść raz za dużo do lekarza niż za mało jak coś Cie niepokoi.  Mama po zabiegu definitywnie przestała miesiączkować ale miała coś około 56-57 lat wtedy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja mama przestała miesiączkować w wieku 43 lat, ale to w wyniku bardzo silnego stresu. Ja mam 41 lat i zauważam u siebie zmienne cykle, raz 24 dni, raz 17, ale owulację mam przy prawie każdym cyklu jak do tej pory. Ciekawi mnie, jak to będzie w moim przypadku i jak wygląda to u innych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kolezanka 2525 napisał:

Moja mama przestała miesiączkować w wieku 43 lat, ale to w wyniku bardzo silnego stresu. Ja mam 41 lat i zauważam u siebie zmienne cykle, raz 24 dni, raz 17, ale owulację mam przy prawie każdym cyklu jak do tej pory. Ciekawi mnie, jak to będzie w moim przypadku i jak wygląda to u innych. 

Ja też rok przed całkowitym zatrzymaniem miesiączki miałam bardzo nieregularne cykle .Raz miałam okres 2 razy w miesiącu a raz co 30-40 dni.I w końcu nic.....

Zbadaj sobie hormon FSH,jak jest powyżej 25 to znaczy że już się kończy rezerwa jajnikowa.Idz do ginekologa on stwierdzi po endometrium i rozmiarze jajników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×