Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Emka15

Drugie dziecko, kiedy ?

Polecane posty

Mamy z mężem 6 letniego synka. 
Zawsze mówiliśmy, że nigdy więcej dzieci, syn nam dał trochę popalić, ma ADHD. Jednak zbliżamy się do 30 i coraz częściej rozmawiamy o drugim dziecku..
Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć kto zdecydował się na drugie dziecko po takiej przerwie? Lub nie zdecydował się jednak i nie żałuję? 
Boje się, że poczekamy jeszcze trochę i będzie za późno. 
Włączył mi się instynkt znowu ale muszę to przemyśleć na chłodno. Strasznie się boje chorób, boje się cholernie, że urodzi się chore. Boje się, że nie podołamy finansowo, że starszy nie dogada się z młodszym dzieckiem..w końcu to będzie różnica 7-10 lat. Poza tym teraz ze starszym mamy trochę luzu, bo jest praktycznie samodzielny, a teraz znowu na tyle lat pakować się w pieluchy, trochę to jest przerażające. Napiszcie jak to było u Was albo jak planujecie. Wasze odczucia gdy pojawiło się drugie dziecko, jak Wasze życie się zmieniło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak. Ciężki poród, depresja poporodowa. Wtedy mówiłam nigdy więcej. Teraz syn ma 4 lata i mówię 4 razy bardziej nigdy więcej. Do tego stopnia jestem przekonana, że nie zdecyduje się na kolejne dziecko, że przy tabletkach kiedy przesunął mi się okres o godzinę, to już tę godzinę przeryczałam. Dziecko miałam planowane, chciane, kochamy go ale mamy z mężem serdecznie dosyć. Nie jara mnie widok niemowlaków, a wręcz patrze ze współczuciem na rodziców, na te wiecznie oślinione buzie, na torby napakowane pieluchami, butelkami, chrupkami i innymi zabawkami. My dopiero zaczynamy jako taki czuć luz chociaż i tak 4 latek nie jest jeszcze taki samodzielny jak 6 latek. To musi być tylko i wyłącznie wasza decyzja. Nie sugeruj się innymi bo to nie oni będą tyrać przy dwóch. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój syn miał 6 lat kiedy zaszłam w ciążę,7 kiedy urodził mu się brat.Wymarzony i wyczekany😁Cały czas było świetnie i jest do tej pory,starszy ma 17 lat,młodszy 10 i dogadują się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Między moimi jest 6 lat różnicy (wpadka) I oczekiwałam najgorszego jako że starszy syn dal nam popalić. Ciąża była okropnym okresem, ale mlody to złote dziecko. Nie spał za wiele,ale zawsze spokojny,usmiechniety,towarzyski itd. Ale tego nie zgadniesz. Dobrowolnie nie planowałabym drugiej ciąży,nigdy nie miałam rozdmuchanego instynku,ani też nie lubie siedziec w domu:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córa ponad 5lat i właśnie zaszłam w ciążę:) ciążę znoszę od początku kiepsko a moja córa jakby spoważniała i bardzo dużo mi pomaga. Nie może doczekać się rodzeństwa.  Może nie będzie początkowo łatwo bo już zapomniałam to i owo ale myślę, że to była jedna z najlepszych decyzji! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×