Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam, 

Na ostatniej wizycie kontrolnej mój gin zrobił mi cytologia i z wyników wyszła III.

Zadzwonił i powiedział, że trzeba wykonać test na obecność wirusa HPV razem z cytologia.

Test na wirusa wyszedł negatywny, a cytologia dalej na poziomie III. Lekarz dał mi skierowanie na biopsje. W mojej karcie napisał, że mimo leczenia (które w ogóle nie miało miejsca) cytologia nie ulegla poprawię.

Czy naprawdę w takich przypadkach wszyscy dostają skierowanie na biopsje? Czy wystarczy załatwić to lekami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co tam siedzi, że na chybił trafił chcesz leczyć? Brak konkretnego wirusa nie oznacza innych problemów zdrowotnych. To, że najczęściej jest odpowiedzialny za nowotwory nie oznacza, że tylko on. Idź jak najszybciej na biopsje bo szybko wykryte zmiany można szybciej i łagodniej leczyć. Trzymam kciuki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Agul napisał:

A wiesz co tam siedzi, że na chybił trafił chcesz leczyć?

Nie chcę, ale między jedna cytologia, a druga lekarz napisał że leczenie nie pomogło...Gdzie w ogóle żadnego leczenia nie było... 

Na końcu stwierdził, że pewnie skończy się na wypalaniu.

Dlatego zastanawiam się skąd te skierowanie na biopsje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lekarze bardzo często mają gotowe formułki opisów np. Usg czy innych badań może stąd to stwierdzenie leczenia albo wpisał tak żebyś mogła iść z marszu na biopsję, a nie czekać czy jakieś leczenie przyniesie bądź nie skutek. Biopsja określi co dokładnie się dzieje, skąd ta kategoria cytologii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Agul napisał:

Lekarze bardzo często mają gotowe formułki opisów np. Usg czy innych badań może stąd to stwierdzenie leczenia albo wpisał tak żebyś mogła iść z marszu na biopsję, a nie czekać czy jakieś leczenie przyniesie bądź nie skutek. Biopsja określi co dokładnie się dzieje, skąd ta kategoria cytologii. 

Dziękuję bardzo, to pozostaje mi tylko czekać na badanie. 

Miłego dnia,

Pozdrawiam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×