Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kappa1

Wyniki wymazu bakteria

Polecane posty

Od ponad pół roku miałam problemy z infekcja intymna, nic nie pomaga- objawy to przede wszystkim pieczenie czasami był też świąd. Leczono mnie na grzybice, ale, że nie pomagało- zrobiłam wymaz bakteriologia i mykologia, pobrała położna.

Wynik:

grzybów chorobotwórczych nie wyhodowano, a oprócz tego są takie informacje:

- Lactobacillus gasseri nieliczne

- Staphylococcus hominis pojedyczne

 

Czy to oznacza ze nie ma grzybicy? W takim razie jakie leczenie jest potrzebne ? Poszłam do lekarza na NFZ i on powiedział że tego się nie leczy i że to normalne że mam zmienić płyn do higieny intymnej i nie używać prezerwatyw tylko tabletek anty. Ale przecież to gronkowiec i czy tego nie powinno się leczyć ? Może ktoś z was miał taki wynik i cos wie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy gronkowiec jest chorobotwórczy, ten akurat jest nieszkodliwy bo wchodzi w skład naturalnej mikroflory skóry i błon śluzowych.

Płyn do higieny intymnej najlepiej z kwasem mlekowym.

Nadmierna higiena np. przez irygacje powoduje wypłukanie naturalnej flory bakteryjnej do której należą pałeczki kwasu mlekowego (Lactobacillus gasseri)

Dnia 16.07.2021 o 12:46, Kappa1 napisał:

Od ponad pół roku miałam problemy z infekcja intymna, nic nie pomaga- objawy to przede wszystkim pieczenie czasami był też świąd. Leczono mnie na grzybice, ale, że nie pomagało- zrobiłam wymaz bakteriologia i mykologia, pobrała położna.

Wynik:

grzybów chorobotwórczych nie wyhodowano, a oprócz tego są takie informacje:

- Lactobacillus gasseri nieliczne

- Staphylococcus hominis pojedyczne

 

Czy to oznacza ze nie ma grzybicy? W takim razie jakie leczenie jest potrzebne ? Poszłam do lekarza na NFZ i on powiedział że tego się nie leczy i że to normalne że mam zmienić płyn do higieny intymnej i nie używać prezerwatyw tylko tabletek anty. Ale przecież to gronkowiec i czy tego nie powinno się leczyć ? Może ktoś z was miał taki wynik i cos wie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×