Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
majeczka

Pomyłka w kolejności pigułek

Polecane posty

Witam, mam problem. Biorę tabletki antykoncepcyjne od ok. 5 lat, w międzyczasie była zmiana, ale do rzeczy. Pierwszy raz pomyliłam się przy kolejności - zamiast od pierwszej "START" zaczęłam od 7 w kolei i szłam w stronę startu, jak skończyłam do już przeskoczyłam na 8 tabletkę po kolei. Czy przez to ochrona mogła się osłabić? Generalnie staram się brać regularnie tabletki i lekarz na badanich zawsze mówi, że owulacja jest zatrzymana, ale teraz taki numer odwaliłam, że zastanawiam się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tabletki są jednofazowe (najczęściej są to te jednoskładnikowe) to nic się nie stało bo ilość hormonów w każdej jest taka sama. Schodki się zaczynają jeżeli tabletki są dwu czy nawet trzy fazowe. Wtedy w każdej fazie ilość hormonów jest inna. Przeczytaj najlepiej ulotkę od swoich tabletek. Był to pierwszy tydzień cyklu więc dla pewności ja bym się dodatkowo zabezpieczyła i poradziła lekarza. Jeżeli okaże się, że akurat tego typu błąd nie jest jakiś straszny w skutkach to chociaż głowa spokojniejsza i na przyszłość wiadomo co robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mechaniczna antykoncepcja jest najpewniejsza. Można łączyć metody i wtedy już w ogóle jest pewne zabezpieczenie. Ja mam zawsze diafragmę caya. Można też stosować do tego metodę objawowo-termiczną albo hormonalną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Sofijja napisał:

nie wiem z hormonami nie ma żartów, na przyszłość polecam naturalną formę antykoncepcji, ja stosuje Tester Afrodyta - tester owulacyjny ze śliny, który wyznacza dni płodne i niepłodne w 5 min, w dni płodne używam dodatkowego zabezpieczenia mechanicznego, ta forma antykoncepcji mi najbardziej odpowiada, powodzenia

ale w jaki sposób ten tester owulacyjny działa? jak biorę tabletki to też mogę go używać czy to bez tabletek tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a używam testera Afrodyta. Badasz poziom lh w swojej ślinie. Wystarczy kilka kropel śliny by nałożyć na szkiełko i wynik pokazuje czy jest  są dni płodne czy niepłodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×