Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Mouna650

Asystenka Stomatologiczna w ciąży

Polecane posty

Witam, właśnie dowiedziałam się że jestem w ciąży jest to 7 tydzień, na codzien pracuje jako asystentka stomatologiczna od poniedziałku do piątku. Około 8-10 godzin dziennie,jestem jedna na gabinet, asystuje,myje narzędzia, sterylizuje, prowadzę rejestrację, obsługuje komputer. Jak długo mogę pracować na tym stanowisku w ciąży ? O ile wgl mogę ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boje się trochę szkodliwych warunków,sprzątam po zabiegach mam styczność z odpadami medycznymi,jest również rentgen

17 minut temu, spelniajac_marzenia napisał:

jeżeli czujesz sie dobrze to możesz pracować tak długo na ile zdrowie ci pozwoli, wiadomo ze z każdym miesiącem będzie ciężej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mouna650 napisał:

Boje się trochę szkodliwych warunków,sprzątam po zabiegach mam styczność z odpadami medycznymi,jest również rentgen

myślę ze nie ma pracy która w 100% jest nieszkodliwa.

jeżeli masz jakieś wątpliwości co do pracy to idź od razu na L4

ja np. pracuje w biurze w zakładzie produkcyjna i często przechodzę przez hale nad która wisi kupa mgły i oparów z maszyn jeżeli uda mi się zajść w ciąże to od razu pójdę na L4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, spelniajac_marzenia napisał:

myślę ze nie ma pracy która w 100% jest nieszkodliwa.

jeżeli masz jakieś wątpliwości co do pracy to idź od razu na L4

ja np. pracuje w biurze w zakładzie produkcyjna i często przechodzę przez hale nad która wisi kupa mgły i oparów z maszyn jeżeli uda mi się zajść w ciąże to od razu pójdę na L4

"Ważny dla asystentek i higienistek stomatologicznych jest również zapis dotyczący ekspozycji na szkodliwe czynniki biologiczne. Jak zaznaczono w projekcie rozporządzenia, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią nie powinny wykonywać żadnych prac stwarzających ryzyko zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu B, wirusem ospy wietrznej, półpaśca, różyczki, cytomegalii, wirusem HIV lub toksoplazmą." No jednak na wizycie będę domagała się L4 chyba że lekarz inaczej stwierdzi ale wątpię. Oczywiście że tak,szkoda dzieciaczka żeby wdychalo te opary,ono będzie najważniejsze 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend
13 minut temu, Mouna650 napisał:

"Ważny dla asystentek i higienistek stomatologicznych jest również zapis dotyczący ekspozycji na szkodliwe czynniki biologiczne. Jak zaznaczono w projekcie rozporządzenia, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią nie powinny wykonywać żadnych prac stwarzających ryzyko zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu B, wirusem ospy wietrznej, półpaśca, różyczki, cytomegalii, wirusem HIV lub toksoplazmą." No jednak na wizycie będę domagała się L4 chyba że lekarz inaczej stwierdzi ale wątpię. Oczywiście że tak,szkoda dzieciaczka żeby wdychalo te opary,ono będzie najważniejsze 🙂

L4 nie przysługuje w zdrowej ciąży, jeśli masz pracę w warunkach szkodliwych to pracodawca jest zobligowany do zmiany stanowiska na takie, które będzie bezpieczne. Np. w mojej firmie w laboratoriach chemicznych kobiety w ciąży nie mają wstępu do laboratorium i do chemikaliow, ale zostają przeniesione na stanowisko biurowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Urbanlegend napisał:

L4 nie przysługuje w zdrowej ciąży, jeśli masz pracę w warunkach szkodliwych to pracodawca jest zobligowany do zmiany stanowiska na takie, które będzie bezpieczne. Np. w mojej firmie w laboratoriach chemicznych kobiety w ciąży nie mają wstępu do laboratorium i do chemikaliow, ale zostają przeniesione na stanowisko biurowe

Mi szef powiedział nie przeniosę cie do lżejszej pracy bo u nas takiej nie ma. Czasami przepisy przepisami a życie życiem. Nie wiadomo czy lepiej się "szarpać" z pracodawcą czy iść na to l4

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Annn2020 napisał:

Mi szef powiedział nie przeniosę cie do lżejszej pracy bo u nas takiej nie ma. Czasami przepisy przepisami a życie życiem. Nie wiadomo czy lepiej się "szarpać" z pracodawcą czy iść na to l4

Dokładnie, u mnie niestety nie ma mnie gdzie przenieść. Nie ma innej posady w gabinecie. No ja w ten gabinecie tak na prawdę robię za asystenke, sprzątaczkę, rejestrację między pacjentami. 😞 Nikt mnie trzymać nie będzie bo potrzebują osoby do pracy zdolnej. Poza tym mam gówniana umowę bo zlecenie 😞

Edytowano przez Mouna650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend
16 minut temu, Mouna650 napisał:

Dokładnie, u mnie niestety nie ma mnie gdzie przenieść. Nie ma innej posady w gabinecie. No ja w ten gabinecie tak na prawdę robię za asystenke, sprzątaczkę, rejestrację między pacjentami. 😞 Nikt mnie trzymać nie będzie bo potrzebują osoby do pracy zdolnej. Poza tym mam gówniana umowę bo zlecenie 😞

To wszystko zmienia bo umowa zlecenie nie daje ci żadnej ochronki przed zwolnieniem.. nie zazdroszczę sytuacji bo w tej sytuacji najbardziej opłacałoby ci się pracować jak najdłużej się da żeby mieć jakieś źródło dochodu, a praca z rentgenem nie wchodzi w grę.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend
30 minut temu, Annn2020 napisał:

Mi szef powiedział nie przeniosę cie do lżejszej pracy bo u nas takiej nie ma. Czasami przepisy przepisami a życie życiem. Nie wiadomo czy lepiej się "szarpać" z pracodawcą czy iść na to l4

Rozumiem, bywa i tak i potrafię zrozumieć jak taka decyzja wychodzi ze strony pracodawcy, ale sama zarządzam kilkoma laboratoriami i mam pod sobą kilkanascie młodych kobiet i z własnego doświadczenia wiem, że nagminne jest rzucanie L4 na samym początku ciąży bez żadnych prób dogadania się z pracodawcą. Nie dziwię się, że później nie chce się zatrudniać młodych kobiet. Dla porównania za granicą czegoś takiego nie ma, kobiety pracują do końca ciąży i jest to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend
1 minutę temu, monika1908 napisał:

A na umowie zlecenie jest w ogóle L4?

Nie ma, chyba że opłacasz dodatkowo z własnej kieszeni ubezpieczenie chorobowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, monika1908 napisał:

A na umowie zlecenie jest w ogóle L4?

Mam płacone chorobowe więc tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Urbanlegend napisał:

Nie ma, chyba że opłacasz dodatkowo z własnej kieszeni ubezpieczenie chorobowe.

No właśnie mam opłacane chorobowe, to tyle że to. 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend
41 minut temu, Mouna650 napisał:

No właśnie mam opłacane chorobowe, to tyle że to. 😕

No to super, nie zostaniesz z ręką w nocniku. Dobrze, że o to zadbalas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×