Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Lil2021

Niskie tętno płodu 7 tydzień

Polecane posty

Witam. Jestem w 7 tygodniu 7w5t (wg USG w 6 tygodniu 6w3t). Na USG serce zarodka miało tętno 74. Lekarz powiedział że to za mało. CRL 0,59 cm, tydzień wcześniej było 0,40 cm. Czy mogę coś zrobić aby serce przyspieszyło? Czytałam że może mieć na to wpływ niskie ciśnienie matki, ja mam niskie. Ja mam ciśnienie ok 105, tętno moje ok 60. Czy jest zależność pomiędzy moim tętnem a tętnem płodu? Czy pomoże picie kawy, bo jak się dowiedziałam że jestem w ciąży odstawiłam kawę. Czy w ogóle mogę coś zrobić?? Biorę Duphaston 3x1. Mam leżeć, następna wizyta za tydzień. Czy jest szansa, że tętno wzrośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend

Jak lekarz sprawdzał tętno dziecka? Bo pamiętam, że mi tętno dziecka dopplerem badano dopiero po 12 tyg ciąży bo ponoć wcześniej to jest szkodliwe dla plodu.. przed 12 tygodniem jedynie lekarz sprawdzał bicie serca dziecka wizualnie na USG i nigdy nie dostałam wartości liczbowej jakie jest aktualnie tętno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wydruku jest napisane M-mode Measurements - to chyba ta metoda. To moja pierwsza ciąża i wszystko jest dla mnie nowe, nie spytałam o metodę. Ale tętno mi podał jak spytałam i na wydruku pisze FHR 74 bpm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend

"Obecnie są zalecenia aby do 8 tygodnia ciąży nie słuchać tętna płodu tylko obrazować je za pomocą tak zwanego Motion- mode (M-Mode). Najogólniej tłumacząc to - patrzymy ile razy serduszko bije." To cytat ze strony mamaginekolog. Wydaje mi się, że taka ocena tętna przez obserwacje nie powinna być określana liczbowo bo jest niedokładna... Powiem ci jak to wyglądalo u mnie, może cię trochę uspokoję. Do 12 tygodnia nie słyszałam bicia serca (ty podczas badania miałaś odsłuch?) Tylko lekarz patrzył na obraz czy widać, że serduszko się rusza. Dopiero w późniejszej ciazy sprawdzał tętno i podawał wartość FHR, ale to badanie gdzie jest włączony dźwięk i rzeczywiście przez chwilę to serce pracowało na głośniku. Gdyby coś było nie tak to lekarz powinien cię poinformować o tym podczas badania. Skoro nic nie mówił to nie martwilabym się na twoim miejscu na zapas... Kawa w ciąży ci nie zaszkodzi: jedna, góra dwie słabe dziennie, ale nie przesadzaj z ilością bo więcej jest niezalecane. Może zadzwoń do tego lekarza i spytaj go o to FHR

Edytowano przez Urbanlegend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z tego co piszesz była to właśnie ta metoda, właśnie M-Mode. Lekarz najpierw nie podał mi wartości tętna. Tylko powiedział, że jest bardzo zaniepokojony, bo na tym etapie powinno bić szybciej. Dopiero jak spytałam ile dokładnie teraz bije, sprawdził jeszcze raz i powiedział 74. Powiedział że urządzenie jest raczej czułe. To dobry lekarz, 20 lat doświadczenia i praca w szpitalu, odbiera porody. Spytałam czy serce może przyspieszyć jeszcze, powiedział że tak może, ale nie było to przekonywujące. Powiedział też, że nie chce mnie okłamywać i że bardzo go martwi, że tak wolno bije. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend
17 minut temu, Lil2021 napisał:

Tak z tego co piszesz była to właśnie ta metoda, właśnie M-Mode. Lekarz najpierw nie podał mi wartości tętna. Tylko powiedział, że jest bardzo zaniepokojony, bo na tym etapie powinno bić szybciej. Dopiero jak spytałam ile dokładnie teraz bije, sprawdził jeszcze raz i powiedział 74. Powiedział że urządzenie jest raczej czułe. To dobry lekarz, 20 lat doświadczenia i praca w szpitalu, odbiera porody. Spytałam czy serce może przyspieszyć jeszcze, powiedział że tak może, ale nie było to przekonywujące. Powiedział też, że nie chce mnie okłamywać i że bardzo go martwi, że tak wolno bije. 

Chyba niewiele możesz zrobić w takiej sytuacji.. trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas wierzę, że będzie dobrze.  Zastanawia mnie jeszcze jedno, wiek płodu wg miesiączki to 7w5t, a wg usg 6w3t. To duża różnica, bo aż 9 dni, a ja miałam miesiączki raczej regularnie co 28 dni. Czy lekarz wiek ciąży określa na podstawie  CRL? U mnie CRL było 0,59 cm. Spytam go na następnej wizycie, ale może wcześniej ktoś napisze jak wie.. Chociaż i tak najważniejsze jest serduszko. Może są tutaj osoby u których na USG  było niskie tętno w 6 -7 tygodniu, a potem serduszko przyspieszyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinnaś jak najszybciej być skierowana na echokardiografię czyli badaniu echa serca płodu, które wykazuje wady układu krążenia. Serce twojego dziecka bije o połowę za wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend
25 minut temu, Persefona napisał:

Powinnaś jak najszybciej być skierowana na echokardiografię czyli badaniu echa serca płodu, które wykazuje wady układu krążenia. Serce twojego dziecka bije o połowę za wolno.

I co to da w 7 tc? Na tym etapie ciąży nie wykonuje się takich badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie ciąży niestety nic nie da się zrobić. Jedynie obserwować i czekać.  Autorko, jeśli chcesz możesz robić beta hcg co 48h i na tej podstawie oceniać czy idzie do przodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Persefona napisał:

Powinnaś jak najszybciej być skierowana na echokardiografię czyli badaniu echa serca płodu, które wykazuje wady układu krążenia. Serce twojego dziecka bije o połowę za wolno.

Na tak wczesnym etapie ciąży? Raczej nikt jej na takie badanie nie skieruje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Lil2021 napisał:

Czy mogę coś zrobić aby serce przyspieszylo? 

Tu nie chodzi o tętno samo w sobie. Niskie tętno jest konsekwencją tego, że Twoje dziecko niestety może być chore. I nie jesteś w stanie na to wpłynąć. Oprócz dbania o siebie, zaprzestania palenia (także biernego) i alkoholu, jeśli tak robisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie palę i nie piję alkoholu w ogóle.. czytałam, że niskie tętno może też być wynikiem niskiego ciśnienia matki, dlatego zaczęłam pić znowu kawę (jedną dziennie), którą przestałam jak się dowiedziałam o ciąży.. chociaż wiem, że pewnie nic nie mogę zrobić, tylko czekać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, a może jest tu ktoś kto miał podobny przypadek i wszystko dobrze się skończyło? Do wizyty u ginekologa jeszcze 4 dni i bardzo się denerwuję.. Tak bardzo bym chciała aby wszystko było dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lil2021 napisał:

Dziewczyny, a może jest tu ktoś kto miał podobny przypadek i wszystko dobrze się skończyło? Do wizyty u ginekologa jeszcze 4 dni i bardzo się denerwuję.. Tak bardzo bym chciała aby wszystko było dobrze..

Na niektóre rzeczy nie mamy wpływu. Musisz to zaakceptować bo zwariujesz. Z całego serca życzę Ci by wszystko z Tobą i Twoim dzieckiem było porzadku. Nie martw się na zapas, nie zadręczaj bo dziecku to z pewnością nie służy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×