Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
karmel1900

Egzema na dłoniach

Polecane posty

Hej, od jakichś ok. 8 lat borykam się z egzemą(najprawdopodobniej) na dłoniach. Najgorszy jest bardzo uporczywy i denerwujący świąd... Nie byłam z tym nigdy u lekarza, bo nie chcę dostać jakiegoś preparatu ze sterydami. Chciałam się spytać osób cierpiących na egzemę lub inne tego typu choroby skóry co wam pomogło. Czy jest dostępny jakiś specyfik bez recepty, który rzeczywiście pomoże? Próbowałam różnych maści, kremów, jednak nic nie łagodzi swędzenia, a potrafię się drapać nawet śpiąc. Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja poszłam do dermatologa, bo w okresie jesienno-zimowych co roku miałam problem na nadgarstkach i wierzchu dłoni - robiły się suche, swędziały i często rozdrapywałam skórę do krwi 😞 dermatolog stwierdziła, że zanim przepisze mocniejsze leki i stwierdzi egzemę muszę zadbać o skórę i o dziwo - okazało się, że ta część mojego ciała jest wyjątkowo wrażliwa i muszę jej poświęcić więcej czasu 🙂 

1. Mam na biurku w pracy krem do rąk bez zapychaczy - Organique z serii Dermo Expert i regularnie nim smaruję wierzch dłoni i nadgarstki, tak by mi nie przeszkadzały w pracy

2. Raz na 2-3 dni wieczorem stosuję balsam do ciała emolientowy - Dexeryl na całe dłonie

3. Gdy trochę zaniedbam dwa pierwsze punkty, albo widzę, że skóra znowu zaczyna się łuszczyć (zwykle gdy zapomnę rękawiczek podczas mrozu) stosuję naturalny olej kokosowy i krem Organique, na to rękawiczki foliowe i na to rękawiczki bawełniane, po ok. godzinie zdejmuję kompres, nakładam Dexeryl i rękawiczki bawełniane i tak kładę się do łóżka 🙂 Rano dłonie mam już w porządku.

W związku z tym, że z punktem 3 jest dużo zachodu, staram się pilnować z regularnym smarowaniem dłoni i tym, że od jesieni do wiosny zawsze mam pod ręką rękawiczki (które regularnie piorę/czyszczę). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję spróbować balsamu Exomega control. Bardzo bogaty skład, idealny na takie sytuacje. Dobrze nawilża i odżywia skórę. U mnie dodatkowo występuje swędzenie a co za tym idzie ciągłe chęć drapania. Od kiedy używam balsamu to jest to o wiele mniejsze i lepiej mi się funkcjonuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×