Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Alamenia

Olejki eteryczne

Polecane posty

Można kupić stacjonarnie, albo przez internet... Etja jest chyba takim pewnikiem co do ceny drogie nie są... ale najlepiej porównać oferty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ale co z jakością? Naturalne olejki można kupić w cenie około 12 zł, Etja w okolicach 20 zł. Czym one się różnią? 

Myślałam o kupnie naturalnego, czystego, jednoskładnikowego olejku eterycznego, ale nie wiem gdzie można takie dostać. Tego rodzaju olejki są strasznie drogie, dlatego nie wiem czy kupować. Tak w ogóle ceny są naprawdę różne, 12, 20, 50, 150, 600 zł. 

 

 

Edytowano przez Alamenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Alamenia napisał:

No właśnie, ale co z jakością? Naturalne olejki można kupić w cenie około 12 zł, Etja w okolicach 20 zł. Czym one się różnią? 

Myślałam o kupnie naturalnego, czystego, jednoskładnikowego olejku eterycznego, ale nie wiem gdzie można takie dostać. Tego rodzaju olejki są strasznie drogie, dlatego nie wiem czy kupować. Tak w ogóle ceny są naprawdę różne, 12, 20, 50, 150, 600 zł. 

 

 

Na allegro mogą być tańsze... za swoje płaciłam w granicach 10zl no może teraz są ciut droższe... 

Czym się różni dobry olejek od podróby (?) kiedyś jedna pani tłumaczyła to tym, że biorąc dobry olejek, puszczając krople lub ile tam chcesz na wodę, jak to olej kropla nie zatonie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużego rozeznania nie mam, być może są też inne równie dobre... Jak chcesz to kup różne i porównaj sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, marawstala napisał:

Na allegro mogą być tańsze... za swoje płaciłam w granicach 10zl no może teraz są ciut droższe... 

Czym się różni dobry olejek od podróby (?) kiedyś jedna pani tłumaczyła to tym, że biorąc dobry olejek, puszczając krople lub ile tam chcesz na wodę, jak to olej kropla nie zatonie... 

Podobno nie wszystkie olejki są lżejsze od wody.

Miałam kiedyś dość dużą ilość naturalnych olejków eterycznych za 10 zł myśląc naiwnie, że są w 100% czyste. Pewnego razu dostałam dwie buteleczki z cieczą bez żadnego zapachu to musiał być jakiś składnik dodawany do olejku. Zgłosiłem reklamacje, przeprosili mnie i powiedzieli, że mają problem z dostawcą.Dało mi to do myślenia. 

Sprzedawcy oszukują, nie wiadomo komu wierzyć. Niektórzy piszą, że sprzedają olejek "czysty"  w cenie 50 zł. 

Masz swoje ulubione zapachy? Ja mam dwa, może trzy. Reszta jest ładna, ale przeżyłabym bez nich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Alamenia napisał:

Podobno nie wszystkie olejki są lżejsze od wody.

Miałam kiedyś dość dużą ilość naturalnych olejków eterycznych za 10 zł myśląc naiwnie, że są w 100% czyste. Pewnego razu dostałam dwie buteleczki z cieczą bez żadnego zapachu to musiał być jakiś składnik dodawany do olejku. Zgłosiłem reklamacje, przeprosili mnie i powiedzieli, że mają problem z dostawcą.Dało mi to do myślenia. 

Sprzedawcy oszukują, nie wiadomo komu wierzyć. Niektórzy piszą, że sprzedają olejek "czysty"  w cenie 50 zł. 

Masz swoje ulubione zapachy? Ja mam dwa, może trzy. Reszta jest ładna, ale przeżyłabym bez nich. 

Nie będę się upierała, mogę tylko powtórzyć po kimś, że ten 100% ponoć nie tonie bo jest czysty... wolny od innych substancji... a że oszukują pewnie tak jak z sokami w kartonach 100% a jak zetkniesz na skład to widzisz śladowe ilości tego co powinno się w kartonie znajdować : )

Cytrusowe są chyba takie najbardziej uniwersalne... nie wiem, ale lubię też inne... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za geranium np nie każdy przepada, a mnie nie drażni choć intensywny... miałam kiedyś bambusowy ale wdychając go przez dłuższy czas zaczyna przeszkadzać... ylang ylang jest specyficzny... lubię lawendę 

(Bambusowy to akurat inna marka, ale nie pamiętam... taki sobie) jest duży wybór zapachów... O herbacianym też warto wspomnieć 

Edytowano przez marawstala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubiłam kiedyś olejek z drzewa sandałowego (Amyris Balsmifera Oil) 10 ml warte 16 zł  a podobno za oryginalny, czysty (Santalum Album Oil) trzeba zapłacić prawie 40 zł...za 1 ml. Także za 10 ml Santalum Album Oil zapłacimy prawie 300 /400 zł Dziwnie liczą 🙂 Niektórzy za dodatkowy ml obniżają cenę 

Edytowano przez Alamenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Alamenia napisał:

Lubiłam kiedyś olejek z drzewa sandałowego (Amyris Balsmifera Oil) 10 ml warte 16 zł  a podobno za oryginalny, czysty (Santalum Album Oil) trzeba zapłacić prawie 40 zł...za 1 ml. Także za 10 ml Santalum Album Oil zapłacimy prawie 300 /400 zł Dziwnie liczą 🙂 Niektórzy za dodatkowy ml obniżają cenę 

Nie pamiętam już gdzie to widziałam, ale musiałam się pomylić.. za 10 ml wyjdzie 300 złotych. Dużo pieniążków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Alamenia napisał:

Lubiłam kiedyś olejek z drzewa sandałowego (Amyris Balsmifera Oil) 10 ml warte 16 zł  a podobno za oryginalny, czysty (Santalum Album Oil) trzeba zapłacić prawie 40 zł...za 1 ml. Także za 10 ml Santalum Album Oil zapłacimy prawie 300 /400 zł Dziwnie liczą 🙂 Niektórzy za dodatkowy ml obniżają cenę 

Ciekawe : ) teraz zerknęłam i etja też niby ma ten zapach w ofercie (to nie kryptoreklama jak coś : )) i niby 100% naturalny to ciekawe czym jeden różni się od drugiego... bo na ogólny koszt to wiadomo może wpływać wiele czynników choćby sam koszt produkcji lub ilość zużytego surowca do wyprodukowania danej ilości produktu... może taka informacja gdzieś się znajduję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Alamenia napisał:

Nie pamiętam już gdzie to widziałam, ale musiałam się pomylić.. za 10 ml wyjdzie 300 złotych. Dużo pieniążków 

No dużo, nawet jeśli jest bardzo wydajny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, marawstala napisał:

Ciekawe : ) teraz zerknęłam i etja też niby ma ten zapach w ofercie (to nie kryptoreklama jak coś : )) i niby 100% naturalny to ciekawe czym jeden różni się od drugiego... bo na ogólny koszt to wiadomo może wpływać wiele czynników choćby sam koszt produkcji lub ilość zużytego surowca do wyprodukowania danej ilości produktu... może taka informacja gdzieś się znajduję

Amyris balsamifera podobno nie ma nic wspólnego z sandałem a sam  olejek z drzewa sandałowego to jeden z najczęściej podrabianych olejków eterycznych. 

Najcenniejsze to indyjski Santalum Album Oil i tańsze australijskie Santalum spicatum, Santalum lanceolatum, Santalum austrocaledonicum. 

Znalazłam info o oryginalnych sandałach, które zawierają głównie santalol i jego pochodne ( Santalum album blisko 70 %, Santalum spicatum do 35 %), za to w olejku Amyris one nie występują. 

Zauważyłam, że niektórzy sprzedawcy nie podają szczegółowej nazwy olejków. 

Interesuje mnie jeszcze inny oryginalny olejek, który w jednym sklepie za 5 ml zapłacimy 30 a w innym prawie 80 zł.  hm..

Edytowano przez Alamenia
spicata ze względu na skład nie ma tak cennych właściwości terapeutycznych jak Santalum Album Oil. (a ten za 12 złotych jakieś ma? ciekawe...:))
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz zerknęłam na ten pierwszy i faktycznie jedynie zapachem jest zbliżony do sandałowca... ale dobrze, że można go kupić pod oryginalna nazwą jeśli też ma jakieś dobroczynne właściwości to niepotrzebnie robią mistyfikację...

Na tej stronce znalazłam opis działania/zastosowania : )

https://www.magicznyogrod.pl/olejek_amyrisowy_100_percent_eteryczny_nanga.html

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, marawstala napisał:

Teraz zerknęłam na ten pierwszy i faktycznie jedynie zapachem jest zbliżony do sandałowca... ale dobrze, że można go kupić pod oryginalna nazwą jeśli też ma jakieś dobroczynne właściwości to niepotrzebnie robią mistyfikację...

Opisy olejków ze strony którą podałaś, dajmy na to olejek z drzewa różanego (Nanga) warty 16 złotych - linalol około 90%. W innym sklepie z dopiskiem czysty, terapeutyczny, kosztuje 30 złotych - linalol 80-90% A tutaj taka ciekawostka z internetu "Klasa terapeutyczna jest nic niewarta.To marketingowa ściema." 
Sprawa ma się podobnie z certyfikatami.

hm.. Jeszcze nie wiem co kupować i które firmy są godne zaufania. Może odpowiedź leży gdzieś tam...w internecie 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Alamenia napisał:

Opisy olejków ze strony którą podałaś, dajmy na to olejek z drzewa różanego (Nanga) warty 16 złotych - linalol około 90%. W innym sklepie z dopiskiem czysty, terapeutyczny, kosztuje 30 złotych - linalol 80-90% A tutaj taka ciekawostka z internetu "Klasa terapeutyczna jest nic niewarta.To marketingowa ściema." 
Sprawa ma się podobnie z certyfikatami.

hm.. Jeszcze nie wiem co kupować i które firmy są godne zaufania. Może odpowiedź leży gdzieś tam...w internecie 🙂

Takie panaceum na wszystko i nic (?) choćby i zapach może mieć wpływ na dobre samopoczucie, zrelaksowanie : ) czyli działa bardziej wspomagająco... a bardziej rzetelnej wiedzy chyba faktycznie trzeba szukać w innych miejscach niż sklepach które dobra reklamą mają przyciągnąć do siebie klienta : ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele olejków działa antyseptycznie, przeciwgrzybicznie i choćby nimi warto się zainteresować np wspomniany już olejek z drzewa herbacianego jest dość dobrze sprawdzony w przypadku problemów z paznokciami (grzybica, onycholiza) 

Olejek z oregano... 

Edytowano przez marawstala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOI
Dnia 3.10.2021 o 15:57, Alamenia napisał:

 

Gdzie i w jakiej cenie kupujecie? 

W cenie 10 zł. W ziołolekach. Np. mandarynkę lub sosnę czy eukaliptus. Bardzo lubiłam Drzewko różane z Avicenny lub Etji.

Avicenna już nie produkuje drzewka różanego.

Edytowano przez MOI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, marawstala napisał:

Wiele olejków działa antyseptycznie, przeciwgrzybicznie i choćby nimi warto się zainteresować np wspomniany już olejek z drzewa herbacianego jest dość dobrze sprawdzony w przypadku problemów z paznokciami (grzybica, onycholiza) 

Olejek z oregano... 

Tak. Jeśli o mnie chodzi to szukam moich trzech ulubionych olejków i na razie tylko na nich się skupiam. 

Jedna pani pisała, że używa cytrynowego do usuwania naklejek z szyb.

14 godzin temu, MOI napisał:

W cenie 10 zł. W ziołolekach. Np. mandarynkę lub sosnę czy eukaliptus. Bardzo lubiłam Drzewko różane z Avicenny lub Etji.

Avicenna już nie produkuje drzewka różanego.

Też tak robiłam z drzewem sandałowym Amyris, o którym pisałam wyżej i nie zamierzam więcej tego kupować.

Idąc dalej..

Nie wiedziałam, że olejek eteryczny na przykład lawendowy ma inne działanie i zapach w zależności od kraju z jakiego pochodzi. 

Uwaga! Sprawdziłam ceny olejków sandałowych w w sklepach:
- Drzewo Sandałowe 8% w oleju jojoba, BIO Santalum spicatum 10 ml - ponad 60 złotych 
- 100% naturalny, terapeutyczny, czysty...Santalum Spicata  2 ml - prawie 80 złotych 
- olejek sandałowy Santalum Austrocaledonicum i tutaj cena między 115 - 190 zł za 5 ml (zależy gdzie kupujemy)

- Olejek Sandałowy 100% Czysty Oryginalny z Indii Santalum Album, czyli ten najlepszy 1 ml -  30 złotych

AVICENNA Olejek eteryczny sandałowy Amyris  7ml - 15 zł (ok.2 zł za 1 ml) 

Nie wiem jak sprawa ma się z drzewem różanym, które mnie bardzo interesuje. Na tę chwilę ceny wyglądają mniej więcej tak:

30 złotych za 5 ml
80 złotych za 5 ml 

15 złotych za 10 ml 
 

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOI
9 godzin temu, Alamenia napisał:

Nie wiem jak sprawa ma się z drzewem różanym, które mnie bardzo interesuje. Na tę chwilę ceny wyglądają mniej więcej tak:

Drzewko różane było z Etji. Cena chyba ponad 10 zł. Pierwszym tym olejkiem był dla mnie olejek z Avicenny. To był piękny zapach. Etja ma inny ten zapach, ale też ładny.

Nie wiem jakie ma właściwości drzewko różane. Kupowałam to ze względu na zapach.

Czasem używałam zamiast perfum 😉  

Edytowano przez MOI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.10.2021 o 13:02, marawstala napisał:

Wiele olejków działa antyseptycznie, przeciwgrzybicznie i choćby nimi warto się zainteresować np wspomniany już olejek z drzewa herbacianego jest dość dobrze sprawdzony w przypadku problemów z paznokciami (grzybica, onycholiza) 

Olejek z oregano... 

* ale to raczej nie olejki eteryczne : ) bo w tych zapach odgrywa pierwsze 🎻 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na drogi oddechowe niektóre z nich dobrze wpływają... i czasem przy katarze fajnie gdy zapachy unoszą się w powietrzu, działają udrażniająco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marawstala napisał:

* ale to raczej nie olejki eteryczne : )

Więc jakie i czym się różnią? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Alamenia napisał:

Więc jakie i czym się różnią? 

Olejki eteryczne przed zastosowaniem powinno się rozcieńczyć (a w zasadzie to do jakiejś bazy dodaje się jego niewielka ilośc... kilka kropel?) zanim zaaplikuje się na skórze chodzi o podrażnienie jakie może wywołać czysty olejek tutaj poprzez węch można docenić jego dobroczynne dzialanie... A olejek naturalny to wiadomo, nie pachnie aż tak ale lubi się ze skórą i na niej można testować czy działa... no i do masażu też można je stosować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to rozumiem : ) to wszystko oczywiście tylko do użytku zewnętrznego, ale są też te do użytku wewnętrznego : ) 

Edytowano przez marawstala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marawstala napisał:

Olejki eteryczne przed zastosowaniem powinno się rozcieńczyć (a w zasadzie to do jakiejś bazy dodaje się jego niewielka ilośc... kilka kropel?) zanim zaaplikuje się na skórze chodzi o podrażnienie jakie może wywołać czysty olejek tutaj poprzez węch można docenić jego dobroczynne dzialanie... A olejek naturalny to wiadomo, nie pachnie aż tak ale lubi się ze skórą i na niej można testować czy działa... no i do masażu też można je stosować 

Nie rozumiem  "olejek naturalny" vs. olejek eteryczny? Jak pozyskuje się olejek naturalny?  A może został już wcześniej rozcieńczony?  

Są jakieś różnice między olejkiem herbacianym a olejkiem eterycznym herbacianym? Bo wiesz, nie rozumiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Alamenia napisał:

Nie rozumiem  "olejek naturalny" vs. olejek eteryczny? Jak pozyskuje się olejek naturalny?  A może został już wcześniej rozcieńczony?  

Są jakieś różnice między olejkiem herbacianym a olejkiem eterycznym herbacianym? Bo wiesz, nie rozumiem 

Nie jestem ekspertem, napisałam tylko jak ja to rozumiem... myślę, że w internecie znajdziesz bardziej wiarygodne źródło .) Być może chodzi o sam proces produkcji... w przypadku olejku eterycznego kompozycje zapachowe są esencja działania na nas, że tak to ujmę : )

Edytowano przez marawstala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętałam sobie tylko to, że olejki eteryczne w takim stężeniu nie powinny być stosowane... i to jakby dało mi do myślenia, że między jednym a drugim istnieją różnice. Najlepiej chyba patrzeć na opis zastosowania umieszczony na opakowaniu przez producenta... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, marawstala napisał:

Nie jestem ekspertem, napisałam tylko jak ja to rozumiem... myślę, że w internecie znajdziesz bardziej wiarygodne źródło .) Być może chodzi o sam proces produkcji... w przypadku olejku eterycznego kompozycje zapachowe są esencja działania na nas, że tak to ujmę : )

Nie mogłam znaleźć odpowiedzi w internecie. Ale już chyba rozumiem o co Ci chodzi. 

1 godzinę temu, marawstala napisał:

Olejki eteryczne przed zastosowaniem powinno się rozcieńczyć (a w zasadzie to do jakiejś bazy dodaje się jego niewielka ilośc... kilka kropel?) zanim zaaplikuje się na skórze chodzi o podrażnienie jakie może wywołać czysty olejek tutaj poprzez węch można docenić jego dobroczynne dzialanie... A olejek naturalny to wiadomo, nie pachnie aż tak ale lubi się ze skórą i na niej można testować czy działa... no i do masażu też można je stosować 

Musiałaś mieć na myśli olej, nie olejek. 

17 godzin temu, MOI napisał:

.Czasem używałam zamiast perfum 😉  

Bezpośrednio na skórę? 

A zamiast płynu do płukania sprawdza się któryś z olejków? 🙂 Muszę spróbować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOI
1 minutę temu, Alamenia napisał:

Bezpośrednio na skórę? 

A zamiast płynu do płukania sprawdza się któryś z olejków? 🙂 Muszę spróbować.

 

Tak kropla drzewka różanego albo mandarynki 🙂Do płukania to nie, myślę  że by Ci zafarbował ubranie. No i to jest jednak oleiste.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×