Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
HuckleR

Problem z... spadkiem a rodziną.

Polecane posty

Cześć, jestem Marcin.

Ogólnie, dobrze trzymam się z rodziną, z mamą i ojczymem. Mieszkam na ich utrzymaniu, mam 18 lat, a po szkole, czyli za 1.5 roku, planuje się z dziewczyną wyprowadzić, i to dość daleko, jakieś 150-200 km od aktualnego mieszkania. To tak krótko o mnie.

I... rodzice ogólnie byli rozwiedzeni, i toczył się długi proces sprzedaży ich wspólnego domu. Wszystko miało dojść już do skutku w tym miesiącu, w sensie że do sprzedaży. I miało być to 50%/50% własności, czyli dostalibyśmy około 100-120tyś. Ale... stała się bardzo straszna dla mnie rzecz ale nie będę się sporo o niej wypowiadał. Po prostu mój tata zmarł w tym tygodniu. I nie będę pisał jak to mnie boli i tak dalej, bo trochę się otrząsłem z tego już, przynajmniej trochę. Ale mam pewien problem... dom i resztę, przejąłem Ja. Czyli właścicielami jest mama i ja.

I po prostu... mama z ojczymem chcą zakupić dom, dla siebie, dla mnie, dla ojczyma. Po prostu zakupić dom. Tylko że, skoro sytuacja wygląda że mieliśmy dostać 50% a tata drugie tyle, to 100% idzie do mnie i mamy. Mama chce te fundusze zainwestować w dom.

Przepraszam że pewnie dziwnie się to czyta ale naprawdę piszę to mając mętlik w głowie i sporo stresu.

Chciałbym by coś z tego tak jak by "spadku", czyli tych 50%. By coś z tego zostało dla mnie i dla mojej dziewczyny na start jak się wyprowadzimy i zamieszkamy na swoim.

Przed chwilą poruszyłem łagodnie temat z mamą, że chciałbym by kupili dom, by po prostu dobrze wykorzystali te pieniądze, ale że również chciałbym chociaż troche inny start mieć, w sensie COŚ na start pieniędzy. Mama się oburzyła i powiedziała że ją to zabolało, że nigdy nie byłem taki, że ten dom będzie dla wszystkich, i że ona jak się wyprowadzę będzie mi zawsze pomagać, a to w różny sposób, a to w sposób finansowy.

Mówiąc ze nigdy nie byłem taki, ma na myśli że zawsze jak np. byliśmy całą rodziną to często dawałem im moje pieniądze które dostałem/zarobiłem jak były problemy, albo po prostu że jak czegoś brakowało to dawałem od siebie wsparcie finansowe w małej skali.

I wciąż taki jestem, nie chce wziąć 50'ciu procent, nie chce 40'sci, chciałbym po prostu chociaż te 20-30 tysięcy na start bo spodziewam się że życie nie jest łatwe po wyprowadzce, a pieniądze na start to zabezpieczenie jakieś by w trudnych sytuacjach móc za co opłacić te 2 lata mieszkania, mieć jedzenie w razie nie powodzenia z pracą na start.

Główny problem siedzi w tym, że te 50'siąt procent jest tak jak by w spadku dla mnie, przeszło na mnie. I po prostu chciałbym chociaż z tych 50%, te 10-20% dla mnie/nas na start.

I nie wiem czy dobrze myślę, czy zle. Ale chciałbym byście się wypowiedzieli co wy w takiej sytuacji byście zrobili, myśleli.

Czy byście chcieli cokolwiek z tego? Jak byście się zachowali w sytuacji odmowy...

Męczy mnie to że całe życie w biedzie żyliśmy, że z 500+, czy alimentów dostawałem 50zł miesięcznie, a teraz gdy dostałem w spadku 50% właścicielstwa domu, to nic nie będę miał na start.

Całe życie tak jak mówię żyliśmy po prostu w biedzie, a teraz. Gdy kupią dom, gdy nie będą płacić 1000zł za wynajem tylko będzie te 1000zł zaoszczędzone, to się poziom życia napewno podniesie, i tak dalej. Tylko że... ja pomieszkam tam rok lub pół roku, zanim dom, i inne rzeczy dojdą do skutku. A tak to... wyprowadzam się.

Naprawdę nie wiem co myśleć i co robić, dziękuje bardzo jak byście napisali jak wy to widzicie eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mi też powiedział, że jak by to było. Gdyby tak było za 5 lat. Mając 23 lata, mieszkając na swoim i mając pracę to czy też bym miał im oddać 50%. Dziewczyna mówi to samo, że to spadek i mi się coś należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×