Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kiniaaaa0125

Nekanie przez eks

Polecane posty

Mam poważny problem. Miesiąc temu rozstałam się z narzeczonym. Mamy razem 4letnie dziecko. Od momentu rozstania jestem przez niego nekana i nie wiem co mam robić. Może ktoś był w podobnej sytuacji i będzie w stanie pomóc.

Mam założoną niebieska kartę, ale nic na niego nie działa. Wydzwania codziennie, pisze Setki wiadomości, straszy, ze przyjdzie do mnie do pracy, ze zabierze dziecko. Jestem juz bezradna. Nie mogę normalnie funkcjonować w pracy, bo się boję, ze przyjdzie. W domu się boję czy nie będzie nachodził. 

Dodam, że zgłaszałam na policję nekanie i wg nich to są sprzeczki 🤷‍♀️ 

Co mogę zrobić by mieć w końcu spokój? Były partner jest mega toksyczny, żadne argumenty i tłumaczenia do niego nie trafiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę to samo od kilku lat. Dopiero złożenie pisma do prokuratury zmieniło wszystko. Oczywiście nie od razu. Trzeba zbierać dowody, skany SMS, email. 

Na pierwszy rzut zablokować kontakty, nie ruszać się samemu. U mnie są jeszcze dzieci dzięki super pani adwokat prawie po 1,5 roku udało się jej odebrać mu prawa rodzicielskie i zakaz kontaktu. 

W grudniu czeka mnie sprawa karna. I oby poniósł kara. To jest mega ciężkie wyzwanie. Opowiadania ciągle tego samego, najintymniejsze  szczegóły, ataki, że dlaczego teraz? Skierowanie na ciebie ataków... Trzeba mieć mocną psychikę by to przetrwać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś się na niebieską linię bo to co robi to rodzaj przemocy. Tam doradzą ci jak postępować i czego domagać się od policji. Zabezpiecz SMS-y i wiadomości jako dowody po czym zablokuj jego numer.

Edytowano przez campania
Korekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2021 o 17:22, Kiniaaaa0125 napisał:

Mam poważny problem. Miesiąc temu rozstałam się z narzeczonym. Mamy razem 4letnie dziecko. Od momentu rozstania jestem przez niego nekana i nie wiem co mam robić. Może ktoś był w podobnej sytuacji i będzie w stanie pomóc.

Mam założoną niebieska kartę, ale nic na niego nie działa. Wydzwania codziennie, pisze Setki wiadomości, straszy, ze przyjdzie do mnie do pracy, ze zabierze dziecko. Jestem juz bezradna. Nie mogę normalnie funkcjonować w pracy, bo się boję, ze przyjdzie. W domu się boję czy nie będzie nachodził. 

Dodam, że zgłaszałam na policję nekanie i wg nich to są sprzeczki 🤷‍♀️ 

Co mogę zrobić by mieć w końcu spokój? Były partner jest mega toksyczny, żadne argumenty i tłumaczenia do niego nie trafiają.

Trzeba wytłumaczyć mu ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2021 o 17:22, Kiniaaaa0125 napisał:

Mam poważny problem. Miesiąc temu rozstałam się z narzeczonym. Mamy razem 4letnie dziecko. Od momentu rozstania jestem przez niego nekana i nie wiem co mam robić. Może ktoś był w podobnej sytuacji i będzie w stanie pomóc.

Mam założoną niebieska kartę, ale nic na niego nie działa. Wydzwania codziennie, pisze Setki wiadomości, straszy, ze przyjdzie do mnie do pracy, ze zabierze dziecko. Jestem juz bezradna. Nie mogę normalnie funkcjonować w pracy, bo się boję, ze przyjdzie. W domu się boję czy nie będzie nachodził. 

Dodam, że zgłaszałam na policję nekanie i wg nich to są sprzeczki 🤷‍♀️ 

Co mogę zrobić by mieć w końcu spokój? Były partner jest mega toksyczny, żadne argumenty i tłumaczenia do niego nie trafiają.

Jestem w trakcie założenia sprawy z powództwa cywilnego, także jestem ofiarą stalkingu. Sądzę, że to najlepsze wyjście a mając rzetelne dowody jesteś w stanie wygrać sprawę. Sąd może zobowiązać byłego partnera do zaprzestania kontaktów i zbliżania się do Pani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Marek79 napisał:

Jestem w trakcie założenia sprawy z powództwa cywilnego, także jestem ofiarą stalkingu. Sądzę, że to najlepsze wyjście a mając rzetelne dowody jesteś w stanie wygrać sprawę. Sąd może zobowiązać byłego partnera do zaprzestania kontaktów i zbliżania się do Pani

Teraz to juz minęło trochę czasu od mojego postu. Doszły groźby karalne. Będzie sprawa karna o znecanie psychiczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kiniaaaa0125 napisał:

Teraz to juz minęło trochę czasu od mojego postu. Doszły groźby karalne. Będzie sprawa karna o znecanie psychiczne. 

Rozumiem, będę trzymał za Ciebie kciuki. Mam nadzieję, że odzyskasz spokój a nękający nie będzie miał możliwości kontaktu...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×