Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Magdaa96

Mój problem, nie wiem co jeszcze mogę zrobić

Polecane posty

Chciałbym się z wami podzielić moim wiecznym i długim problemem... mam 25 lat. Pracuję do 10h. Moja praca to , jeżdżę po klientach i wiadomo stres, zmęczenie. Niestety nie wiem zbytnio nic na temat diet bo nie były mi potrzebne bo jestem osobą która wgl nie tyję ciągle stoję w miejscu. Mam ok 171 wzrostu ważę ok 70 kg. Nie mam jakieś diety specjalnej jadam wszystko , jadam też owoce , warzywa , piję dużo wody , biorę witaminy. Mój problem jest taki , że ciągle nie mogę się załatwiać trwa to od dawna. Nie da się . Dodatkowo mam ból brzucha i wzdęcia :/. Wspomagałam się różnych rodzajów tabletek na wypróżnienie , bo działały ale teraz niestety już nie. Nie mam wgl na nic czasu, jak i nastroju i humoru. Jakaś dieta specjalna , albo jakieś domowe sposoby może ? co mogłabym jeszcze zrobić ?. Byłam u lekarza , zrobiłam badania podstawowe wyszły dobre , jama brzuszna również. Czy może pójśc do lekarza specjalisty ? . Jak mogę oczyścić zapchane jelita 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może za mało wody, za mało błonnika... najlepiej zapytać lekarza który dalej już pokieruje (da skierowanie jeśli jest taka potrzeba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, marawstala napisał:

Może za mało wody, za mało błonnika... najlepiej zapytać lekarza który dalej już pokieruje (da skierowanie jeśli jest taka potrzeba)

Wodę piję dużo , błonnik pijam rozpuszczalny. Myślę pójść do gastrologa. Najbardziej mnie dołuję to że w takim młodym wieku takie mam problemy 😕 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Magdaa96 napisał:

Wodę piję dużo , błonnik pijam rozpuszczalny. Myślę pójść do gastrologa. Najbardziej mnie dołuję to że w takim młodym wieku takie mam problemy 😕 

Jelita są nazywane drugim mózgiem, nie należy bagatelizować sprawy, a sam wiek nie ma tu nic do rzeczy... spr to i będzie ok. nie chcę wchodzić w czyjeś kompetencje bo się na tym nie znam mogę tylko przypuszczać, a przyczyn pewnie może być sporo... dużo pracujesz i stresu trochę masz więc to może być chyba nawet na tle nerwowym... ale sama dieta też jest bardzo ważna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, lex napisał:

Myśle ze takim powaźnym problemem powinien zająć sie lekarz specjalista. Nie chce Cie straszyc ale to może byc objaw pewnej powaźnej choroby. Pytanie czy dostalas tabletki na przeczyszczenie z apteki? Jak nie pomogly to spróbuj wypic szklanke albo dwie śmietany 36% w krótkim czasie. Po tym nie ma bata musisz usiąść tam gdzie król chadza piechotą.

Dlatego chcę pójść do lekarza gastrologa może coś jeszcze poradzi. Bardzo się boję tego , że to może być coś poważnego 😞 Nigdy nie chowałam jakoś bardzo , jedynie teraz mam te problemy z którymi wgl nie mogę sobie poradzić . Biorę ogólnie dulcobis 5mg przed snem i poranna toaleta to dla mnie "wyzwanie". Czytałam dużo o dietach na stałe , lub dieta błonnikowa , albo dieta lekkostrawna , lub może jakieś inne suplementy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lex napisał:

Kobieto  Idz do lekarza. A dieta ma ogromne znaczenie. Np nadpodaż bialka robi zaparcia i nudnosci, nadpodaż węgli energie i opone na brzuchu, nadpodaż tłuszczu dlugie i szczęśliwe życie. Do lekarza i diete sobie zrob.

Dlatego chcę pójść do gastrologa , ale najbliższy termin to ok 1,5 tygodnia . Nie wiem czy to też ma znaczenie ale ja jestem szczupła nie tyję , nie jadam jakiś dań typu fast food 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, ~Małgośka~ napisał:

To bardzo dobra myśl. Może zleci jakieś dodatkowe badania typu np. kolonoskopia, czy inne. Nie wiem też jakie podstawowe badania miałaś na myśli. Czy tarczyca też była sprawdzana?

Pytanie co z regularnością Twoich posiłków przy takiej ilości godzin pracy? Nie przesadzałabym też z łykaniem witamin, bo można sobie tym tylko zaszkodzić.

Czytam właśnie dużo o moich problemach na forach lub porady jakieś ale to tylko porady. Robiłam badania krwi ogólne , typu cukier cholesterol , itp.  Nie jadam jakiś fast food unikam szerokim łukiem. W pracy jadam bułkę z sałatą , pomidorem itp , kawy dużo piję , ale też jogurtów , raz na jakiś czas batonik lub jakiś delikatny słodycz , no i wieczorem po pracy pojawia się mój problem z toaletą , też przed snem biorę dulcobis 5 mg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marawstala napisał:

Jelita są nazywane drugim mózgiem, nie należy bagatelizować sprawy, a sam wiek nie ma tu nic do rzeczy... spr to i będzie ok. nie chcę wchodzić w czyjeś kompetencje bo się na tym nie znam mogę tylko przypuszczać, a przyczyn pewnie może być sporo... dużo pracujesz i stresu trochę masz więc to może być chyba nawet na tle nerwowym... ale sama dieta też jest bardzo ważna 

Dlatego już myślę może przejść na specjalną dietę , która pomoże dużo czytam w intetnecie na temat diet. A do lekarza pójdę za ok 1,5 tygodnia bo umówiona jestem prywatnie , i do tej pory chcę jakoś wytrwać 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Magdaa96 napisał:

Dlatego już myślę może przejść na specjalną dietę , która pomoże dużo czytam w intetnecie na temat diet. A do lekarza pójdę za ok 1,5 tygodnia bo umówiona jestem prywatnie , i do tej pory chcę jakoś wytrwać 🙂 

Wstrzymaj się póki nie wiadomo co Ci jest...

Kora kruszyny działa mocno przeczyszczająco i po zastosowaniu...  może zaskoczyć w nieoczekiwanym momencie : ) najlepiej stosować wtedy kiedy masz wolne (poczytaj, zwrócić uwagę na przeciwskazania) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, marawstala napisał:

Wstrzymaj się póki nie wiadomo co Ci jest...

Kora kruszyny działa mocno przeczyszczająco i po zastosowaniu...  może zaskoczyć w nieoczekiwanym momencie : ) najlepiej stosować wtedy kiedy masz wolne (poczytaj, zwrócić uwagę na przeciwskazania) 

* zwróć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, marawstala napisał:

* zwróć 

Dziękuję bardzo za tyle porad 🙂 🙂  ;* Z jednej strony chcę się pozbyć tego co mam w jelitach , a z drugiej strony zastanawiam się czy to jeszcze bardziej nie podrażni mojego problemu . Szukam , czytam o jakiś może naturalnych sposobach  , ale jakoś nie mogę nic znaleść 😕 bo na jabłka mam uczulenie 😕 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Magdaa96 napisał:

Dziękuję bardzo za tyle porad 🙂 🙂  ;* Z jednej strony chcę się pozbyć tego co mam w jelitach , a z drugiej strony zastanawiam się czy to jeszcze bardziej nie podrażni mojego problemu . Szukam , czytam o jakiś może naturalnych sposobach  , ale jakoś nie mogę nic znaleść 😕 bo na jabłka mam uczulenie 😕 

Spoko, to też jeden z tych naturalnych 'babcinych' sposobów do których ogólnie trzeba podchodzić z rozwagą... Zamiast jabłek mogą być śliwki... ale z drugiej strony lepiej nie bawić się w królika doświadczalnego bo ktoś w necie coś radzi .) 1,5 tygodnia jakoś wytrzymasz, a później się okaże co dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, marawstala napisał:

Spoko, to też jeden z tych naturalnych 'babcinych' sposobów do których ogólnie trzeba podchodzić z rozwagą... Zamiast jabłek mogą być śliwki... ale z drugiej strony lepiej nie bawić się w królika doświadczalnego bo ktoś w necie coś radzi .) 1,5 tygodnia jakoś wytrzymasz, a później się okaże co dalej...

Właśnie sobie zrobiłam ze śliwek napój. 3,4 śliwki zalałam gorącą przegotowaną wodą i rano muszę to wypić . Tak też przeczytałam 🙂 no i na noc wezmę jeszcze ten Dulcoblis może jakoś coś uda się zdziałać 😄 🙂 , staram sie tylko naturalne sposoby 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Magdaa96 napisał:

Właśnie sobie zrobiłam ze śliwek napój. 3,4 śliwki zalałam gorącą przegotowaną wodą i rano muszę to wypić . Tak też przeczytałam 🙂 no i na noc wezmę jeszcze ten Dulcoblis może jakoś coś uda się zdziałać 😄 🙂 , staram sie tylko naturalne sposoby 🙂 

: ) Ok. moja mama dawniej często kupowała sobie activie (jogurt ze śliwkami... też dlatego bo smaczna: )) po korze kruszyny to w toalecie musiałabyś zamieszkać .) żartuje, ale też działa... 

Dobrej nocy : )

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o jogurty to pijam czasami 🙂 Powiem CI martwię się bardzo  , ale może na zapas . Zobaczymy co będzie 🙂 Ew w ostateczności zastosuję tą korę kruszyny 🙂 Dziękuję ale ja i tak pewnie nie zasnę 😄 ale wzajemnie 🙂 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qince
11 minut temu, Magdaa96 napisał:

Jeżeli chodzi o jogurty to pijam czasami 🙂 Powiem CI martwię się bardzo  , ale może na zapas . Zobaczymy co będzie 🙂 Ew w ostateczności zastosuję tą korę kruszyny 🙂 Dziękuję ale ja i tak pewnie nie zasnę 😄 ale wzajemnie 🙂 

Spróbować  możesz jeszcze łyżeczkkę miodu w pół szklanki wody zostawionej przez noc i wypić  rano z kilkoma kroplami cytryny.

Siemię  lniane zalane wrzatkiem zaparzone i wypić z ziarenkami. 

Edytowano przez Qince

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Magdaa96 napisał:

Jeżeli chodzi o jogurty to pijam czasami 🙂 Powiem CI martwię się bardzo  , ale może na zapas . Zobaczymy co będzie 🙂 Ew w ostateczności zastosuję tą korę kruszyny 🙂 Dziękuję ale ja i tak pewnie nie zasnę 😄 ale wzajemnie 🙂 

.) Będzie dobrze. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Birisi napisał:

Na wypróżnienie samo ci może nie pomóż,  bardziej na regulację trawienia a mianowicie na przyspieszenie przemiany materii a zatem idzie rególarne wypróżniania.

Możesz mieć zespół jelita drażliwego.

Tribux na receptę. 

Właśnie chyba popełniłam duży błąd bo trochę brałam takich leków ogólnodostępnych z apteki. Zobaczymy co mi lekarz powie , bo dopiero idę za ponad tydzień... 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.11.2021 o 09:20, marawstala napisał:

.) Będzie dobrze. 

Dziękuję 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.11.2021 o 00:23, Qince napisał:

Spróbować  możesz jeszcze łyżeczkkę miodu w pół szklanki wody zostawionej przez noc i wypić  rano z kilkoma kroplami cytryny.

Siemię  lniane zalane wrzatkiem zaparzone i wypić z ziarenkami. 

Jeżeli chodzi o siemię lnianę to piję jogurty Activia właśnie z siemię lnianych . Też próbuję na woda z cytryną i miodem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×