Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
inka1212

AZS u dorosłego

Polecane posty

Mam AZS od dzieciństwa, długo było ok ale teraz skóra od nowa zaczyna się przesuszać, swędzieć szczególnie w zgięciach łokci. Jakie kosmetyki powinnam kupić? Mam balsam ale chyba problemem jest zwykły żel do mycia z drogerii. Niby do skóry suchej ale chyba wysusza mimo wszystko mi skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwykły żel do mycia pewnie ma w składzie SLSy, które wysuszają skórę. Postaw na dermokosmetyki (sama używam marki Dexeryl) albo kosmetyki bez SLS - tutaj mam sprawdzone kosmetyki z Organique 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam AZS i cały czas używam emolientów. Dzięki temu po skórze praktycznie nie widać zmian, jak się coś pojawia to szybko też znika. W aptece kupuję Avene XeraCalm, do mycia olejek uzupełniający lipidy bez mydła w składzie. On już od razu delikatnie myje, natłuszcza skórę i zostawia taką warstwę ochronną, że skóra się nie wysusza ani nie łuszczy. Spróbuj sobie, drogeryjne żele przy AZS jak najbardziej mogą wysuszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko emolienty jak masz AZS, nie ma znaczenia czy skóra jest w stanie remisji czy nie. Dzięki temu będziesz zapobiegać nawrotom. To nie jest tak, że do emolientów skóra się przyzwyczaja jak czasami słyszałam, te dobre będą działać cały czas tak samo i zabezpieczać skórę przed utratą nawilżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam z Avene XeraCalm olejek myjący. Moja córka ma atopową skórę i nim tylko myjemy, potem balsamem smarujemy. Skóra nie swędzi, nie łuszczy się, jest naprawdę dobrze nawilżona. Szybko zobaczyliśmy poprawę jak zaczęliśmy używać tych dermokosmetyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×