Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Tynka224

Pomocy koniec umowy próbnej a ciąża.

Polecane posty

Mam problem. Jestem w 16 tyg ciąży pracodawca nic o tym nie wie. Pracuje w firmie pół roku ale dopiero po 3 miesiącach dostałam umowę. Nie poinformowałam go o ciąży ponieważ chciałam poczekać na nową umowę jednak okazało się że zwalnia ludzi boję się że może mi nie przedłużyć. Umowa kończy mi się 23 grudnia 22 grudnia idę do ginekologa jeśli wtedy wezmę l4 to czy umowa mi się przedłużę samoistnie do dnia porodu? Czy będę miała jakieś komsekwencje że nie pow o tym wcześniej pracodawcy mogę tak po prostu tylko wziąć to l4 22 grudnia jak 23 kończy mi się umowa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tynka224 napisał:

Mam problem. Jestem w 16 tyg ciąży pracodawca nic o tym nie wie. Pracuje w firmie pół roku ale dopiero po 3 miesiącach dostałam umowę. Nie poinformowałam go o ciąży ponieważ chciałam poczekać na nową umowę jednak okazało się że zwalnia ludzi boję się że może mi nie przedłużyć. Umowa kończy mi się 23 grudnia 22 grudnia idę do ginekologa jeśli wtedy wezmę l4 to czy umowa mi się przedłużę samoistnie do dnia porodu? Czy będę miała jakieś komsekwencje że nie pow o tym wcześniej pracodawcy mogę tak po prostu tylko wziąć to l4 22 grudnia jak 23 kończy mi się umowa? 

A czemu nie powiesz pracodawcy, że jesteś w ciąży? Ta umowa automatycznie przedłuza się do dnia porodu, a potem masz normalnie płatny macierzyński i rodzicielski i nie musisz iść na L4 żeby to się stało. Po prostu bierzesz od lekarza zaświadczenie o ciąży, idziesz z nim do pracodawcy i masz załatwione, możesz normalnie dalej pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×