Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kirinka

Testy owulacyjne / błędne wyniki?

Polecane posty

Staramy się o ciąże od bardzo niedawna więc sprawdzałam przebieg cyklu kilkoma metodami, w tym testami na owulację.

1 dzień po @ test był pozytywny pod wieczór, następnego dnia rano i wczesnym popołudniem i negatywny wieczorem. Czyli nic specjalnego/ wynik spodziewany przy mojej długości cyklu.

2 dni później coś mnie tknęło i zrobiłam kolejny który znów wyszedł mi pozytywny, ale tylko raz (popołudnie, wieczorem był już negatywny). Felerny test czy komuś z was też się zdarzyło mieć więcej dni z wykrywalnym LH? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testy robi się do pierwszego pozytywnego wyniku, bo później poziom LH może utrzymywać się w organizmie co jest normalnym zjawiskiem. Dodam, ze przy PCOS testy się nie sprawdzają, wyniki są zaburzone i wszystkie mogą wychodzić pozytywne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LH zawsze jest obecne w organizmie kobiety, to oczywiście wiem. Test którego używam ma niby wykrywać tylko ten poziom podniesiony który ma powodować owulację. Nigdy nie byłam diagnozowana na PCOS, więc teoretycznie ten wzrost LH powinien być wykrywalny tylko raz w czasie mojego cyklu. Chyba panikuję bez potrzeby 🤷🏻‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro staracie się o ciążę od niedawna to tak naprawdę najlepszym sposobsm jest olanie testów i współzycie regularnie przez cały cykl co 2 dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mogę robić dla przyjemności ale wolałabym wiedzieć kiedy są moje dni płodne w miarę dokładnie. Różnych historii z krypty nasłuchałam się od koleżanek o na przykład cyklach bez owulacji po dłuższym czasie na antykoncepcji hormonalnej itp, więc nie olewam na wszelki wypadek.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kirinka napisał:

To mogę robić dla przyjemności ale wolałabym wiedzieć kiedy są moje dni płodne w miarę dokładnie. Różnych historii z krypty nasłuchałam się od koleżanek o na przykład cyklach bez owulacji po dłuższym czasie na antykoncepcji hormonalnej itp, więc nie olewam na wszelki wypadek.

Och, nakręcasz się niepotrzebnie. Wrzuć na luz po prostu. Jak przez kilka miesięcy Wam nie wyjdzie, to wtedy szukaj rozwiązania, po co się na zapas martwić? Poza tym stres i spinanie się nie pomagają, a przeszkadzają w zajściu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×