Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ascetyczny

Innowacyjne i nowoczesne metody treningowe w warunkach domowych i mój punkt widzenia, oparty na doświadczeniu i spostrzeżeniach 😁

Polecane posty

     Innowacyjne i nowoczesne metody treningowe w warunkach domowych !!!          Co można napisać na temat ćwiczeń kulturystycznych i odnieść się do różnego rodzaju wypowiedzi i teorii zamieszczonych w mediach. Proszę zawsze wychodzić z założenia, że kulturystyka to zestaw ćwiczeń rehabilitacyjnych i ogólnorozwojowych, które mają na celu poprawić wydolność naszego organizmu, kondycję fizyczną, wytrzymałość, zdolności oddechowe i zbudować masę mięśniową z idealnymi proporcjami struktury włókien mięśniowych i polepszyć zdolności psychoruchowe i w ten sposób ukształtować naturalną sylwetkę ciała.Człowiek nie może sobie aplikować zbyt dużej ilości masy mięśniowej, ponieważ można nabawić się problemów z koordynacją ruchową i w ogólnym sposobie poruszania się. Człowiek musi tak dobrać treningi fizyczne, aby nie być w przyszłości inwalidą. Moja propozycja na budowę masy mięśniowej w sposób bezpieczny dla zdrowia i życia człowieka, ćwiczymy 3 dni w tygodniu, powiedzmy-poniedziałek, środa i piątek, ponieważ organizm ludzki jest tak skonstruowany, że potrzebuje również trochę czasu na regenerację,a częste treningi zazwyczaj przynoszą odwrotny skutek. Chciałbym również zaznaczyć, że ćwiczymy na bardzo małych obciążeniach i z większą intensywnością i liczbą powtórzeń i serii i jak najbardziej jest wskazane dodać ćwiczenia izometryczne, ale robimy to z głową. Ćwicząc proszę pamiętać, aby nie przemęczać się, trening musi być przyjemny i lekki.Ćwiczymy około godziny,lub maksymalnie do dwóch godzin,a kwestia budowania masy mięśniowej, lub redukcja tkanki tłuszczowej, jest to kwestia regulacji węglowodanów, która ma tu kluczowe i bardzo istotne znaczenie. Ćwicząc w ten określony sposób budujemy lepszą strukturę tkanki mięśniowej, również będziemy mieli lepszą wydolność organizmu, wytrzymałość, kondycję, lepszą wydolność tlenową i co najważniejsze, to że ochroni nas to przed wszelkiego rodzaju kontuzjami i urazami, które często występują na dużych obciążeniach.Chciałbym również zaznaczyć, ponieważ ta kwestia jest również bardzo istotna, aby skupić swoją uwagę podczas ćwiczeń na technice i poprawności wykonywania ćwiczeń, co do poprawnego zakresu ruchu. Proszę również pamiętać, że trening kulturystyczny, to tylko-30% sukcesu, bardzo ważne jest również zdrowy sposób odżywiania się w produkty spożywcze bogate w mikroelementy i to w jak najlepszej jakości-40% sukcesu i również kolejna istotna rzecz, to odpoczynek, bezstresowe życie i dobrej jakości sen, proszę również unikać używek, to kolejne- 30% sukcesu. Proszę często robić badania kontrolne, aby unikać i korygować wszelkiego rodzaju nieprawidłowości. Postanowiłem również wypowiedzieć się w kwestii suplementów,te preparaty, które są dopuszczone do obrotu i sprzedaży na rynku nie mają statusu leku, tylko mają status żywności i producent nie ponosi żadnej odpowiedzialności i w tym również odpowiedzialności z punktu widzenia prawa karnego i co za tym również idzie roszczeń z tytułu odszkodowań,za skutki uboczne tychże mankamentów,a ich działanie i korzyści w pozytywnym sensie i znaczeniu są nieznaczne.Działanie tychże suplementów może przyczynić się do niepożądanych efektów ubocznych, które mogą również być nieodwracalne w skutkach.Muszę z przykrością stwierdzić, że rynek suplementów to tylko biznes i sposób zarabiania dużych pieniędzy, korzystając również w ten sposób z niewiedzy klientów. Ale niestety w świecie biznesu można dojść do przekonania i utwierdzić się w tym przeświadczeniu, że tylko ten ma rację,kto ma pieniądze ☹️ Ludzki organizm nie jest przystosowany do dużych i intensywnych przeciążeń, jedynie sport na płaszczyźnie amatorskiej,jest bezpieczny dla zdrowia i życia ludzkiego,a sport wyczynowy bywa niebezpieczny i bardzo kontuzjogenny, ale wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam bardzo serdecznie. Ascetyczny 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ascetyczny napisał:

    Innowacyjne i nowoczesne metody treningowe w warunkach domowych !!!                                            Co można napisać na temat ćwiczeń kulturystycznych i odnieść się do różnego rodzaju wypowiedzi i teorii zamieszczonych w mediach. Proszę zawsze wychodzić z założenia, że kulturystyka to zestaw ćwiczeń rehabilitacyjnych i ogólnorozwojowych, które mają na celu poprawić wydolność naszego organizmu, kondycję fizyczną, wytrzymałość, zdolności oddechowe i zbudować masę mięśniową z idealnymi proporcjami struktury włókien mięśniowych i polepszyć zdolności psychoruchowe i w ten sposób ukształtować naturalną sylwetkę ciała.Człowiek nie może sobie aplikować zbyt dużej ilości masy mięśniowej, ponieważ można nabawić się problemów z koordynacją ruchową i w ogólnym sposobie poruszania się. Człowiek musi tak dobrać treningi fizyczne, aby nie być w przyszłości inwalidą. Moja propozycja na budowę masy mięśniowej w sposób bezpieczny dla zdrowia i życia człowieka, ćwiczymy 3 dni w tygodniu, powiedzmy-poniedziałek, środa i piątek, ponieważ organizm ludzki jest tak skonstruowany, że potrzebuje również trochę czasu na regenerację,a częste treningi zazwyczaj przynoszą odwrotny skutek. Chciałbym również zaznaczyć, że ćwiczymy na bardzo małych obciążeniach i z większą intensywnością i liczbą powtórzeń i serii z wstawkami ćwiczeń izometrycznych, ale robimy to z głową. Ćwicząc proszę pamiętać, aby nie przemęczać się, trening musi być przyjemny i lekki.Ćwiczymy około godziny,lub maksymalnie do dwóch godzin,a kwestia budowania masy mięśniowej, lub redukcji tkanki tłuszczowej, jest to kwestia regulacji węglowodanów, która ma tu kluczowe i bardzo istotne znaczenie. Ćwicząc w ten określony sposób budujemy lepszą strukturę tkanki mięśniowej, również będziemy mieli lepszą wydolność organizmu, wytrzymałość, kondycję, lepszą wydolność tlenową i co najważniejsze, to że ochroni nas to przed wszelkiego rodzaju kontuzjami i urazami, które często występują na dużych obciążeniach.Chciałbym również zaznaczyć, ponieważ ta kwestia jest również bardzo istotna, aby skupić swoją uwagę podczas ćwiczeń na technice i poprawności wykonywania ćwiczeń, co do poprawnego zakresu ruchu. Proszę również pamiętać, że trening kulturystyczny, to tylko-30% sukcesu, bardzo ważne jest również zdrowy sposób odżywiania się w produkty spożywcze bogate w mikroelementy , witaminy,minerały, białko i dobrej jakości produkty węglowodanowe -40% sukcesu i również kolejna istotna rzecz, to odpoczynek, bezstresowe życie i dobrej jakości sen, proszę również unikać używek, to kolejne- 30% sukcesu. Proszę często robić badania kontrolne, aby unikać i korygować wszelkiego rodzaju nieprawidłowości. Postanowiłem również wypowiedzieć się w kwestii suplementów,te preparaty, które są dopuszczone do obrotu i sprzedaży na rynku nie mają statusu leku, tylko mają status żywności i producent nie ponosi żadnej odpowiedzialności i w tym również odpowiedzialności z punktu widzenia prawa karnego i co za tym również idzie roszczeń z tytułu odszkodowań,za skutki uboczne tychże mankamentów,a ich działanie i korzyści w pozytywnym sensie i znaczeniu ,są nieznaczne.Działanie tychże suplementów może przyczynić się do niepożądanych efektów ubocznych, które mogą również być nieodwracalne w skutkach.Muszę z przykrością stwierdzić, że rynek suplementów to tylko biznes i sposób zarabiania dużych pieniędzy, korzystając również w ten sposób z niewiedzy klientów. Ale niestety w świecie biznesu można dojść do przekonania i utwierdzić się w tym przeświadczeniu, że tylko ten ma rację,kto ma pieniądze ☹️ Ludzki organizm nie jest przystosowany do dużych i intensywnych przeciążeń, jedynie sport na płaszczyźnie amatorskiej,jest bezpieczny dla zdrowia i życia ludzkiego,a sport wyczynowy bywa niebezpieczny i bardzo kontuzjogenny, ale wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam bardzo serdecznie 😁 Ascetyczny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym również zaznaczyć, że moje spostrzeżenia odnośnie treningów i diety, to tylko luźna sugestia i mój punkt widzenia poparty wieloletnim doświadczeniem, ale mogę również tkwić w błędzie i się mylić. W dzisiejszych czasach, jest wielu znawców tematu, którzy wyrażają swoją opinię na forach internetowych,a w szczególności na tematy dotyczące treningów i diety, jednak osobiście uważam, że wszystko co czytamy w internecie, nie powinniśmy od razu wdrażać w życie, tylko skonsultować z specjalistami, którzy posiadają wiedzę i odpowiednie wykształcenie w tejże dziedzinie, ponieważ możemy nabawić się problemów zdrowotnych, lub możemy doprowadzić do utraty życia. Wszystko robimy z głową i pod kontrolą zawodowców,a wszystko co czytasz na forach w internecie, traktuj z przymrużeniem oka. Mamy dobrych lekarzy sportowych i trenerów personalnych, którzy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie, które ma również swoje uzasadnienie w wykształceniu,które nabyli poprzez długie lata nauki. Ascetyczny 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×