Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Rooonika

Przyznanie statusu po brexicie

Polecane posty

Cześć wszystkim,

mam nadzieje, ze ktoś ma rozeznanie w tym temacie. Sprawa jest taka, że mój chłopak mieszka od 2 lat w UK. Ja byłam w Polsce, i dopiero w Listopadzie 21 roku złożyłam wniosek o przyznanie statusu. Mimo, ze nigdy przed brexitem mnie tam nie było. Wiec podpielam dokumenty związane tylko z naszym związkiem ale mniejsza z tym. 
Chciałam po prostu zapytać, czy ktokolwiek z was złożył wniosek ( bez żadnych dowodów ze tam mieszkał lub pracował ) po terminie a wniosek został pozytywnie rozpatrzony? 
I kolejne pytanie do osób które niezależnie czy dostały pozytywne czy negatywne rozpatrzenie, jak długo czekaliście na odpowiedz? 
jesli są tu jakieś duszyczki które maja coś do powiedzenia w tym temacie, to proszę piszcie jak najwiecej.

dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Male szanse ze wniosek przejdzie, bez adresu moga Ci nawet nie odpisac tylko skasowac wniosek. Odpowiedz powinna byc w 6-8 tygodni, max 12 tygodni. Chyba ze masz wyksztalcenie wyzsze lub praca z kontraktem czeka na Ciebie w UK wtedy pracodawca moze podpisac wniosek i wtedy szybko przyznaja status. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@romanka kochana a co jeśli podałam adres zamieszkania chłopaka? Bo ja ten wniosek uzupełniałam będąc w UK…kurczę no jak to mówią nadzieja umiera ostatnia. Plus jeszcze w tym miesiącu podpięłam dokumenty naszego związku sprzed 2018…Dziękuje i tak! 🙂

Edytowano przez Rooonika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprobowac oczywiscie z adresem chlopaka ,ale moga chciec "proof of address " czyli jakis list na ten adres z Twoim imieniem i nazwiskiem . Jak najszybciej zalatw sobie NIN , konto w banku ( mozesz otworzyc online w loyds lub jakis bank online np. revolut) i sporobuj na poczatku  isc do pracy przez jakas agencje pracy tam czesto pomagaja w zalatwianiu statusu . Zmien tez szybko prawo jazdy lub zalatw sobie provisional driving licence wtedy bedziesz miala legalny dokument z adresem w UK.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×