Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Marshall20

Sklep odzieżowy

Polecane posty

Witam. Ostatnio zastanawiam się nad otwarciem sklepiku z odzieżą dziecięcą  chciałabym prowadzić go sama, mieszkam w małym miasteczku gdzie dziecięcych ciuszków jest mało i nie ma opcji wyporu wszystko raczej chińszczyzna. Mój pomysł to sklepik z modną odzieżą dla dzieci od 0 do 13 lat mam rózne pomysły w głowie np kącik zabaw dla dzieci aby rodzice mogli spokojnie robić zakupy, może jakiś drobny upominek dla dziecka ? Interesuje mnie Wasza opinia. Oczywiście prócz pomysłów mam też obawy i wiele pytań, a mianowicie ; 

* czy potrzebuje księgowej ? 

* skąd mam wiedzieć jak wyceniać towar ? 

* i oczywiście kiedy można liczyć na pierwszy zysk? 

Może jest ktoś kto sie na tym zna i wypowie się jakby od tamtej strony jak to wygląda, nie znam się na tym chciałąbym spróbować ale potrzebna mi jakaś wiedza oraz opinia na ten temat. 

Z góry dziękuje i pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2022 o 17:19, Marshall20 napisał:

Witam. Ostatnio zastanawiam się nad otwarciem sklepiku z odzieżą dziecięcą  chciałabym prowadzić go sama, mieszkam w małym miasteczku gdzie dziecięcych ciuszków jest mało i nie ma opcji wyporu wszystko raczej chińszczyzna. Mój pomysł to sklepik z modną odzieżą dla dzieci od 0 do 13 lat mam rózne pomysły w głowie np kącik zabaw dla dzieci aby rodzice mogli spokojnie robić zakupy, może jakiś drobny upominek dla dziecka ? Interesuje mnie Wasza opinia. Oczywiście prócz pomysłów mam też obawy i wiele pytań, a mianowicie ; 

* czy potrzebuje księgowej ? 

* skąd mam wiedzieć jak wyceniać towar ? 

* i oczywiście kiedy można liczyć na pierwszy zysk? 

Może jest ktoś kto sie na tym zna i wypowie się jakby od tamtej strony jak to wygląda, nie znam się na tym chciałąbym spróbować ale potrzebna mi jakaś wiedza oraz opinia na ten temat. 

Z góry dziękuje i pozdrawiam 

Przy prowadzeniu zarejestrowanej działaności zawsze musisz liczyć koszty i inne duperele. Kupując lub sprowadzając odzież będziesz brała pewnie z jakiejś hurtowni, dlatego będziesz miała na to wszystko za każdym razem fakturę. Księgową może, ale nie musisz mieć (jeśli sama wszystko sobie będziesz liczyć, to nie musisz) jeśli nie dasz rady, to musisz sobie poszukać księgowej. Każda księgowa bierze inaczej najczęściej im więcej faktur co miesiąc będzie, tym więcej będziesz jej płacić. 
 

Jak wyceniać towar ? Ustalić sobie marże przecież nikt nie wystawia ciuchów za taka samą cenę co kupił w hurtowni. 
 

Na trzecie pytanie ciężko odpowiedzieć , gdyby tak każdy wiedział na pewno masa osób, by otwierała działalność jakby wiedziała, że ich plan wypali na 100 % w tym i w tym terminie. Różnie to bywa jeśli czujesz się świetnie w roli byciu samym sobie byciu szefem i poświecisz swój każdy cenny czas, to możesz wielką korzyść przynieść dla swojej firmy. Jeśli chcesz mieć tylko firmę, bo to takie fajne, a najlepiej żeby to ona sama działała na Ciebie to możesz wiele stracić. Myślę, że nie wystarczy tu tylko mieć chęć do otwierania działaności... firmę możesz w każdej chwili otworzyć i każdy to może zrobić. Musisz być zainteresowana tym co sprzedajesz, by jakoś przedstawić swój produkt, postawić na reklamę i co najważniejsze to się w tym świetnie czuć. Irytują mnie pewne firmy w których to jedna osoba pracuje (czyli szef, bo nie stać albo nie zatrudni pracownika), ale ma w różnych godzinach otwarte. Raz czy tam dwa razy ma zamknięte to się może komuś zdarzyć, ale jak przychodzi sobie kiedy chce, bo woli dłużej pospać to mi się odechciewa przychodzenia, bo nigdy nie mam pewności czy to coś będzie otwarte. 
Dla mnie duży zysk jest wtedy, gdy szef jest już w stanie zatrudnić pierwszego pracownika, bo i szef będzie miał korzyść oraz będzie na wypłatę dla danego pracownika. 
 

Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana jak to mówią. 😊 Życzę powodzenia ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się to dobry i ciekawym pomysłem, ale...

Trzeba pamiętać, że w tej branży ma się sporą konkurencję i to zarówno jeśli chodzi o sklepy stacjonarne, czy sieciowe ale też sklepy internetowe!

Moim zdaniem trzeba trafić w jakąś niższe, dobrym przykładem dla mnie jest ta strona odziezuliczna.pl

Sprzedają ciuchy dla węższego grona odbiorców i myślę że mają wzięcie skoro istnieją w sieci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×