Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
kawawdoniczce

Doświadczenie - pomaga - szkodzi?

Polecane posty

Cześć wszystkim!

Doświadczenie zawodowe zawsze kreuje się jako klucz do kariery. Powszechny jest żart mówiący o pracodawcach pożądających świeżo upieczonych studentów z 10-letnim stażem pracy 😄 

Bojąc się o podniesienie statystyk bezrobocia, już z początkiem studiów nie tylko dobrze się uczyłam, ale stawiałam też na dobre praktyki i szkolenia 😛 Jestem ambitna, ale traktuję to jako atut. 

Mam określoną ścieżkę swojej kariery. Od trzeciego roku studiów szukam zatrudnienia. Teraz kończę 5. rok i nadal szukam pracy.

Zdaniem rodziny, psychologa, doradcy zawodowego i hr-owców "gdzieś tam z neta", mogę mieć za wysokie kwalifikacje.

Ale teraz pytanie:

czy osoba po dobrych praktykach może mieć za wysokie kwalifikacje, by dostać pracę, ale osoba z doświadczeniem zawodowym ma odpowiednie kwalifikacje, by dostać pracę?

Gdzie tu logika? Już wątpię w tę teorię, ale jak nie to, to co jest powodem braku telefonów w sprawie pracy?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie ❤️ 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo jesteś zafiksowana na ścieżce kariery. Czasem trzeba wrzucić na luz. Nie ma czegoś takiego jak zbyt wysokie kwalifikacje. Im więcej umiesz, tym chętniej Cię wezmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matkofobia

Z tego co piszesz, długo już szukasz, może za bardzo się skupiasz na określonej ścieżce, szukasz tylko pod określony kierunek studiów i zawód czy branżę - może warto byłoby spróbować skupić się na pewnych określonych swoich atutach, podam przykład: znajomość języków obcych. Jeśli masz dobrze opanowany język obcy to nie jest ważne po jakim jesteś kierunku studiów a pracę znajdziesz praktycznie w każdej branży i na wielu stanowiskach gdzie wymagają znajomości określonego języka obcego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×