Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
xpex

Za wolna na wszystko

Polecane posty

Cześć. Może ktoś z Was też tak miał? W ostatnim czasie znalazłam pracę (pomoc w kwiaciarni). Już drugiego dnia zostałam skierowana wcześniej do domu, ponieważ jestem zbyt powolna. Pracując na zapleczu usłyszałam rozmowę pracowników znajdujących się na sali sprzedaży i usłyszałam, że "jedni pracują a inni dostają kasę do ręki". Nie padło imię ale domyślam się, że chodziło o mnie. W poprzedniej pracy również się nie sprawdzałam (kelnerowanie). Przestaję w siebie wierzyć. Wiele razy słyszałam, że jestem za wolna. Nie jestem z tych ludzi, którzy celowo się obijają bo płacą im za godziny. Staram się pracować na najwyższych obrotach ale nikt tego nie widzi. Ponadto mam problemy z komunikacją. Nie potrafię rozmawiać. Kiedy ktoś próbuje nawiązać ze mną rozmowę nie wiem co mam mówić więc albo mówię głupie rzeczy kompletnie nie w temacie albo stoję jak ...ka z wytrzeszczonymi oczami i nie mówię nic. Czasem rzucę żartem, sarkazmem, który rozumiem tylko ja. Ludzie mnie nie lubią, mają mnie za gbura, nicniepotrafiącego leniwego chama. Drażni mnie to, że w moich rękach wszystko staje się problemem. Boję się, że kiedyś nie wytrzymam i popłaczę się wykładzie czy w sklepie na zakupach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że to zauważasz że coś jest nie tak, szkoda że Ciebie tak ocenili po 2 dniach pracy... Nie poddawaj się kochana, najważniejsze aby nie obrażać się i dać sobie szansę ... Jeśli ta praca nie będzie pasować to spróbuj może tak gdzie szybkość nie jest najważniejsza a jakosc - być może w tym tkwi problem ze stawiasz na jakość buziaki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 2 dni to trochę za wcześnie, żeby tak kogoś ocenić. Wiadomo, że żeby się wdrożyć to potrzeba czasu i nabrania doświadczenia. Jeżeli nawet jesteś powolna, to może dzięki temu jesteś dokładna! Na pewno masz wiele plusów, które pomogą Ci w innej pracy. Jestem pewna, że znajdziesz coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za wolna nie jestem ale wolno myślę jak byłam na stażu w sklepie i przyszło dużo ludzi myliłam się na kasie i potem nie umiałam obliczyć prostych rzeczy w pamięci mimo że z matematyki byłam zawsze dobra, nie umiem się porozumiewać, boję się ludzi, nie widzę kiedy ktoś potrzebuje pomocy, ciągle coś mi wypadało, coś rozbiłam i nie umiałam sobie sama znaleźć zajęcia jak towar był wyłożony a klientów nie było to tylko się kręciłam po sklepie, mówili że wszystko robię za szybko i jak nie mam co robić to mam udawać że coś robię. Nie wyrzucili mnie ale po zakończonym stażu nie zatrudnili. Teraz jak idę na rozmowę o pracę do sklepu to źle wypadam na rozmowie i jej nie przechodzę, boję się że znowu mogę sobie nie radzić. W innej pracy fizycznej też sobie nie radziłam, bo nie rozumiałam co mam robić i wykonywałam to źle i też musiałam sama decydować ale jak ktoś krytykował że źle to bałam się decydować. Nie wyrzucili bo praca na czarno i przez parę tygodni. Nie mieli chętnych. Ale ciągle słyszałam że źle i że się kręcę zamiast robić, że nie dokładnie itp. Ludzie w pracy (może nie wszyscy) mnie lubili. Mało mówiłam więcej słuchałam, ale może właśnie to im pasowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm mnie też w pracy koleżanka określiła że chyba nigdy nie pracowałam na akord 🙂 z natury jestem powolona i dokładna. Ale zawsze wszystko robię ostatnia, choć zaczynam pierwsza. Ale nikt nie mnie wyrzucił, wywiązuje się ze swoich obowiązków, staram się robić wszystko najlepiej jak potrafię, do wszystkiego się przykładam. No i z czasem łapiesz wprawę w czynnościach które powtarzasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu takie masz ruchy, a że oni oceniają efekt twojej pracy po początkowych działaniach, to tylko tracą komentując.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się przejmować, widać jesteś stworzona do innej pracy. Powodzenia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×