Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Redlight

Walka z ocd

Polecane posty

Witam mam 22 lat i od dzieciństwa około 10 roku życia cierpię na przewlekłe ocd, obsesyjne zachowania kompulacyjne. Zawsze musiałem robić bezsensowne kompulsje aby zaspokoić obsesję na przykład musiałem dotkchnac stołu 3 razy lub wrócić do kuchni 3 razyz w najgorszyc momentach robiłem to całymi dniami problem miałem taki że nawet jeśli bardzo chciałem przestać tym bardziej mnie to dotykał.. Zastanawiam się czy ktoś z was może ma to chorobę która dotyka około 3% populacji nie wiem do końca. W każdym razie byly momenty gdzie przez kilka miesięcy miałem na ogół spokój to po tym upływie czasu zaczynałem znowu dotykać z czadem zamienialo się to w pytanie kogoś parę razy tego samego lub mieszaknia szklanki w odpowiednią stronę, wiem dobrze że to nic nie zmienia ale tak jak mówię to jest silniejsze ode mnie ciągle mam sobie taką myśl że jak teraz to przestanę to dopadnie mnie coś strasznego.. zresztą osoby mające te zaburzenie dobrze to wiedzą. Myślę nad porządnym leczeniem u porządnego psychoterapeuty może ktoś zna kogoś bardzo dobrze doswiadczonego od ocd? Obecnie nie pracuje i ocd utrzymuję się jeszcze mocniej choć najgorsze mam za sobą. Najczęściej obawy jakie mnie dotykają to stanie się czegoś koszmarnego jak na przykład że przejedzie mnie ciężarówka jeśli nie robie kompulsji itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×