Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bakłażan23

Owulacja mimo tabletek / brak krwawienia

Polecane posty

Przyjmuję od roku tabletki Atywia Daily - przez cały rok nie zdarzyło mi się ani razu zapomnieć, bądź spóźnić z wzięciem tabletki. Nie przyjmuję też żadnych leków ani nie spożywam nic, co mogłoby osłabić działanie tabletek. W niedzielę, przedostatniego dnia brania tabletek z substancjami czynnymi, zaczęłam lekko plamić i zaczął mnie boleć jajnik. Następnego dnia poszłam do lekarza, gdzie okazało się, że mimo brania prawidłowo tabletek miałam właśnie owulację - stąd ból jajnika i plamienie. Usłyszałam, że tak się czasem dzieje i że nie ma powodu do obaw, bo ochrona jest cały czas zachowana i mogę być spokojna. Oprócz tego, co może być istotne, okazało się że mam cienkie endometrium 2 mm.

Według zaleceń rozpoczęłam normalnie 7 dniową przerwę między blistrami tabletek. Niestety po 5 dniach nadal nie dostałam krwawienia, mimo że zawsze dostawałam w punkt 3 dnia przerwy. Dzisiaj odczuwam kłucie lewego jajnika (przy owulacji był to ból prawego) i zauważyłam że mam lekko różową barwę na śluzie - mimo że wydzieliny jest bardzo mało, ale zostaje delikatny ślad na papierze. Czy w takiej sytuacji powinnam podjąć jakieś kroki/skrócic przerwę między blistrami tabletek? Czy one na pewno się właściwie przyjmują skoro mam takie dziwne objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmieniła tabletki na inne. Po konsultacji z innym lekarzem. Owulacja na anty nie jest normalna, może tabletki są za słabe dla Ciebie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, marine0 napisał:

Nalezy zdawac sobie sprawe z tego ze organizm jest dynamiczna struktura i wciaz sie cos w nim zmienia z roznych powodow np wieku, wysilku, zmian otoczenia  itd itp.Nalezy sie wiec wciaz bacznie obserwowac .To nie jest tak ze owulacja jest konstans.To proces a wiec podlega roznym wahaniom  wiec tym bardziej powinnas sie obserwowac ...nawet biorac tabletki.

Tu masz wyrazny sygnal ze w tym zegarku cos  sie zepsulo i trzeba pojsc do lekarza ! aby sie temu przyjrzal! 

No tak jak napisałam, byłam u lekarza w dniu tej owulacji i powiedziała, że wszystko jest w porządku. Że czasem się tak dzieje, bo teraz tabletki mają mniejszą dawkę hormonu, ale że proszę się nie przejmować, bo ochrona i tak jest zachowana. Nawet dzwoniłam do niej dzień później dopytać, czy na pewno robić tę przerwę od tabletek i czy zabezpieczać się teraz dodatkowo. Powiedziała, że nie, że nie ma takiej potrzeby i że może nawet niepotrzebnie mi mówiła, że tak się zdenerwowałam. 
 

Edytowano przez bakłażan23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, marine0 napisał:

Super ! Masz wiec wyjasnienie  ale trzeba byc czujnym i sie obserwowac .

Mam nadzieję, że faktycznie obserwacja póki co wystarczy. Martwi mnie ten dziwny ból drugiego jajnika dzisiaj i brak krwawienia 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bakłażan23 napisał:

No tak jak napisałam, byłam u lekarza w dniu tej owulacji i powiedziała, że wszystko jest w porządku. Że czasem się tak dzieje, bo teraz tabletki mają mniejszą dawkę hormonu, ale że proszę się nie przejmować, bo ochrona i tak jest zachowana. Nawet dzwoniłam do niej dzień później dopytać, czy na pewno robić tę przerwę od tabletek i czy zabezpieczać się teraz dodatkowo. Powiedziała, że nie, że nie ma takiej potrzeby i że może nawet niepotrzebnie mi mówiła, że tak się zdenerwowałam. 
 

Taaa a potem z takiej owulacji brzuch rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po drugim opakowaniu miałam 15 dni plamienia. Zmieniłam, szkoda nerwów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×