Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Co jest

Nadwrażliwość zęba

Polecane posty

Witam. Ostatnio byłam u dentysty bo przy nagrywaniu twardych rzeczy, np pestki granatu, orzechy, zakłuło mnie ząb. Dentysta obejrzał zęba ale nic nie widział podejrzanego. Byłam z tym na drugiej wizycie i tym razem rozkręcił mi tego zęba żeby zobaczyć jak wygląda w środku, ale próchnicy nie było i wymienił tylko plombę. Mimo tego, jest nadal jak jest, zdjęcia RTG nic nie pokazuje. Da się z tym żyć ale czuć lekki dyskomfort jak mocno coś ugryzę. Miał ktoś tak z was lub ma ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszła do innego dentysty. Ja tak miałam i skończyło się leczeniem kanałowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Migotka95 napisał:

Ja bym poszła do innego dentysty. Ja tak miałam i skończyło się leczeniem kanałowym. 

I też tak miałaś że tylko przy nagryzaniu twardego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Co jest napisał:

I też tak miałaś że tylko przy nagryzaniu twardego? 

Tak. Nawet pic zimnego nie mogłam. No ja bym poszła do innego dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Co jest napisał:

Witam. Ostatnio byłam u dentysty bo przy nagrywaniu twardych rzeczy, np pestki granatu, orzechy, zakłuło mnie ząb. Dentysta obejrzał zęba ale nic nie widział podejrzanego. Byłam z tym na drugiej wizycie i tym razem rozkręcił mi tego zęba żeby zobaczyć jak wygląda w środku, ale próchnicy nie było i wymienił tylko plombę. Mimo tego, jest nadal jak jest, zdjęcia RTG nic nie pokazuje. Da się z tym żyć ale czuć lekki dyskomfort jak mocno coś ugryzę. Miał ktoś tak z was lub ma ? 

Możliwe że masz głęboko założone wypełnienie. Ja tak mam i czasem ząb się odzywa, zwłaszcza jak się kamień zbierze.

Polecam nitkowanie i płukanie płynem Eludril- powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Sylwia1991 napisał:

Możliwe że masz głęboko założone wypełnienie. Ja tak mam i czasem ząb się odzywa, zwłaszcza jak się kamień zbierze.

Polecam nitkowanie i płukanie płynem Eludril- powinno pomóc.

Nie robiłaś z tym nic? Nie wymieniali plomby? Też masz tak, że tylko przy nagryzaniu twardego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Co jest napisał:

Nie robiłaś z tym nic? Nie wymieniali plomby? Też masz tak, że tylko przy nagryzaniu twardego? 

Nie robiłam bo kolejne otwarcie zęba to już będzie kanałowe. Tak- czasami tak mam że przy nagryzaniu zaboli ale to po kilku dniach przechodzi. Jeśli masz kamień na zębach to też zrób pełną higienizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×