Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Mundzia85

Zaległe alimenty na dziecko

Polecane posty

Witam , place alimenty na córkę, regularnie. Sąd na rozprawie zaznaczył że mam spłacić również zaległości z przed pięciu miesięcy ale nie określił się w jakich ratach natomiast powiedział, że mamy się dogadać z matką dziecka z którą niestety nie idzie się dogadać. Więc wysyłam jej każdego 5go dnia miesiąca alimenty osobnym przelewem, a osobnym zaległości w danej racie , różnie jest to przeważnie 150 zł gdyż najzwyczajniej w świecie nie stać mnie na więcej. Ona straszy że pójdzie do komornika. Czy ten moze siąść na pobory pomimo, że place regularnie alimenty i zaległości ? Dodam, iż tak jak wspomniałem Sąd nie ustalił wysokości raty.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mundzia85 napisał:

Witam , place alimenty na córkę, regularnie. Sąd na rozprawie zaznaczył że mam spłacić również zaległości z przed pięciu miesięcy ale nie określił się w jakich ratach natomiast powiedział, że mamy się dogadać z matką dziecka z którą niestety nie idzie się dogadać. Więc wysyłam jej każdego 5go dnia miesiąca alimenty osobnym przelewem, a osobnym zaległości w danej racie , różnie jest to przeważnie 150 zł gdyż najzwyczajniej w świecie nie stać mnie na więcej. Ona straszy że pójdzie do komornika. Czy ten moze siąść na pobory pomimo, że place regularnie alimenty i zaległości ? Dodam, iż tak jak wspomniałem Sąd nie ustalił wysokości raty.  

Płacąc regularnie, nie ma się zaległości. Owszem komornik siądzie na pobory, zostawi na życie kwotę wolną od zajęcia, to obecnie około 2 250zł. Dobro dziecka najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płacę całe czas odkąd rozstałem się z partnerką, która odeszła do innego i zaczęła robić problemy. Płaciłem dobrowolnie tysiąc złotych , później sam musiałem wynająć mieszkanie związałem się , założyłem swoją rodzinę, zaczęły się schody, nie dawanie dziecka i nie przyjmowanie alimentów, czekaliśmy na rozprawę o alimenty i sąd po prostu przydzielił te alimenty w tył, ja na dziecko zawsze chciałem płacic, nie doszukujcie się, proste pytanie prosta odpowiedź 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×