Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gora70

Rozmyślanie

Polecane posty

Hej,

Mam problem związany w moim obecnym chłopakiem. Ogólnie to ja i mój partner mamy swoje prywatne zdjęcia, Które możemy widzieć tylko my. Ostatnio przeszła przeze mnie taka myśl…zostawiłam telefon odblokowany na jednej z imprez. Teraz tylko gdybam, ale boje się ze ktoś mógłby wkraść się na moja galerie i skraść te zdjecia. Chociaż nie mam jednoznacznych dowódow to ja lubię sobie wmawiać co mogłoby się stać przykrego w przyszłości i nie radzę sobie z tym bo mam przed sobą negatywne scenariusze. W tej określonej sytuacji boje się ze mój partner moglby sobie z tym nie poradzić bo to co zostaje w sieci to zostaje. Czy ja na prawdę dramatyzuje i to jest efekt mojej niestabilności emocjonalnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe jest takie. Po co w ogóle robic takie zdjęcia i trzymać w telefonie który można zgubić  ktoś może ukraść itd? Jesli już są to wg mnie powinniście podejsc do tematu dojrzałe i że świadomością ryzyka i nie że sobie nie poradzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.09.2022 o 20:14, Gora70 napisał:

Teraz tylko gdybam, ale boje się ze ktoś mógłby wkraść się na moja galerie i skraść te zdjecia. Chociaż nie mam jednoznacznych dowódow to ja lubię sobie wmawiać co mogłoby się stać przykrego w przyszłości i nie radzę sobie z tym bo mam przed sobą negatywne scenariusze. W tej określonej sytuacji boje się ze mój partner moglby sobie z tym nie poradzić bo to co zostaje w sieci to zostaje. Czy ja na prawdę dramatyzuje i to jest efekt mojej niestabilności emocjonalnej?

Troche tak, ale i nie - tzn. internet z dzis, a z kiedys to sporo inne swiaty tzn. jest dzis wiekszy MATRIX! i mozliwosci Firm budujacych programy-internet...

dlatego polecam o wiele wieksze wlaczyc ograniczone zaufanie
+ jak tylko mozna do min. unikac trzymania wrazliwych danych w tym Medium - i wiekszosci zrodlach - a jak juz to na Dyskach z szyfrowaniem w tle, ktore bedziesz miec u siebie i poza polaczeniem z internetem - oraz zainteresuj sie TEMATEM szyfrowania danych to bedzie wrecz Klucz dla Ciebie - i pozniej ich trzymanie - wysylka bedzie o wiele bezpieczejsze...

Temat jest tez o tyle dzis Powazny, ze G o o g l e trzyma Lape na systemie mobile - Android i co wazne wiele osob ma zablokowane w tym systemie dojscie do SuperAdmina z dojsciem do waznych danych systemowych... co jest absurdem! jak i poczatkiem waznego kroku-drogi do budowy MATRIXA w sprzyjajcych o wiele bardziej warunkach (oczywiscie dla G. i wspolnikow z rzadem USA dzis tak samo)... jak i w wielu kwestiach pozwalaja sobie na zbyt wiele! - z automatyzacja w tle, ktora potrafi popelniac na dzis wiele karygodnych bledow!, ktore im uchodza czesto plazem

+jak i wyszlo do dzis wiele klamstw z ich strony, ktore dotycza bardzo duzej ilosc razacych uchybien z inwigilcaj jak i wykradaniem danych w tle... a w tym tez spora role odgrywaja wspolnicy np. producenci glownie sprzetow elektronicznych. Plus dane na serwerach w Chmurze u nich i innych... to tez temat wart uwagi pod za i przeciw!

Systemy operacyjne +Smartfon jest to dzis najbardziej  zagrazajace Urządzenie  na wielu plaszczyznach dla Ludzkosci (poza wyjatkami, ktorych jest b. maly % w stosunku do milardow) -  i nalezy operowac b. obszerna/fachowa wiedza, aby byc w miare bezpiecznym... sa tez Plusy ma sie rozumiec, ale minusy sa o wiele bardziej niebzpieczne.

Edytowano przez MakePEACE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MakePEACE napisał:

Teraz tylko gdybam, ale boje się ze ktoś mógłby wkraść się na moja galerie i skraść te zdjecia. Chociaż nie mam jednoznacznych dowódow to ja lubię sobie wmawiać co mogłoby się stać przykrego w przyszłości i nie radzę sobie z tym bo mam przed sobą negatywne scenariusze. W tej określonej sytuacji boje się ze mój partner moglby sobie z tym nie poradzić bo to co zostaje w sieci to zostaje. Czy ja na prawdę dramatyzuje i to jest efekt mojej niestabilności emocjonalnej?

Troche tak, ale i nie - tzn. internet z dzis, a z kiedys to sporo inne swiaty tzn. jest dzis wiekszy MATRIX! i mozliwosci Firm budujacych programy-internet...

dlatego polecam o wiele wieksze wlaczyc ograniczone zaufanie
+ jak tylko mozna do min. unikac trzymania wrazliwych danych w tym Medium - i wiekszosci zrodlach - a jak juz to na Dyskach z szyfrowaniem w tle, ktore bedziesz miec u siebie i poza polaczeniem z internetem - oraz zainteresuj sie TEMATEM szyfrowania danych to bedzie wrecz Klucz dla Ciebie - i pozniej ich trzymanie - wysylka (zaszyfrowanych danych pod np. klucz) bedzie o wiele bezpieczejsza...

Temat jest tez o tyle dzis Powazny, ze G o o g l e trzyma Lape na systemie mobile - Android i co wazne wiele osob ma zablokowane w tym systemie dojscie do SuperAdmina z dojsciem do waznych danych systemowych... co jest absurdem! jak i poczatkiem waznego kroku-drogi do budowy MATRIXA w sprzyjajcych o wiele bardziej warunkach (oczywiscie dla G. i wspolnikow z rzadem USA dzis tak samo)... jak i w wielu kwestiach pozwalaja sobie na zbyt wiele! - z automatyzacja w tle, ktora potrafi popelniac na dzis wiele karygodnych bledow!, ktore im uchodza czesto plazem

+jak i wyszlo do dzis wiele klamstw z ich strony, ktore dotycza bardzo duzej ilosc razacych uchybien z inwigilacja jak i wykradaniem danych w tle... a w tym tez spora role odgrywaja wspolnicy np. producenci glownie sprzetow elektronicznych.
Plus dane na serwerach w Chmurze u nich i innych... to tez temat wart uwagi pod za i przeciw!

Systemy operacyjne +Smartfon jest to dzis najbardziej  zagrazajace Urządzenie  na wielu plaszczyznach dla Ludzkosci (poza wyjatkami, ktorych jest b. maly % w stosunku do miliardow) -  i nalezy operowac b. obszerna/fachowa wiedza, aby byc w miare bezpiecznym... sa tez Plusy ma sie rozumiec, ale minusy sa o wiele bardziej niebzpieczne.

Edytowano przez MakePEACE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecko we mgle_
Dnia 2.09.2022 o 20:14, Gora70 napisał:

Hej,

Mam problem związany w moim obecnym chłopakiem. Ogólnie to ja i mój partner mamy swoje prywatne zdjęcia, Które możemy widzieć tylko my. Ostatnio przeszła przeze mnie taka myśl…zostawiłam telefon odblokowany na jednej z imprez. Teraz tylko gdybam, ale boje się ze ktoś mógłby wkraść się na moja galerie i skraść te zdjecia. Chociaż nie mam jednoznacznych dowódow to ja lubię sobie wmawiać co mogłoby się stać przykrego w przyszłości i nie radzę sobie z tym bo mam przed sobą negatywne scenariusze. W tej określonej sytuacji boje się ze mój partner moglby sobie z tym nie poradzić bo to co zostaje w sieci to zostaje. Czy ja na prawdę dramatyzuje i to jest efekt mojej niestabilności emocjonalnej?

Wystarczyłoby żebyś zgubiła lub ktoś ukradlby ci telefon. Kiedyś trzymałam na swoim pendrive zdjęcia, nie żadne pikantne ale takie subtelne - w stroju kąpielowym lub bieliźnie. Niestety pendrive zniknął, rozpłynął się w powietrzu. Nie jest to fajne uczucie nie wiedzieć kto ogląda nasze zdjęcia i gdzie one mogą teraz być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dziecko we mgle_ napisał:

Wystarczyłoby żebyś zgubiła lub ktoś ukradlby ci telefon. Kiedyś trzymałam na swoim pendrive zdjęcia, nie żadne pikantne ale takie subtelne - w stroju kąpielowym lub bieliźnie. Niestety pendrive zniknął, rozpłynął się w powietrzu. Nie jest to fajne uczucie nie wiedzieć kto ogląda nasze zdjęcia i gdzie one mogą teraz być. 

Polecam edu z zakresu SZYFROWANIA chomikowanych wrazliwych danych-fotek itp.
nawet folder na haslo lub spakowana paczka... oraz min. 2kopie! im dane naj wazne i na 2 nosnikach! / drugi najlepiej, aby nie byl w uzyciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×