Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
PolaMela

In vitro z komórką dawczyni cz.6

Polecane posty

29 minut temu, Ada23 napisał:

Tnf-alfa tez mam taki wysoki,dr powiedział ,że dołożymy Encorton,pozostałe cytokiny też albo za dużo albo za mało ale o tym nic nie mówił.U mnie Nk maciczne niby ok.a we krwi troche za duze i na to tez Encorton.

Werka44, lekarz kazał Ci obniżyc cytokiny do transferu Encortonem?Widzisz różnicę między poprzednim wynikiem a tym ostatnim?Nie wiem jak Twoj lekarz do tego podchodzi ale moj tylko raz kazał mi zbadać cytokiny  i powiedzial ze dołożymy Encorton kilka dni przed transferem ,może Twoj jest bardziej ostrożny i chce wyreguować przed transferem  ,nie mam pojęcia czy to się da  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kammka7 napisał:

Jeżeli na tak wczesnym etapie ciazy już mam problemy z ciśnieniem (w 1 trymestrze takich nie miałam) to mam większe szanse, że na późniejszym etapie to nadciśnienie się rozwinie pomimo brania dopegytu? Czy jest szansa, że to się unormuje? 

Ja mam tak przeważnie że pierwsze cisnienie mam np 125/91, a zaraz kolejny pomiar jest 117/81. Przeważnie ten drugi pomiar jest niższy. Często też nie czekam aż 10 min przed zmierzeniem tylko mierze chwilę po tym jak usiądę i założe aparat.

Pamiętam jak opisywałaś swoją historię. Między innymi przez to zwracam szczególną uwagę na cisnienie. Dziękuję Ci bardzo za pomoc.

Masz ogolnie niskie, nie wolno mierzyć tuż po ruchu bo jest fałszywie zawyżone. Niestety nadciśnienie z czasem może się rozwinąć choć nie musi. Od 20 tyg zaczyna się ryzyko stanu przedrzucawkowego czyli nadciśnienia indukowanego ciążą, jeśli się nakłada na pierwotne nadciśnienie tak jak było u mnie to efekt często smutny. Ale dobra kontrola znacznie zmniejsza ryzyko plus stosowanie acardu 150. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PolaMela napisał:

Masz ogolnie niskie, nie wolno mierzyć tuż po ruchu bo jest fałszywie zawyżone. Niestety nadciśnienie z czasem może się rozwinąć choć nie musi. Od 20 tyg zaczyna się ryzyko stanu przedrzucawkowego czyli nadciśnienia indukowanego ciążą, jeśli się nakłada na pierwotne nadciśnienie tak jak było u mnie to efekt często smutny. Ale dobra kontrola znacznie zmniejsza ryzyko plus stosowanie acardu 150. 

Byłam dzis u lekarza I dziecko jest nawet 2 dni większe na usg w porównaniu do ciazy liczonej od dnia ostatniej miesiączki. Cisnienie póki co spadło i mam nadzieje ze takie pozostanie. Lekarz powiedział że w razie czego będziemy modyfikować leczenie i zwiększać dawkę. Acard 150 biorę od dawna plus codziennie clexane. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei przygotowania do transferu ale szału nie ma bo w 10dc endometrium tylko 7 mm 😞 mam nadzieje ze jeszcze urośnie bo akurat z tym wcześniej nie było problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez sie przygotowuję do transferu,we wrześniu przełożony poniewaz w macicy byla jakas zmiana,ktora okazala sie przerosnietym edno. Obawiam się,że moje endometrium słabo urośnie ponieważ mam cykl sztuczny i Estrofem tylko 2x1.Zawsze mialam 3x1 za tydzień pogląd to będzie wiadomo jak rośnie na takiej dawce

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Ada23 napisał:

Tez sie przygotowuję do transferu,we wrześniu przełożony poniewaz w macicy byla jakas zmiana,ktora okazala sie przerosnietym edno. Obawiam się,że moje endometrium słabo urośnie ponieważ mam cykl sztuczny i Estrofem tylko 2x1.Zawsze mialam 3x1 za tydzień pogląd to będzie wiadomo jak rośnie na takiej dawce

To dawaj koniecznie znać, ja jadę znów dzisiaj, w zasadzie teraz co drugi dzień. Mam już Divigel w dawce 4x2 plus arginina w saszetkach (wyjątkowo paskudne). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PolaMela napisał:

To dawaj koniecznie znać, ja jadę znów dzisiaj, w zasadzie teraz co drugi dzień. Mam już Divigel w dawce 4x2 plus arginina w saszetkach (wyjątkowo paskudne). 

Dam znać😄 w przyszły piątek podgląd.A dlaczego nie dali Ci Estrofemu,moze lepiej by się wchłaniał niz Divigel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ada23 napisał:

Dam znać😄 w przyszły piątek podgląd.A dlaczego nie dali Ci Estrofemu,moze lepiej by się wchłaniał niz Divigel?

Słabo, endo nie chce rosnąć 😞 brałam Estrofem wiele razy, Divigel ponoć się lepiej przyswaja bo to wcierany żel. Stezenie we krwi mam wysokie, 235. Następna kontrola w niedziele i decyzja czy kasujemy cykl czego się bardzo boje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2022 o 14:40, Ada23 napisał:

Tnf-alfa tez mam taki wysoki,dr powiedział ,że dołożymy Encorton,pozostałe cytokiny też albo za dużo albo za mało ale o tym nic nie mówił.U mnie Nk maciczne niby ok.a we krwi troche za duze i na to tez Encorton.

Chyba dawka 20 Encortonu zadzialala, bo NK teraz spadly do 17 z 25.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak u Was przebiega przygotowanie do transferu? Ja zupelny świeżak w tym temacie, ale z instrukcji, ktore dostalam od lekarza  cos mi nie pasuje. Po zbiciu Nk mam zaczac przygotowania do transferu i  brac od 1-3 dzien cyklu Encorton dalej w dawce 20, Estrofen 3 x1 dzien, Prograf, Acard i zjawić sie w 12 dniu cyklu na usg. To bedzie w ogole pierwsze usg ( żadnego nie bylo robionego takoego kontrolnego czy po wczesniejszej stymulacji z 1 pecherz nic sie tam nie przyplątało) i dopiero w 12 dniu zrobic badania hormonalne.  Czy jest to dobre rozwiazanie? Cos mi tu brakuje wiekszego nadzoru lekarskiego. Moze panikuję, ale cos widzę po Waszych przygotowaniach, że u mnie idzie inaczej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Werka44 napisał:

A jak u Was przebiega przygotowanie do transferu? Ja zupelny świeżak w tym temacie, ale z instrukcji, ktore dostalam od lekarza  cos mi nie pasuje. Po zbiciu Nk mam zaczac przygotowania do transferu i  brac od 1-3 dzien cyklu Encorton dalej w dawce 20, Estrofen 3 x1 dzien, Prograf, Acard i zjawić sie w 12 dniu cyklu na usg. To bedzie w ogole pierwsze usg ( żadnego nie bylo robionego takoego kontrolnego czy po wczesniejszej stymulacji z 1 pecherz nic sie tam nie przyplątało) i dopiero w 12 dniu zrobic badania hormonalne.  Czy jest to dobre rozwiazanie? Cos mi tu brakuje wiekszego nadzoru lekarskiego. Moze panikuję, ale cos widzę po Waszych przygotowaniach, że u mnie idzie inaczej. 

Nie stresuj się, ja tak zwykle miałam jak piszesz. Teraz częściej bo endometrium po lyzeczkowaniu się nie zdegenerowało niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PolaMela, przykro 😞 Werka, standardowo jest na początku cyklu, potem około 11,12 dc na ocenę endometrium i ustalany transfer albo jeszcze jedna wizyta gdyby endometrium było za małe lub inne komplikacje. Ja zawsze tak miałam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny za info, przez to czytanie forum Ovufriend widzę wszystko w czarnych barwach i panika.

PolaMela- przykro mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×