Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
PolaMela

In vitro z komórką dawczyni cz.6

Polecane posty

Dnia 29.09.2022 o 09:08, PolaMela napisał:

U mnie niestety w tym cyklu nie będzie transferu, nieprawidłowe wartości hormonów na starcie ;( 

PolaMela mialaś zlecone badanie estradiolu i prog.na początku cyklu?progesteron mialaś za wysoki?Ja bylam przygotowywana do transferu we wrześniu brałam już Estrofem ale na podglądzie endometrium lekarz zauważył jakąś zmiane w macicy może polip i transfer narazie odłożony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2022 o 14:27, Werka44 napisał:

Cześć dziewczyny! nastąpił ten moment, ze dołączam do Was, bo jadę z Wami na tym samym trudnym wózku- KD. AMH-0,54, reszta wynikow w normach. On tez OK.

Po 1szej procedurze na wlasnych komorkach rok temu - 4 pobrane i prawidlowe= słaby rozwój, brak blastocyst; rozjuszona wynikiem podeszlm do 2giej ( dhea, omega etc) i klapa absolutna- 1 pusty pęcherzyk. Cialo nie moglo dac mi bardziej dosadnie dac znac, ze nic z wlasnych nie bedzie. Rozgoryczenie, żal gdzies tkwi, ale czasu nie cofnę i altualnie czakaja na nas 4 blastki w Invicta z Kd. Transfer blizej nieokreslony, bo  wyszły mi wysokie NK=25 oraz rozjechane cytokiny. Trwa stalilizacja i zbijanie Encortonem 20 mg. Moze pazdziernik transfer. Dopinguje Wam mocno i jestescie dla mnie mocny wsparciem z Wasza ogromną determinacją. 

Werka 44,ja tez mam rozjechane cytokiny ,podwyższone Nk we krwi ,bo w macicy niby ok.i  Kiry też nie bardzo,do transferu mam mieć dodatkowo Accofil nie wiem czy pomoże ale lekarz zlecił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, PolaMela napisał:

Czesc dziewczyny co u Was, jakieś transfery się szykują? Ja mam nadzieje ze w najbliższym cyklu uda się podejść 🙂 mam cały plan rozpisany z lekami i wielkie marzenie żeby w koncu się udało. 

PolaMela czy poza Estrofem i progesteronem masz dołożone inne leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem w Gdyni, ale transfer w Gdansku.  Ty gdzie jestes? Znowu utknelam, bo mam opryszczkę, wiec badanie cytokin i Nk przesuniete o ok 3 tyg. To czekanie najbardziej irytuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, PolaMela napisał:

Czesc dziewczyny co u Was, jakieś transfery się szykują? Ja mam nadzieje ze w najbliższym cyklu uda się podejść 🙂 mam cały plan rozpisany z lekami i wielkie marzenie żeby w koncu się udało. 

hej, ja tuz przed kontrolnym badaniem obnizki NK zlapalam opryszczkę, wiec znowy poślizg mam by ustalic plan dzialania. Tak chcialam w pazdzierniku miec transfer i raczej klapa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ada23 napisał:

Werka 44,ja tez mam rozjechane cytokiny ,podwyższone Nk we krwi ,bo w macicy niby ok.i  Kiry też nie bardzo,do transferu mam mieć dodatkowo Accofil nie wiem czy pomoże ale lekarz zlecił.

Pewnie nie zaszkodzi. trzymam kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Werka44 napisał:

Hej, jestem w Gdyni, ale transfer w Gdansku.  Ty gdzie jestes? Znowu utknelam, bo mam opryszczkę, wiec badanie cytokin i Nk przesuniete o ok 3 tyg. To czekanie najbardziej irytuje. 

Ja w Warszawie,wiesz mi lekarz nie kazał powtarzać cytokin i Nk tylko jedno badanie zeby wiedział jak to u mnie wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ada23 napisał:

PolaMela czy poza Estrofem i progesteronem masz dołożone inne leki?

Jeszcze nie zaczęłam cyklu ale będę miała estrogeny progesteron encorton acard clexane accofil i Smoflipid. Dużo tego. Hormony mam badane na początku, ostatnio miałam za wysoki estrogen a nie progesteron 😞 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, PolaMela napisał:

Jeszcze nie zaczęłam cyklu ale będę miała estrogeny progesteron encorton acard clexane accofil i Smoflipid. Dużo tego. Hormony mam badane na początku, ostatnio miałam za wysoki estrogen a nie progesteron 😞 

PolaMela a to poziom estrogenu na początku cyklu tez ma znaczenie?myślałam ,ze tylko progesteron.Nigdy u mnie nikt nie patrzyl na estrogen na początku cyklu.A to jaki powinien byc estradiol na początku cyklu?A jak jest wysoki na początku cyklu to na co wpływa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Ada23 napisał:

Ja w Warszawie,wiesz mi lekarz nie kazał powtarzać cytokin i Nk tylko jedno badanie zeby wiedział jak to u mnie wygląda

Hmm Ja juz mialam robione 2 badania. 1sze na samym początku i wyszlo NK =25, po miesiącu na Encontronie 10 znowu 2gie badanie i brak jakiegokolwiek spadku. Teraz dawka 20 i ma byc znowu badanie. Nie wiem co to zmieni, bo pewniw i tak ten Encorton mi posany juz bedzie na dluzej i tylko kwestia dawki. A badanie z cytokinami 850 zl... eh

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ada23 napisał:

PolaMela a to poziom estrogenu na początku cyklu tez ma znaczenie?myślałam ,ze tylko progesteron.Nigdy u mnie nikt nie patrzyl na estrogen na początku cyklu.A to jaki powinien byc estradiol na początku cyklu?A jak jest wysoki na początku cyklu to na co wpływa?

Nie jestem pewna ale wydaje mi się ze świadczy o przedwczesnej dojrzałości endometrium. U mnie przed włączeniem estrogenów ma być poniżej 50. Wiesz co pewnie to są szczegóły ale każdy drobiazg który zwiększa szanse warto ogarnąć.

Edytowano przez PolaMela
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2022 o 06:57, PolaMela napisał:

Czesc dziewczyny co u Was, jakieś transfery się szykują? Ja mam nadzieje ze w najbliższym cyklu uda się podejść 🙂 mam cały plan rozpisany z lekami i wielkie marzenie żeby w koncu się udało. 

Ja pewnie do kolejnego transferu pójdę w immunoglobuliny. U nas ewidentnie problem immunologiczny. Mam kilka badań do wykonania, kolejna konsultacja u immunologa w listopadzie, także transfer pewnie dopiero w styczniu (grudzień odpuszczam ze względu na wyjazdową imprezę firmową i święta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, DalekoDo napisał:

Ja pewnie do kolejnego transferu pójdę w immunoglobuliny. U nas ewidentnie problem immunologiczny. Mam kilka badań do wykonania, kolejna konsultacja u immunologa w listopadzie, także transfer pewnie dopiero w styczniu (grudzień odpuszczam ze względu na wyjazdową imprezę firmową i święta).

DalekoDo skąd wiesz,że masz problem immuno?robiłaś jakieś badania immunologiczne,co na to immunolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2022 o 10:17, PolaMela napisał:

Nie jestem pewna ale wydaje mi się ze świadczy o przedwczesnej dojrzałości endometrium. U mnie przed włączeniem estrogenów ma być poniżej 50. Wiesz co pewnie to są szczegóły ale każdy drobiazg który zwiększa szanse warto ogarnąć.

Czy orientujesz się czy estradiol 115 w 2dc dyskalifikuje z podejścia na cyklu naturalnym? Progesteron mam 0 31.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AsiaWin napisał:

Czy orientujesz się czy estradiol 115 w 2dc dyskalifikuje z podejścia na cyklu naturalnym? Progesteron mam 0 31.

Niestety nie wiem jak jest na cyklu naturalnym, wydaje mi się ze nie dyskwalifikuje, ale lepiej zapytaj swojego lekarza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PolaMela napisał:

Niestety nie wiem jak jest na cyklu naturalnym, wydaje mi się ze nie dyskwalifikuje, ale lepiej zapytaj swojego lekarza. 

Dziękuję, jutro mam wizytę  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do dziewczyn ,które miały histerosopie jak długo pi zabiegu miałyście krwawienie lub plamienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2022 o 13:46, Ada23 napisał:

DalekoDo skąd wiesz,że masz problem immuno?robiłaś jakieś badania immunologiczne,co na to immunolog?

Tak - robiłam badania immunologiczne. Problem immuno, który wyszedł to Allo MLR na poziomie 0%. Immunolog zalecił szczepienia limfocytami, ale nie pomogły. Dlatego kolejny krok to prawdopodobnie immunoglobuliny - kolejna wizyta u immunologa w listopadzie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Ada23 napisał:

Pytanie do dziewczyn ,które miały histerosopie jak długo pi zabiegu miałyście krwawienie lub plamienie?

U mnie 2 dni.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2022 o 21:06, PolaMela napisał:

Niestety nie wiem jak jest na cyklu naturalnym, wydaje mi się ze nie dyskwalifikuje, ale lepiej zapytaj swojego lekarza. 

Jestem po wizycie i Wam napiszę, może się którejś przyda. Estradiol pow. 100 w 2dc to już świadczy o rosnącym pęcherzyku.  Dzisiaj 4dc mam pęcherzyk 16mm, niebawem owulacja a tu jeszcze okres trwa!!! Endometrium nie ma szans urosnac do czasu owulacji. Chyba Estradiol powinien być taki jak PolaMela pisałaś, nie więcej niż 50. Mój czas na transfer jeszcze nie nadszedł  😉

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie estradiol w 2 dniu 17 a prog 0.75 wiec dziś w 3 dniu jadę na ocenę usg. Oby w tym cyklu już można było walczyć 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, PolaMela napisał:

U mnie estradiol w 2 dniu 17 a prog 0.75 wiec dziś w 3 dniu jadę na ocenę usg. Oby w tym cyklu już można było walczyć 

Trzymam kciuki! Powodzenia 🙂 wracaj z dobrymi wiadomościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, AsiaWin napisał:

Trzymam kciuki! Powodzenia 🙂 wracaj z dobrymi wiadomościami.

Zaczynam …. Endometrium cieniutkie 2.5 jak trzeba, włączamy Divigel 4x1. Plus cala masa OTC typu Folian, DHA itd… Kontrola za tydzień. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2022 o 18:55, Ada23 napisał:

Ja w Warszawie,wiesz mi lekarz nie kazał powtarzać cytokin i Nk tylko jedno badanie zeby wiedział jak to u mnie wygląda

hej, mam wyniki cytokin i nie wiem czy to blokuje przygotowania do transferu, bo TNF-alfa 5990, a interleukina :2,4,10 oraz FN gamma ponizej progu 274, tylko interl.  6 w normie. 

Na NK jeszcze czekam. 

Dziewczyny co myślicie? Ada masz jakies info?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czy któraś z Was oprócz PolaMela miała problemy z ciśnieniem w ciazy ? Jakie dostałyście zalecenia ? Czy leki Wam pomogły? Ja jutro idę do lekarza i pewnie dostane dopegyt. Jestem załamana. Od kilku tygodni miałam cisnienie podwyższone, ale nadal w normie <140/90 czasem zdarzały się skoki do 150/99 ale to jak zmierzyłam cisnienie z biegu bez odpoczynku,  wynik zaraz się obniżał przy drugim pomiarze, ale dziś to jest dramat 😞 od godziny 140-150/90-99. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kammka7 napisał:

Dziewczyny czy któraś z Was oprócz PolaMela miała problemy z ciśnieniem w ciazy ? Jakie dostałyście zalecenia ? Czy leki Wam pomogły? Ja jutro idę do lekarza i pewnie dostane dopegyt. Jestem załamana. Od kilku tygodni miałam cisnienie podwyższone, ale nadal w normie <140/90 czasem zdarzały się skoki do 150/99 ale to jak zmierzyłam cisnienie z biegu bez odpoczynku,  wynik zaraz się obniżał przy drugim pomiarze, ale dziś to jest dramat 😞 od godziny 140-150/90-99. 

Pamiętaj ze jeśli będziesz mierzyła co 5 min to każde kolejne będzie wyższe, wydziela się wtedy hormon stresu który je nakręca. Jeśli nigdy nie brałaś Dopegytu to weźmiesz i po sprawie 🙂 nie stresuj się. Na jakim jesteś etapie in vitro?

i nigdy nie mierz bezpośrednio po wysiłku, tylko po 10-15 min odpoczynku! To pierwsze nie ma prawa być prawidłowe i to jest fizjologia. A niepotrzebnie masz stres. 

Edytowano przez PolaMela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PolaMela napisał:

Pamiętaj ze jeśli będziesz mierzyła co 5 min to każde kolejne będzie wyższe, wydziela się wtedy hormon stresu który je nakręca. Jeśli nigdy nie brałaś Dopegytu to weźmiesz i po sprawie 🙂 nie stresuj się. Na jakim jesteś etapie in vitro?

i nigdy nie mierz bezpośrednio po wysiłku, tylko po 10-15 min odpoczynku! To pierwsze nie ma prawa być prawidłowe i to jest fizjologia. A niepotrzebnie masz stres. 

Dziękuję Ci Kochana,  uspokoiłaś mnie. Od wczoraj biorę dopegyt 3x1,  nigdy wcześniej nie brałam leków na nadciśnienie,  bo zawsze miałam 120/80. Jestem w 16 tygodniu ciazy. Już wczoraj wieczorem to cisnienie spadło do ok  120/83. Dziś byłam zbadać krew, mocz i lecę do lekarza zobaczyć jak dziecko rośnie. Tydzień temu w poniedziałek było wszystko ok, ale uspokoję się jeżeli i dziś zobaczę że przyrost jest dobry. Ten lek nie szkodzi dziecku nawet gdybym brała go do końca ciazy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Kammka7 napisał:

Dziękuję Ci Kochana,  uspokoiłaś mnie. Od wczoraj biorę dopegyt 3x1,  nigdy wcześniej nie brałam leków na nadciśnienie,  bo zawsze miałam 120/80. Jestem w 16 tygodniu ciazy. Już wczoraj wieczorem to cisnienie spadło do ok  120/83. Dziś byłam zbadać krew, mocz i lecę do lekarza zobaczyć jak dziecko rośnie. Tydzień temu w poniedziałek było wszystko ok, ale uspokoję się jeżeli i dziś zobaczę że przyrost jest dobry. Ten lek nie szkodzi dziecku nawet gdybym brała go do końca ciazy ? 

Nie, jest całkowicie bezpieczny. Można brać maksymalnie 4x2 tabl. Jesteś w okresie w którym ostatecznie tworzy się łożysko i pilnowanie ciśnienia teraz właśnie jest najważniejsze; to dokładnie ten czas w którym ja poległam. Jesli Dopegyt daje radę to super, jeśli nie to pisz, powiem Ci co dalej. Ten temat mam w małym palcu, raz z własnego zawodowego doświadczenia a dwa z własnej sytuacji 😞

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PolaMela napisał:

Nie, jest całkowicie bezpieczny. Można brać maksymalnie 4x2 tabl. Jesteś w okresie w którym ostatecznie tworzy się łożysko i pilnowanie ciśnienia teraz właśnie jest najważniejsze; to dokładnie ten czas w którym ja poległam. Jesli Dopegyt daje radę to super, jeśli nie to pisz, powiem Ci co dalej. Ten temat mam w małym palcu, raz z własnego zawodowego doświadczenia a dwa z własnej sytuacji 😞

Jeżeli na tak wczesnym etapie ciazy już mam problemy z ciśnieniem (w 1 trymestrze takich nie miałam) to mam większe szanse, że na późniejszym etapie to nadciśnienie się rozwinie pomimo brania dopegytu? Czy jest szansa, że to się unormuje? 

Ja mam tak przeważnie że pierwsze cisnienie mam np 125/91, a zaraz kolejny pomiar jest 117/81. Przeważnie ten drugi pomiar jest niższy. Często też nie czekam aż 10 min przed zmierzeniem tylko mierze chwilę po tym jak usiądę i założe aparat.

Pamiętam jak opisywałaś swoją historię. Między innymi przez to zwracam szczególną uwagę na cisnienie. Dziękuję Ci bardzo za pomoc.

Edytowano przez Kammka7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Werka44 napisał:

hej, mam wyniki cytokin i nie wiem czy to blokuje przygotowania do transferu, bo TNF-alfa 5990, a interleukina :2,4,10 oraz FN gamma ponizej progu 274, tylko interl.  6 w normie. 

Na NK jeszcze czekam. 

Dziewczyny co myślicie? Ada masz jakies info?

 

Tnf-alfa tez mam taki wysoki,dr powiedział ,że dołożymy Encorton,pozostałe cytokiny też albo za dużo albo za mało ale o tym nic nie mówił.U mnie Nk maciczne niby ok.a we krwi troche za duze i na to tez Encorton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×