Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Czesc. Czy ktos moglby mi pomoc? Mam problem z nową pracą i umową a właściwie jej brakiem. Zostałam zatrudniona w pewnej firmie. Zaczęłam pracę bez umowy, zadnej, ani zlecenie ani o pracę poniewaz dostalam skierowanie na badania medycyny pracy i czekalam na termin kiedy moge tam się zjawić. W między czasie pracowałam juz tej firmie, byłam tam 2 dni po czym okazalo sie ze firma jest na skraju bankructwa nie ma kto pracowac, nie ma pieniędzy nie ma nic. Zrezygnowałam. I teraz moje pytanie. Czy mozna jakos odzyskac pieniędze za te 2 dni które przepracowałam? Czy raczej nie masz szans, bo nic nie udowodnie. Dziekuje za odpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kokololo napisał:

Czesc. Czy ktos moglby mi pomoc? Mam problem z nową pracą i umową a właściwie jej brakiem. Zostałam zatrudniona w pewnej firmie. Zaczęłam pracę bez umowy, zadnej, ani zlecenie ani o pracę poniewaz dostalam skierowanie na badania medycyny pracy i czekalam na termin kiedy moge tam się zjawić. W między czasie pracowałam juz tej firmie, byłam tam 2 dni po czym okazalo sie ze firma jest na skraju bankructwa nie ma kto pracowac, nie ma pieniędzy nie ma nic. Zrezygnowałam. I teraz moje pytanie. Czy mozna jakos odzyskac pieniędze za te 2 dni które przepracowałam? Czy raczej nie masz szans, bo nic nie udowodnie. Dziekuje za odpowiedzi 

Nie. Nie miałaś umowy, więc nikomu nic nie udowodnisz. Masz nauczkę na przyszłość - najpierw umowa, potem obowiązki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię_żelki

Szkoda ze nie podpisywałaś chociaż zleconki. Ja bym spróbowała tam zadzwonić i pojechać, zgłosić się do sekretariatu firmy. Pracowałaś bez umowy, nie popieram czegoś takiego jak straszenie pracodawcy kontrolami, ale możesz spróbować powiedzieć im przez telefon że jeśli Ci nie zapłacą, to na nich naslesz kontrolę - chociaż jeśli są w upadłości to pewnie im to obojętne. Ale proboj bo pieniądze i tak Ci się należą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię_żelki

Wiele firm bierze na próbę bez umowy na kilka dni i wywiązują się z wypłacania dniowek za dni próby, więc nie wolno się poddawać i trzeba walczyć o swoje, nawet o te przysłowiowe parę groszy. 

Edytowano przez lubię_żelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2022 o 21:38, lubię_żelki napisał:

Wiele firm bierze na próbę bez umowy na kilka dni i wywiązują się z wypłacania dniowek za dni próby, więc nie wolno się poddawać i trzeba walczyć o swoje, nawet o te przysłowiowe parę groszy. 

Bzdura. Takie propozycje ze strony firmy dą niezgodne z prawem pracy. To że to robią nie zmienia tego, że to niezgodne z prawem.

Pracownik nie powinien palcem ruszyć bez umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię_żelki
Dnia 18.09.2022 o 14:42, Foko Loko napisał:

Bzdura. Takie propozycje ze strony firmy dą niezgodne z prawem pracy. To że to robią nie zmienia tego, że to niezgodne z prawem.

Pracownik nie powinien palcem ruszyć bez umowy.

Ale bzdura co? To że tak robią czy to że to niezgodne z prawem pracy? 

Czy ja gdzieś napisałam, że to jest zgodne z prawem pracy? 

Może znam to z doświadczenia a nie z suchej teorii, bo zajmuję się tymi sprawami? 

Myślisz, że wszyscy pracodawcy i firmy w Polsce przestrzegają prawa pracy? 

Edytowano przez lubię_żelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lubię_żelki napisał:

Ale bzdura co? To że tak robią czy to że to niezgodne z prawem pracy? 

Czy ja gdzieś napisałam, że to jest zgodne z prawem pracy? 

Może znam to z doświadczenia a nie z suchej teorii, bo zajmuję się tymi sprawami? 

Myślisz, że wszyscy pracodawcy i firmy w Polsce przestrzegają prawa pracy? 

To, że firmy to robią i że pracownicy się na to godzą. Jak firma nie działa zgodnie z prawem pracy to się to zgłasza, a nie pozwala na takie działania. Po co pracować u kogoś, kto ma problem z prawem pracy? To tylko proszenie się o późniejsze kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię_żelki
2 minuty temu, Foko Loko napisał:

To, że firmy to robią i że pracownicy się na to godzą. Jak firma nie działa zgodnie z prawem pracy to się to zgłasza, a nie pozwala na takie działania. Po co pracować u kogoś, kto ma problem z prawem pracy? To tylko proszenie się o późniejsze kłopoty.

No niestety na dużą skalę tak działają firmy, zwłaszcza te mniejsze czy średnie. Te znane ogólnopolskie czy zagraniczne to nie, ale bardziej lokalne firmy już tak. To są niestety grube przegięcia i nadużycia, ale zdarzają się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lubię_żelki napisał:

No niestety na dużą skalę tak działają firmy, zwłaszcza te mniejsze czy średnie. Te znane ogólnopolskie czy zagraniczne to nie, ale bardziej lokalne firmy już tak. To są niestety grube przegięcia i nadużycia, ale zdarzają się. 

No i pracownicy się na to zgadzają, a potem jest kuku i płacz, bo januszex. A wystarczy po pierwsze nie zgadzać się na pracę bez umowy, a po drugie raportować to od razu do PIP. Przyjdzie kontrola raz, drugi, trzeci, dostaną karę to sie nauczą. 

Szczerze za to kocham korpo, że tu nie ma opcji takich jazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię_żelki
13 minut temu, Foko Loko napisał:

No i pracownicy się na to zgadzają, a potem jest kuku i płacz, bo januszex. A wystarczy po pierwsze nie zgadzać się na pracę bez umowy, a po drugie raportować to od razu do PIP. Przyjdzie kontrola raz, drugi, trzeci, dostaną karę to sie nauczą. 

Szczerze za to kocham korpo, że tu nie ma opcji takich jazd.

A za pracę w nadgodzinach, która prawie zawsze występuje w korporacjach? Są zawsze jakieś plusy i minusy. Ale tak, pod względem stałości samego zatrudnienia, elastycznych godzin pracy, elastycznego rodzaju pracy (home office), pakietów socjalnych też wolę korpo. Tylko te wstrętne nadgodziny. Tu zawsze był minus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię_żelki

Mobbing w pracy. To powszechnie występujące zjawisko. Nie twierdzę, że wszędzie. Ale doświadczyłam w kilku firmach i ostatnimi czasy interesuje się tym tematem. Ten cały januszex to właśnie nic innego jak mobbing. 

Kiedyś pojęcie znane mi tylko z teorii. Dziś niestety jestem po wielu latach doświadczeń mobbingu i dyskryminacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lubię_żelki napisał:

A za pracę w nadgodzinach, która prawie zawsze występuje w korporacjach? Są zawsze jakieś plusy i minusy. Ale tak, pod względem stałości samego zatrudnienia, elastycznych godzin pracy, elastycznego rodzaju pracy (home office), pakietów socjalnych też wolę korpo. Tylko te wstrętne nadgodziny. Tu zawsze był minus. 

Nie robię nadgodzin 🙂 od początku kiedy zaczęłam z korpo z zasady nie robię i już. 

Ba, w sporej ilości korporacji nadgodzin nie ma, nie wolno robić, trzeba wcześniej mieć zgodę. Tylko ludzie nie potrafią powiedzieć, że mają za dużo obowiązków i w efekcie robią te nadgodziny i nigdzie nie zgłaszają, więc ani nie mogą ich odebrać ani nie dostają kasy.

Ja od początku mam podejście, że w pracy jestem 8h, a potem mam życie prywatne i nie jestem od tego, żeby czas wolny poświęcać bo management nie potrafi zatrudnić dodatkowej osoby. Przy czym jestem w tym co robię dobra i efektywna. I jeszcze w żadnej firmie mnie nie zwolnili przez takie podejście 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię_żelki
4 minuty temu, Foko Loko napisał:

Nie robię nadgodzin 🙂 od początku kiedy zaczęłam z korpo z zasady nie robię i już. 

Ba, w sporej ilości korporacji nadgodzin nie ma, nie wolno robić, trzeba wcześniej mieć zgodę. Tylko ludzie nie potrafią powiedzieć, że mają za dużo obowiązków i w efekcie robią te nadgodziny i nigdzie nie zgłaszają, więc ani nie mogą ich odebrać ani nie dostają kasy.

Ja od początku mam podejście, że w pracy jestem 8h, a potem mam życie prywatne i nie jestem od tego, żeby czas wolny poświęcać bo management nie potrafi zatrudnić dodatkowej osoby. Przy czym jestem w tym co robię dobra i efektywna. I jeszcze w żadnej firmie mnie nie zwolnili przez takie podejście 

Myślę że masz takie podejście bo Twoi przełożeni wyznają takie zasady. Niestety i im ktoś kiedyś może zrobić wodę z mózgu. Jeśli tak się stanie i nadgodziny będą z góry narzuconą koniecznością (znam takie firmy) będziesz musiała dostosować się do reszty pracowników, więc naprawdę gratuluję przełożonych i ich zdowego podejścia. Niestety ryba psuje się od głowy i jeśli menadżerowie, wyzsi szczeblem, przełożeni zmusza was do nadgodzin, będzie ciężko się postawić. Tak więc super, że masz takich przełożonych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, lubię_żelki napisał:

Myślę że masz takie podejście bo Twoi przełożeni wyznają takie zasady. Niestety i im ktoś kiedyś może zrobić wodę z mózgu. Jeśli tak się stanie i nadgodziny będą z góry narzuconą koniecznością (znam takie firmy) będziesz musiała dostosować się do reszty pracowników, więc naprawdę gratuluję przełożonych i ich zdowego podejścia. Niestety ryba psuje się od głowy i jeśli menadżerowie, wyzsi szczeblem, przełożeni zmusza was do nadgodzin, będzie ciężko się postawić. Tak więc super, że masz takich przełożonych. 

Co Ty. Teraz mam przełożoną, która pracuje od 6 do 20. Po prostu ja sobie na to nie pozwalam. I pozwalać nie będę. A że jestem na tyle dobrym specjalistą w niszy, że firmy piszą do mnie to bez problemu mogę pracę zmienić w każdym momencie.

Narzucone nadgodziny nie brzmią legalnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię_żelki
10 minut temu, Foko Loko napisał:

Narzucone nadgodziny nie brzmią legalnie. 

No tak, bo po to pracownicy wnioskują o zgodę na nadgodziny, żeby brzmiały one legalnie. A są narzucane z góry. Ale jak jest zgoda o którą wnioskował pracownik, to jest podkładka, w razie kontroli oni są czyści. 

Oczywiście nie dotyczy to Twojej firmy i twojego przypadku. Ale w wielu firmach to się odbywa a niektórzy nawet nie zastanawiają się wypełniając swoim podpisem prośbę o zgodę na pracę w nadgodzinach po co to robią. A boją się postawić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×