Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam, mój syn ma miesiąc. Podczas wizyty kontrolnej u pani doktor zostałem zapytany czy chce jakieś dodatkowe szczpionki. O co chodzi z tym szczepionkami? Czy warto się nad nimi zastanowić? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, WujekKoksik napisał:

Witam, mój syn ma miesiąc. Podczas wizyty kontrolnej u pani doktor zostałem zapytany czy chce jakieś dodatkowe szczpionki. O co chodzi z tym szczepionkami? Czy warto się nad nimi zastanowić? Pozdrawiam

No są szczepienia obowiązkowe i dodatkowe, możesz to wygooglować.

Warto zaszczepić na dodatkowe też. Masz tam ospę, meningokoki, kleszczowe zapalenie mózgu, wzw A, HPV.

Sam decyduj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Julia32 napisał:

Szczepienia obowiazkowe tak, dodatkowych NIE-siostra zaszczepila starszego syna na grype i dziecko co 3 miesiace lapie infekcje. Sama tez zaszczepila sie na grype w okresie lockdownu i po szczepieniu byla testowana pozytywnie na covid zle zniosla na pogotowie jechala. 

ale wiesz, że grypa to nie jedyna dodatkowa szczepionka? No chyba, że nie boisz się choćby kleszczowego zapalenia mózgu 🤷‍♀️ nie mówiąc już o tym, że dla małych dzieci zakażenie meningokokami może mieć skutki śmiertelne. Grypa to jednak trochę inny kaliber, a i też nie wiesz czy bez szczepionki dziecko by nie chorowało. Szczepionka na grypę jest podobnej rangi co ta na covid - sprawia, że przechorujesz lżej, a nie że nie przechorujesz wcale. Grypa może mieć bardzo ciężki przebieg kończący się upośledzeniami.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Julia32 napisał:

Tak w przypadku chorob wysoce smiertelnych. Ale napewno nie na katar i kaszel czyli na grype i slawnego od 2 lat wirusa 

Jeżeli dla Ciebie grypa to kaszel i katar to znaczy, że nie widziałaś prawdziwej grypy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Julia32 napisał:

Smiertelnosc wirusa grypy wynosi 1%

Szczepionki.maja sens na wirusy,ktore NIE mutuja lub mutuja bardzo powoli inaczej szczepienia trzeba czesto powtarzasz poniewaz szczepionka nie dziala juz na nowy wariant wirusa. Np szczepionka na tezec wystarczy na 10 lat,wiec ma sens,chroni tez przed wysoce smiertelna choroba. Szczepionka na grype wystarczy na rok i sa odnotowane przypadki sepsy po niej, gdy biale krwinki zareagowaly nadbobudliwie w przypadku zachorowania na grype po szczepieniu 

A gdzie ja napisałam, że grypa jest śmiertelna? Napisałam, że nie jest to katar i kaszel i że może mieć dużo skutków ubocznych, które potem zostają na całe życie. I po to ta szczepionka jest, żeby szczególnie ludzie z grupy ryzyka się zaszczepili.

Ty nie chcesz to się nie szczep. Nie życzę Ci takiej prawdziwej grypy.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×