Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
smolarson

PRZEWLEKŁY KASZEL

Polecane posty

Witam !

Od ok. 8 lat zmagam się z kaszlem, ciągle odkrzytuszam wydzielina z reguly brazowa, zielona, ale tez biala/ przezroczystą, ciagle tez charkam.

Dodatkowo po kilku latach doszły tez problemy z nosem, niemożność wysmarkania się, po wyjsciu wieczorem na dwor, budze się z straszna chrypa, uczuciem zatkania całej głowy,nosa itp... wtedy odchrzakuje zolta galarete splywajaca z nosa przez gardło..

Codziennie rano zanim cokolwiek zrobię, musze odcharknąć gule wydzieliny, ktora zalega mi gdzies w przełyku, towarzyszy mi uczucie jakby kurzu? w przelyku, dyskomfort.

Od dobrych kilku lat towarzyszy mi duzy bol kregosłupa, szczegolnie w górnej jego części, mam problem z prawa lopatka, jakby stan zapalny, mimo wielu masazy nie moge jej wyleczyc i rowniez boli nieustannie.

Mam tez problemy z ukl moczowym, bakterie w moczu, zapalenie pochwy mimo przyjmowanych globulek.

Co jakis czas pojawiaja mi sie afty w okolicy podniebienia, badz czasem w jamie ustnej, ogolnie czuje oslabienie, zniechecenie, siniaki pod oczami, bol/ ucisk w prawym oku, z rana uczucie obciazonych i napuchnietych oczu, czasem jakby piasek z rana w kacikach . Cżesto łuszczy mi się skóra na ustach, duze wypadanie włosów

Towarzysza mi tez czeste zaparcia, biegunki, stolec nie wyglada jak powinien, smierdzace gazy, bol brzucha, klucie w nim, smierdzacy sapach z ust czasami. 

Przeszłam mase badan: TK zatok- znaczne pogrubienie malzowin, RTG płuc, RTG kregoslupa- skolioza, wymaz z gardla- baterie i gronkowiec, wysokie eozynofile, z krwi teez takie srednie badania, nie wiem o czym swiadcza, tarczyca -ok, gastroskopia- zapalenie zoladka, dwunastnicy i delikatny refluks gardlowo-grtaniowy, spirometria- niejednoznaczny wynik i wiele innych

Ostatnio zaczełam duzo czytac nt chlamydii pneumonii, czy ktos z Państwa jest mi w stanie pomoc ? Nakierowac na jakies badania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaszel, zatoki, odkaszliwanie - sprawdzić wilgotność w mieszkaniu. Przy zbyt niskiej wilgotności śluzówka nosa i ust próbuje się nawilżyć, stąd bierze się wydzielina. Z kolei jeśli wilgotność jest zbyt wysoka - człowiek zaczyna "tonąć".

Unikać charkania, oduczyć się go! - podrażnienie gardła, w tym nagłośni. Nagłośnia robi się spuchnięta i ma się uczucie "gluta" - utrudnia to też prawidłowe spływanie śliny do gardła. Na zapalenie nagłośni nie pomoże medycyna, tylko jej nie nękanie i ewentualne płukanie jakimiś ziołowymi herbatkami. 

O ile istnienie bakterii w jamie ustnej jest ogólnie normalne (martwimy się, gdy jest ich zbyt wiele), o tyle częste afty itd. (a także nadmiarowe wypadanie włosów) mogą być spowodowane zwykłym osłabieniem organizmu. Skoro dodatkowo występują też problemy z zapaleniem żołądka i dwunastnicy, czego efektem są biegunki, zaparcia i bąki - może warto przyjrzeć się swojej diecie... Jeśli odstawione zostały napoje słodkie, gazowane, przesolone i wszelkie typowo sztuczne paskudztwa lub mocno przetworzone (tak, sałatka z maka też się liczy), to szukać dalej. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest stopniowe odstawianie produktów, które spożywa się na co dzień. Dobrze jest też przejść na dietę lekkostrawną (lub pooperacyjną), żeby układ pokarmowy mógł się zregenerowała. Dobrze jest też dbać o higienę jamy ustnej. Udać się do dentysty, myć zęby czy płukać po każdym posiłku, żeby bakterie nie miały pożywki...

Ból kręgosłupa, łopatki - przyczyn może być tak wiele, że najłatwiej jest zasięgnąć porady innego specjalisty. Zła postawa, wilgoć, ciągłe spanie na tym boku, nadmiarowe obciążanie tej ręki...

A najlepszym i najprostszym rozwiązaniem wszystkiego naraz jest stres, zespół stresowy, pourazowy itd. I to tylko dlatego, że nie chcę pisać o hipochondrii, chociaż czytanie o bakteriach i dopasowywanie sobie oznak na siłę... 

Ja to bym najpierw zmieniła dietę i sprawdziła wilgotność w mieszkaniu. Można też tokiem rozumowania mojej teściowej kupić oczyszczacz powietrza zwłaszcza, jeśli mieszka Pani w centrum miasta lub innej mocno zanieczyszczonej okolicy. 

Tak na prawdę mając wyłącznie listę objawów a nie dotychczasowych sposobów na walkę z nimi można wyłącznie wróżyć z fusów. Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może to jakaś kandydoza? takie objawy są przy grzybicy organizmu, ja bym to sprawdziła, postawiła na probiotyki, także te naturalne jak kiszonki, kefir, jogurty plus dieta, jak są wzdęcia i gazy to może być za dużo błonnika, ja na przykład nie mogłam jeść żytniego i razowego chleba, jem za to grahamki i bułki owsiane czy orkiszowe

co do kaszlu to jego przyczyną bywa też refluks ale jest on bez wydzieliny i raczej suchy, męczący, ja dostałam na to lek i po miesiącu problem z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×