Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
maniac

Dlaczego posiadane przeze mnie przedmioty dużo mniej się zużywają?

Polecane posty

Jak myślicie, dlaczego samochód którym jeżdżę i który ma 10 lat, wygląda wciąż jak nowy, pomimo, że jeżdżę nim codzienne, cały rok, w każdą pogodę po dobre kilkadziesiąt kilometrów w mieście i poza miastem? Wszyscy którzy go widzą się dziwią i od razu składają mi propozycję, że chętnie by go ode mnie odkupili. Samochody innych osób zwykle po 2 latach używania są dużo bardziej zużyte, zniszczone zarówno wewnątrz jak i od zewnątrz, nawet jeśli jeżdżą mniej ode mnie

U większości osób po roku używania ładowarki od telefonu, kabel jest już pęknięty, rozwalony, a moje ładowarki od telefonów, których używam codziennie, nawet po 5, latach wyglądają jak nowe, a po 10 latach są tylko trochę poszarzałe, ale nigdy nic nie pęka, nie urywa się?

Większość osób ma popękane wyświetlacze w telefonach i pobijane boki telefonów już po pół roku używania telefonu. A ja używam każdego telefonu po jakieś 5 lat i do końca każdy telefon wygląda prawie jak nowy, ma ewentualnie tylko mikro ryski, które widać dopiero w bardzo dobrym świetle i pod odpowiednim kątem, a nie używam żadnych szkieł ochronnych

Jak to się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tu nawet nie chodzi o działanie mechanizmów, bo one z czasem prędzej czy później przestają działać. Chodzi mi raczej o stan przedmiotów z wyglądu, o to że nie są poobijane, połamane, popękane, podrapane itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czego może wynikać to, że przedmioty użytkowane przez większość ludzi, dużo szybciej są poobijane, połamane, popękane lub podrapane niż przedmioty, których ja też codziennie używam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×